Oyun Rehberleri

Minecraft Örs Nasıl Yapılır? (Detaylı)

Minecraft Örs Nasıl Yapılır?

Oyunda kullanılan araç gereçlerin ve silahların hepsinin belirli bir dayanıklılığı vardır. Siz madendeyken yanınıza aldığınız silahın dayanıklılığı biterse zor durumda kalma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Kullandığınız ekipmanları tamir edebileceğiniz örs yapabilirsiniz. Bu rehberimizde Minecraft örs nasıl yapılır? sorusuna detaylı bir cevap vereceğiz.

Minecraft Örs Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta kullanacağınız eşyaların her birinin kendine ait dayanıklılıkları vardır. Eğer eşyanızın dayanıklılığı biterse en baştan craft etmeniz gerekmektedir. Eşyalarınızı tamir etmek için kullanacağınız örs yapımı oldukça basittir. İhtiyacınız olan tek şey demir külçeleri ve demir bloklardır. Örsü karakterinizin üzerinde üretemiyorsunuz. Örs üretmek için çalışma masasına ihtiyacanız vardır.

Çalışma masasını yaptıktan sonra elinizdeki demir külçeleri çalışma masasının ortasındaki kutucuk boş kalacak şekilde dizin ve 3 adet demir blok üretin. Ardından bu demir blokları çalışma masasının en üst 3 kutucuğuna dizin. Ortaya 1 adet ve en alt kutucuklara 3 adet olmak üzere demir külçeleri dizin. Böylece örs eşyasınıa yapmış olacaksınız.

Minecraft Örs Nasıl Kullanılır?

minecraft ors nasil yapilir nasil kullanilir

Minecraft oyununda ürettiğiniz örs ile hem ekipmanlarınızı tamir edebilir hemde onlara yeni isimler verebilirsiniz. Örs ile silahınızı tamir etmek için tamir edilecek silahı ilk kutucuğa sürükleyin. Ardından ortadaki kutucuğa o silahın yapıldığı malzemeden ekleyin. Örneğin, elmas kılıç tamir etmek istiyorsanız elmas koymanız gerekiyor. Aynı şekilde demir balta tamiri için demire ihtiyacınız olacak.

Umuyoruz ki aklınızdaki Minecraft örs nasıl yapılır? sorusuna yeterli cevabı verebilmişizdir. Yapamadığınız bir şey olursa yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Daha fazla oyun rehberleri için ilgili kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir