Oyun Rehberleri

Valorant Mouse Lag Sorunu Çözümü

Valorant Mouse Lag Sorunu Çözümü

En popüler FPS oyunu Valorant düzenli olarak gelen güncellemelerle hataları en aza indirmeye çalışıyor. Düzenli güncellemeler gelmesine rağmen halen daha bazı oyuncular Valorant mouse lag sorunu yaşamaktalar. Mouse lag sorunu çözümü için yapılabilecek bir kaç yöntem bulunmakta.

Valorant Mouse Lag Sorunu Nasıl Çözülür?

Riot Games getirdiği güncellemelerle her zaman oyunlarını daha sorunsuz hale getirmeye yoğunlaşıyor. Bu durum oyuncular açısından oldukça olumlu karşılanıyor. Lakin bu güncellemeler çoğu oyuncu için sorunsuz olsa da bazıları güncellemelerden sonra değişik problemler yaşamaya devam ediyor. Özellikle Valorant mouse lag sorunu ile karşılaşan oyuncular bu durumdan şikayetçiler. Peki ya bu sorunun çözümü nedir?

Windows Fare Ayarlarını Kontrol Edin

Görev çubuğundaki arama bölümüne “Fare Ayarları” yazın ve karşınıza çıkan seçeneğe tıklayın. Ardından Ek fare seçeneklerine tıklayın ve işaretçi seçenekleri bölümüne geçin. Buradaki işaretçi hassasiyeti artır seçeneğinin tikini kaldırın.

Valorant Uyumluluk Modunu Değiştirin

Valorant’ın kurulu olduğu sürücüdeki dosyaya gidin. Valorant.exe sağ tıklayın ve özellikleri açın. Ardından uyumluluk bölümüne gelin ve tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak ile bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneklerini tikleyin. Uygula ve tamam butonlarına basarak bu işlemi tamamlayın.

Windows Güç Seçeneklerini Optimize Edin

Windows ayarlarından sistem ayarlarına girin. Burada güç ve uyku kısmına geçin ve ek güç seçenekleri yazısına tıklayın. Açılan pencereden ek ayarları göster diyin ve performans modunu seçin. Bu sayede bilgisayarın tam performans ile çalışacaktır. Lakin bu ayarı açtıktan sonra bilgisayarınızın daha fazla güç tüketeceğini unutmayın.

Mouse Hz Ayarını Değiştirin

Eğer oyunlar için özel üretilen fareleri kullanıyorsanız bu ayarı kesinlikle yapın. Kullandığınız farenin bir yazılımı var ise kendi sitesi üzerinden indirin. İndirdiğiniz yazılım üzerinden oyuncu farenizin saniye başına göndereceği rapor hızını 1000 olarak değiştirin. Böylece yaptığınız hareketlerin gecikmesi en aza indirgenmiş olacaktır.

Yukarıdaki çözüm önerileri Valorant mouse lag sorunu için uygulayabileceğiniz yöntemlerdir. Bu Valorant oyun rehberi sorunun çözülmesinde yardımcı olmadıysa Valorant destek sistemi üzerinden farklı çözüm önerileri isteyebilirsiniz. Bu sayede karşılaştığınız sorunu çözmeniz daha da hızlanacaktır.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

FM 22 Dengeli Taktik (4-2-3-1)
Oyun Rehberleri

FM 22 Dengeli Taktik (4-2-3-1)

Football Manager 2022 mekaniklerine düzgün olarak tasarlanmış taktikler bir çok oyuncu tarafından araştırılmaktadır. Bazı oyuncular agresif oyun düzenini ve mentalitesinde oynarken bazı ise daha dengeli oynayarak kariyerlerinde ilerlemeye çalışmaktadır. Oyunu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir