Farming Simulator 22 Zeytin Yetiştiriciliği

farming-simulator-22-zeytin-yetistiriciligi

Farming Simulator 22 içerisinde ekebileceğiniz her türlü tohumun ekilmesi ve toplanması gereken belirli zaman aralıkları, yetiştirme sırasında uygulamanız gereken prosedürler gibi öğrenilecek birçok bilgi bulunmakta. Sizler için hazırladığımız bu rehberde Farming Simulator 22 Zeytin Yetiştiriciliği hakkındaki tüm bilgileri paylaşacağız.

Farming Simulator 22 Zeytin Yetiştiriciliği

Eğer sezon ayarınız açıksa zeytin ilkbahar sezonu boyunca ekilip ekim boyunca toplanabiliyor. Bu ayarı kapattıysanız bu zaman aralıklarını beklemeniz gerekmiyor. Zeytin ekebilmek için öncelikle oyunun üretim kısmından bahçeler sekmesinden Zeytinlik satın almanız gerekmekte. Bu adımdan sonra otların büyümesini engellemek için malçlama işlemi yapıyorsunuz. Bunu da TPN140 isimli malçlama aracını traktörünüze bağlayarak yapabilirsiniz. Ancak bu aşamada ağaçlara çarpmamaya dikkat edin.

Bu aşamadan sonrasında ise toprağı sürmeniz gerekiyor. Bu işlemi de Disc-o-vigne V isimli araçla yapabilirsiniz. Yine ağaçlara çok yaklaşmadan zeytin bahçenizdeki toprağı sürmelisiniz. İşlemi yaptığınız bölgeler kahverengi renkli olarak gözükmeye başlıyor. Buradan işlemi doğru yaptığınızı anlayabilirsiniz.

Zeytin yetiştirmede son aşama ise gübreleme. Bu iş için Mercury 400L isimli sprey aracını kullanabilirsiniz. Aracı traktörünüze bağladıktan sonra bahçenizin içinden geçerek spreyleme işlemi yapıyorsunuz. İşlemi doğru yapıp yapmadığınızı ise haritayı açıp filtreleri değiştirdiğinizde görebilirsiniz. Fertilized yazan yani gübrelenmiş alan mavi olarak gözükecektir. Bu aşamadan sonra ekim ayına kadar zeytinlerinizin yetişmesini beklemek kalıyor.

Ekim ayı geldiğinde ise hasat işlemine geçebilirsiniz. Hasat için Braud 9090X Olive isimli aracı kullanacaksınız. Römork olarak ise zeytin simgesi olan herhangi bir römorku tercih edebilirsiniz. Hasat işlemi için aracınızın arkadaki dişlilerin arasından zeytin ağaçlarını geçiriyorsunuz. Böylece araç zeytini hasat ediyor. Daha sonrasında topladığınız zeytinleri römorka boşaltabilirsiniz.

Her şeyi yaptınız ve zeytinleriniz hazır. Peki zeytinleri ne yapabilirsiniz? Buradaki ilk opsiyon zeytinleri direkt olarak satmak olur. Oyun menüsünden satabileceğiniz alanları ve fiyatları görebilirsiniz. Başka bir alternatif olarak zeytinlerinizi yağ değirmenine de götürebilirsiniz. Bunu ya haritada bulabilir ya da çiftliğinize alabilirsiniz. Böylece zeytinlerden yağ çıkarabilir ve daha fazla kâr edebilirsiniz.

Sizler için Farming Simulator 22 Zeytin Yetiştiriciliği hakkında bilmeniz gereken tüm detayları derledik. Verdiğimiz bilgilerle çiftliğinizde büyük bir zeytin bahçesi kurarak zengin olabilirsiniz. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi takip etmeyi unutmayın.