Oyun Rehberleri

o7 Ne Demek?

o7 Ne Demek?

Başta Twitch ve Youtube platformu olmak üzere son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz bir ifade hakkında bilgilendirme yapacağız. o7 ne demek? o7 nerelerde kullanılır? o7 ne anlama gelir?

o7 Ne Demek? Anlamı Nedir?

Çeşitli canlı yayın platformlarında duyduğunuz veya gördüğünüz “o7” ifadesi saygı ile selamlama anlamını taşımaktadır. o7 görünüş olarak normal bir görüntü çizse de içerisinde bulunan “o” harfi emojiye benzemektedir. 7 ise asker selamı olarak bilinen el hareketini temsil eder. Yan yana geldiklerinde o7 askeri bir selamlama anlamını taşır.

o7 Nereden Türedi?

İfade ilk olarak çevrimiçi savaş oyunlarında kullanılmaya başlamıştır. Özellikle Call of Duty ve Arma 3 gibi oyunlardan türeyen bu ifade zamanla Twitch ve Youtube gibi platformlarda oyuncular arasında yaygınlaşmıştır.

Ülkemizde bu ifadenin en çok kullanıldığı kanal ise “Jahrein” kanalıdır.

o7 Hangi Durumlarda Kullanılır?

Asıl kullanım amacı canlı yayınlar ve benzer sosyal platformlar değildir. o7 ifadesi savaş oyunlarında rakibinize duyduğunuz saygıyı temsil ettiği için herhangi bir ölme / öldürme durumunda sıklıkla kullanılır. Elbette oyuncu topluluğunda ve ülkemizde yaygınlaşan kullanım amacı daha farklıdır.

Twitch gibi platformlarda o7 ifadesini kullanmak saygıyla anmanın en büyük temsili ifadesidir. Örneklemek gerekirse: Yayıncıların Mustafa Kemal Atatürk’ü anması veya onun için hazırlanmış bir videoyu açması sonrası kullanılabilir. Bu o7 ifadesinin en büyük kullanım örneği olmakla beraber başka saygı durumlarında da kullanılabilir.

Twitch’te duyacağınız bir “İzmir Marşı” sonrası sohbet ekranını takip ederseniz her 10 kullanıcıdan 9 tanesi o7 ifadesine yer verir.

o7 ne demek? rehberi ile sizlere küçük bir bilgilendirme yapmak istedik. Bu tarz daha fazla içeriğe ulaşmak için oyun rehberleri kategorisine göz gezdirebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Minecraft Zırh Büyüleri
Oyun Rehberleri

Minecraft Zırh Büyüleri

Minecraft eşyalarına ekelenebilecek büyüler serisine zırhlar ile devam ediyoruz. Bu içeriğimizde paylaşacağımız en iyi Minecraft zırh büyüleri, sizleri tank gibi bir karakter yapacak. Özellikler Nether haritasına geçtiğiniz zaman daha uzun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir