COD Warzone 2 DMZ Başlangıç Rehberi

COD Warzone 2 DMZ Başlangıç Rehberi

Warzone 2 ile birlikte gelen DMZ, Call of Duty oyunlarında görmeye alışkın olmadığımız oyun modlarından biridir. COD Warzone 2 DMZ başlangıç rehberi ile bu modu oynamak isteyenlere neler yapmaları gerektiğini ve önemli ipuçlarını anlatacağız.

COD Warzone 2 DMZ Başlangıç Rehberi

DMZ oyun modunu ilk defa duyuyorsanız, bu modu sizler için kısaca özetlemek istiyoruz. Geniş bir harita içerisinde size verilmiş görevleri tamamlamaya çalışırken bir yandan AI ve diğer oyuncularla karşılaşacağınız oyun modudur. Burada tek amacınız görevleri tamamlamak değil. Aynı zamanda haritanın değişik lokasyonlarında bulunan değerli eşyaları da sizinle birlikte çıkartmanız gerekiyor. Böylece çok daha iyi ekipmanlar satın alabilir ve karakterinizi güçlendirebilirsiniz. Daha detaylı anlatım için COD Warzone 2 DMZ nedir? konumuzu inceleyebilirsiniz. COD Warzone 2 DMZ başlangıç rehberi içerisinde ilk olarak DMZ moduna girerken dikkat etmeniz gerekenleri paylaşacağız.

cod warzone 2 dmz baslangic rehberi ipuclari

Call of Duty Warzone 2 DMZ Rehberi: Dikkat Edilmesi Gerekenler

Call of Duty için yeni bir oyun modu olan DMZ’ye giriş yapmadan önce yapmanız gerekenleri sizlere paylaşıyoruz. DMZ moduna ilk defa giriş yaptığınız zaman 2 adet silahla başlarsınız. Bu silahlardan bir tanesi Shotgun bir diğeri de M4 olarak bulunmaktadır. Haritaya giriş yapmadan önce silahlarınızı çıkartın. Çünkü ilk defa oynayacağınız için alışma süreciniz olacak ve bu süreçte çok fazla ölebilirsiniz.

DMZ modunda her öldüğünzde yanınızda götürdüğünüz ekipmanları kaybedersiniz. Bu da size daha fazla masraf çıkartacaktır. Özellikle ilk zamanlarda üstünüzde bulunan her şey çok değerlidir. Onları kaybederseniz geri kazanmanız oldukça zor olacaktır.

Faction Görevlerine Önem Gösterin

Haritaya giriş yapmadan önce ana menüdeki Faction görevlerine göz atın. Bu görevleri tek başınıza veya arkadaşlarınızla birlikte yaparak DMZ modunun mekaniklerini öğrenebilirsiniz. Görev listesinden en fazla 3 adet görevi seçip tamamlayabiliyorsunuz.

Savaşın Olduğu Bölgelerden Uzak Durmaya Çalışın

DMZ modunda savaş ve aksiyon hiç bitmiyor. Çünkü haritada bulunabilecek her bir parça şuan için çok kıymetli. Özellikle Stronghold bölgelerinde bulunabilecek değerli eşyaları çıkartmaya çalışan oyuncular olacaktır. Buraların girişlerine veya uygun yerlerine saklanarak rakiplerinizi önceden görebilirsiniz. Yeterli ve doğru ekipmanlarınız varsa rakiplerinizi vurmak çok kolay olacaktır.

Fortress ve Stronghold bölgelerine girerken asla acele etmeyin. İçeriye girdiğiniz zaman her yeri kontrol edin burada sizden önce girip saklanmış oyuncular bulunabilir. Özellikle ince uzun koridorlar ve görüş olmayan köşelerde saklanan oyuncular siz onları görmeden vurabilirler. Buna ek olarak kurulan kapı girişlerine kurulmuş tuzaklar işinizi oldukça zorlayacaktır.

Çıkış Noktalarını Belirleyin

COD Warzone 2 DMZ başlangıç rehberi içindeki en önemli kısımlardan birine geldik. Haritadaki görevleri tamamladınız ve çevredeki lootları üstünüze aldınız. Artık sıra bunları dışarıya çıkartmaya geldi. Haritadaki çıkış noktaları rastgele olarak belirlendiği için işiniz zorlaşabilir. Tek bir noktadan çıkmak için uğraşmak neredeyse imkansızdır.

Çevre Kontrolü Yapın

Çevrenizde sadece AI olmayabilir. Sizinle aynı lobide bulunan diğer oyuncular, siz görevleri tamamlarken duvar arkasında, tümsek arkasında veya taşların kenarına saklanıp sizi avlamayı bekliyor olabilir. Binalardan çıkış yaparken mutlaka çevrenizi kontrol edin.

COD Warzone 2 DMZ başlangıç rehberi ile karşınızdaydık. Umuyoruz ki bu mod hakkında yeterince bilgiyi sizlere aktarabilmişizdir. Sormak istediğiniz veya takıldığınız yerler varsa yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Grounded Başlangıç Rehberi
Oyun Rehberleri

Grounded Başlangıç Rehberi

Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen hayatta kalma oyunu Grounded, 2020 yılında erken erişim sürecini başlatmıştı. Geçtiğimiz günlerde bu süreci tamamlayıp tam haliyle oyun dünyasına giriş yaptı. Tam haliyle birlikte farklı içerikler

Kaydır Gelsin!

Valorant Hesap Seviyesi Nasıl Kasılır?

Valorant Hesap Seviyesi Nasıl Kasılır?

Popülerliğini gün geçtikçe artıran Valorant için 3.0 güncellemesi yakın bir zamanda yayınlanacak. Valorant 3.0 güncellemesi ile oyun tamamıyla değişecek. Eklenecek özellikler arasında oynadığınız hesaplara ait seviyeler geleceği de belirtildi. Peki
halo-infinite-jega-rdomnai-boss-rehberi

Halo Infinite Jega Rdomnai Boss Rehberi

Halo Infinite hikayesinin 14. görevi olan House of Reckoning içerisinde Jega Rdomnai isimli boss ile karşılaşacaksınız. Boss iki enerji kılıcı kullanan bir kılıç ustası ve hareketlerini oyuncudan gizlemek için aktif
Unity NVIDIA DLSS Desteği Verecek!

Unity NVIDIA DLSS Desteği Verecek!

Bağımsız geliştiriciler ve bir çok kaliteli oyun projelerine imza atmış geliştiriciler kendilerine ait oyun motoru yazmak yerine Unity ile çok iyi işler çıkartabiliyor. Unity NVIDIA DLSS desteği ile geliştiricileri sevindirecek.
Lost Ark Una Görevleri Rehberi

Lost Ark Una Görevleri Rehberi

Lost Ark içerisinde bitirerek ödüller toplayabileceğiniz birçok görev çeşidi bulunuyor. Ana hikâye görevleri size oyunu öğretirken, yan görevler bu sırada karakterinizi geliştirmenizi sağlıyor. Ayrıca oyunda 50 seviyeye ulaşmanızla birlikte de
CS GO Fps Arttırma Kodu

CS GO Fps Arttırma Kodu

CS GO, üzerinden yıllar geçse de halen daha anlık yüz binlerce oyuncu tarafından oynanmaktadır. Oyun her ne kadar uzun zaman önce çıkmış olsa da oyuncular halen daha fps sorunu yaşayabiliyor.
FiveM Karakter Hikayesi Nasıl Yazılır?

FiveM Karakter Hikayesi Nasıl Yazılır?

Şimdiye kadar birçok public FiveM rol yapma sunucusunda oynamış olabilirsiniz ancak kaliteli sunucularda rol yapmak için iyi bir karakter hikayesine ihtiyacınız var. FiveM karakter hikayesi yazarken dikkat edilmesi gerekenleri anlattığımız
Peaky Blinders Vr Oyunu Geliyor

Peaky Blinders Vr Oyunu Çıkacak!

VR geliştiricisi Maze Theory, Peaky Blinders TV şovunun daha önce duyurduğu sanal gerçeklik uyarlaması olacak Peaky Blinders vr oyunu için belirlenen ismi ve resmi fragmanı duyurdu. Oyun Peaky Blinders: The

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir