Hata ve Çözümleri

Valorant Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

Valorant Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

Riot Games tarafından geliştirilen Valorant, genel anlamda sorunsuz bir şekilde oynanabiliyor. Oyun her ne kadar sorunsuz olsa da oyuncuların bazıları Valorant açılmama sorunu ile karışlaşmaktalar. Bazı sorunlardan dolayı Valorant açılmıyor ve oyuna giremiyorsanız sizler için birkaç çözüm önerimiz var. Bu yöntemleri uygulayarak oyunu açabilir ve eğlenceye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Valorant Açılmıyor Hatası Nasıl Çözülür?

valorant acilmiyor hatasi ve cozumu

Oyunlarda karşılaşılan hatalar oyunun kendisinden veya oyuncu kaynaklı olarak ortaya çıkabiliyor. Hataların oyunun kendisinden dolayı kaynaklandığı senaryoda oyuncuların yapabileceği tek şey yeni bir güncelleme beklemektir. Ancak oyuncuların bilgisayarlarında ortaya çıkmış ve farkedilmemiş bir sorundan dolayı Valorant açılmıyor ise aşağıdaki adımlar denenerek çözüme kavuşulabilir.

Oyunun Dosya Bütünlüğünü Doğrulayın

Oyuncuların çok fazla sorun yaşamalarına neden olan şeylerin başında oyun dosyalarındaki eksiklik gelmektedir. Valorant sürekli olarak iyileştirilen bir oyun olduğu için düzenli olarak güncellemeler almaktadır. Bu güncellemeleri indirirken stabil internet bağlantısı olmadığı durumlarda bazı dosyalar eksik olabiliyor veya zarar görmüş şekilde inmiş oluyor. Sonuç olarak oyun düzgün bir şekilde açılmıyor. Sorunsuz bir internet bağlantınız olduğu zaman oyun dosyalarını doğrulatarak eksik veya hasarlı dosyaların düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Sürücü Güncellemelerini Eksiksiz Kurun

Bu çözüm yöntemi ile çok sık karşılaşırsınız. Bunun nedeni ise güncel sürücülerin yeni oyunlarla olan uyumu sağlamasıdır. Bilgisayarınızı aldığınız günden itibaren sürücü güncellemesi yapmadıysanız artık zamanı gelmiş olabilir. Sürücü güncellemek için üçünü parti yazılımlar mevcut. Ancak biz bunları önermiyoruz. Kullandığınız donanımların kendi sitelerinde yer alan en son sürümü indirip kurulumunu kolayca yapabilirsiniz. Sürücülerinizi güncelledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın.

Oyunu En Baştan Yükleyin

Yukarıdaki yönetmerli uyguladınız fakat herhangi bir sonuç elde edemediyseniz bir de oyunu tamamen kaldırıp sıfırdan kurmayı deneyebilirsiniz. Valorant açılmama sorunu ile karşılaşmamak için oyunu en baştan indirirken sağlıklı bir internet bağlantınız olduğundan emin olun. İndirmeye başlamadan önce modeminizi yeniden başlatmanızı tavsiye ediyoruz.

Riot Games Twitter Hesabını Takip Edin

Valorant açılmıyor sorunu 2023 yılında oyuncuların canını sıkabiliyor. Ancak oyunun açılmaması veya giriş ekranında takılması sizlerden kaynaklanmıyor olabilir. Oyuna getirilecek güncellemeden veya farklı bir nedenden dolayı girişleri durdurmuş olabilirler. Riot Games Twitter hesabını takip ederek oyun hakkındaki son gelişmeleri ve duyuruları öğrenebilirsiniz.

Valorant açılmıyor diyen oyuncularımız için hazırladığımız içeriğimiz umuyoruz ki faydalı olmuştur. Takıldığınız bir konu olursa bunu yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz. Ayrıca diğer oyunlarda karşılaşılan hataların çözümlerini bir arada topladığımız hata ve çözümleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir