Oyun Rehberleri

FM 2023 Hileli Taktik

FM 2023 Hileli Taktik

Birileri hileli taktik mi dedi? Her Football Manager serisinde olduğu gibi yine oyunun en en iyi taktiği ile karşınızdayız. FM 2023 hileli taktik ile oyunda istediğiniz takıma hükmedecek ve sonuçlarıyla tam anlamıyla mest olacaksınız. Daha öncesinde serinin 21 ve 22 versiyonu için yaptığımız taktiği hepiniz hatırlarsınız! Şimdi paylaşacağımız taktik o taktiklere göre çok daha gelişmiş ve uyum süreci çok daha kısa. Bu yüzden başarıya giderken beklemeniz gereken süre oldukça azalacak.

Taktiğin yeni sürümü yayınlandı: FM 2023 Hile Gibi Taktik

FM 2023 Hileli Taktik Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Taktiğinizi Football Manager 2023 kariyerinize yansıtmadan önce taktiği nasıl kullanmanız gerektiğini sizlere detaylı bir şekilde açıklayacağız. Eğer bu talimat ve önerileri dikkatlice okursanız taktiği hızlı bir şekilde takımınıza uygun hale getirebilirsiniz.

 • Taktik diziliş olarak 4-4-2 üzerine kurulmuştur. Bu yüzden tüm takımınız hızlı ve agresif oyunculardan oluşmalıdır.
 • Taktiğinizi ayarladıktan sonra hazırlık maçları yapmayı unutmayın. Alışma sürecini en kısa sürede atlatmanıza bu hazırlık maçları yardımcı olacaktır.
 • Aynı şekilde uyum sorununu ortadan kaldırmak için taktik ve uyum antrenmanları yaptırmanız gerekiyor. Antrenman programınıza önünüzdeki 2 hafta için ağır taktik ve uyum antrenmanı ekleyin.
 • İleri 4 oyuncunuzun pasör olmasına dikkat edin. Pas yeteneği en az 12 olmalıdır. Kanat forvetlerinizin orta açma yeteneği de yine aynı şekilde 12 olmalı.
 • Orta sahada bulunan 2 oyuncunuzun markaj ve top kesme özelliğinin en az 10 olmasına dikkat edin. Özellikle defansif oyuncuda 15 ve üzeri top kesme özelliği hayat kurtaracaktır. Bunların yanında cesareti yüksek oyuncularla oynamalısınız.
 • Bu taktik ile tek amacınızın atabileceğiniz kadar çok gol atmak olmalı. Eğer 2 gol yiyorsanız 5 gol atabileceksiniz. Bu yüzden ekstrem durumlar haricinde 1 gol atıp takımı geriye çekmeyin. Aksine sürekli saldırmaları ve istekli oynamaları için motivasyon konuşmaları yapabilirsiniz.

FM 2023 Hileli Taktik Dizilişi

Aşağıdaki görselden gördüğünüz diziliş üzerine geliştirilen FM 2023 hileli taktik için ekstra değişiklikler yapmanıza gerek yoktur. Football Manager 2023 ile değişen taktik yapısı gereği bazı takımlar size karşı iyi hazırlanıp taktiğinizi çözebiliyorlar. Bu tarz durumlarda sizlere yedek taktik olarak daha önce paylaştığımız FM 2023 yenilmez taktik kullanmanızı öneririz.

 1. Taktiğin resminde gördüğünüz üzere örneklendirmeyi Galatasaray üzerinden vereceğiz.
 2. Forvette ana golcümüz Icardi iken çalışkan forvet pozisyonunda Mertens yer alıyor. Kanatlarda ise “KF” rolünü kolaylıkla üstlenebilen Rashica ve Kerem’e yer verdik. Fakat asıl can alıcı nokta ise orta saha. Torreira gibi çok koşan, mücadeleci ve pasör ve DOS oynatmak şart.
 3. Diğer orta saha oyuncusunu ise oyunu BTB oynayabilen bir oyuncuya yer vermelisiniz. Biz bu pozisyona Oliveira’yı uygun gördük.

Elbette Galatasaray üzerinden yapılan sadece taktiği daha rahat anlamanız için bir örnek. Biz taktiği birçok ligde test ettik ve kesin sonuçlara ulaştık. Küçük takımlarda da büyük takımlarda da doğru oyuncu tercihleri ve doğru antrenman ile çok başarılı olabilirsiniz. FM 2023 hileli taktik adı gibi oyunun gerçekten en ince detayına kadar işlenmiş olduğu bir taktik.

FM 2023 Hileli Taktik Nasıl Kurulur?

Football Manager 2023 hileli taktik ile oynamak istiyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla izleyerek sorunsuz bir kurulum gerçekleştirebilirsiniz. Kuruluma geçmeden önce oyun ilerlemenizin yedeğini almanızı tavsiye ediyoruz.

İndirme Linki: https://s6.dosya.tc/server19/92jlq0/Hileli_Taktik.zip.html

 • İlk olarak yukarıdaki bağlantıya basarak hileli taktiği bilgisayarınıza indirin.
 • Sıkıştırılmış klasör içerisindeki .fmf uzantılı taktiği ” Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2023/tactics ” içerisinde sürükleyin. Tactics klasörünü göremiyorsanız kendiniz de oluşturabilirsiniz.
 • Oyunu yönetici olarak çalıştırın ve taktikler kısmında tactics klasörünün içerisine attığınız hileli taktiği seçin.

Oyundaki kariyerinizde kolayca şampiyonluğa ulaşabileceğiniz FM 2023 hileli taktik ve kurulumu hakkında bildiklerimizi sizlerle paylaştık. Taktikle ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Keyifli oyunlar dileriz!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

3 Yorum
 • baba
  baba
  16:59'de 29/11/2023

  gerçekten hileli taktik her maçı kazanıyorsun

  Reply
 • Ümit
  Ümit
  15:41'de 19/03/2023

  merhaba dediklerini aynen yapıyorum ama taktik eklemede görünmüyor bir türlü neden olabilir acaba

  Reply
  • imPrecieux
   15:49'de 19/03/2023

   Merhaba, tactics içerisine atmadıysanız görünmez. Açılan pencerede tam olarak taktiğin bulunduğu klasörü seçmelisiniz. Eğer .rar dosyasından çıkarmadıysanız yine görünmez, bilginize.

   Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir