Farming Simulator 22 Sera Rehberi

farming-simulator-22-sera-rehberi

Farming Simulator 22, oyuncuların çiftliklerinde oldukça farklı yapılar kurup farklı işler yapmalarına imkân tanıyor. Çiftliğinizde bulundurabileceğiniz bu yapılardan birisi de seralar. Seraların içerisine ektiğiniz ürünler hangi sezonda olduğunuz fark etmeksizin büyüyebiliyorlar. Sizler için hazırladığımız Farming Simulator 22 Sera rehberi oyundaki bu mekanik hakkında tüm detayları içeriyor olacak.

Farming Simulator 22 Sera Rehberi

Oyunda sera satın alabileceğiniz harita üzerinde bir konum bulunuyor. Direkt olarak oyun içerisindeki marketten satın almanız gerekiyor. Bunu, inşa bölmesine girdikten sonrasında üretim kategorisi altından yapabilirsiniz. Burada üç adet sera seçeneğiyle karşılaşacaksınız. Bunlar boyut olarak küçük, orta ve büyük seralar. Boyutları büyüdükçe fiyatları da artmakta. En büyük olanı 11 bin dolara satın alabilirsiniz. Eğer çiftliğiniz içerisinde yeterince alanınız varsa büyük olanı almak daha kolay olacaktır.

Satın aldıktan sonrasında üretim yapmak için tek ihtiyaç duyduğunuz şey su olacaktır. Seranıza su sağlamak için yanına su tankı kurabilirsiniz. Eğer direkt olarak oyun marketinden su tankı alıp kurarsanız suya para ödemeniz gerekmekte. Buna alternatif olarak, sadece traktör ve su tankına para ödeyerek yakınlardaki akarsu ve göllerden seranıza su taşıyabilirsiniz. Yakındaki su kaynağına yaklaştıktan sonra doldurmaya başla seçeneği çıkacaktır. Daha sonra traktörü sera yakınına götürerek su sağlayabilirsiniz.

Seralarda üretimini yapabileceğiniz ürünler, domates, marul ve çilektir. Üreteceğiniz ürüne ve sera boyutuna göre su gereksinimi değişecektir. Seralar ile en fazla kârı elde etmek için en pahalı ürün olan marulu ekip, şubat ayının sonunda satabilirsiniz.

Üretim tamamlandıktan sonrasında hasat aşamasına geçeceksiniz. Burada seçebileceğiniz birkaç farklı seçenek bulunuyor. Depolama seçeneği hasadı tamamlanan ürünleri otomatik olarak paletlerde depolar. Daha sonra satmak için bu şekilde depolama yapabilirsiniz. Satma seçeneği ise üretilen ürünleri direkt olarak satar. Otomatik satış işleminde %40 taşıma ücreti ödersiniz. Bundan kurtulmak için ise üretilen ürünleri kendi aracınız ile şehre taşıyıp satabilirsiniz. Son seçenek olan dağıtma seçeneği ise ürünleri bir sonraki üretim zincirine taşır. Örneğin çilek fırıncılık ürünü olan pastanın ana malzemelerinden birisi olduğu için bu seçenekle direkt oraya gönderebilirsiniz.

Farming Simulator 22 Sera rehberi oyunda ek gelir elde etmenizde yardımcı olacak. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi takip edebilirsiniz.