Oyun Rehberleri

Dark Souls 3 Başlangıç Rehberi

dark-souls-3-baslangic-rehberi

Dark Souls 3, From Software tarafından geliştirilen ve zorluğuyla nam salmış bir oyundur. Oyunda etrafta gördüğünüz normal yaratıklardan savaşacağınız zorlu Bosslara kadar her şey sizi kolaylıkla öldürebilmekte. Hatta açtığınız bir hazine sandığı bile tuzak çıkıp sizi öldürebilir. Hiçbir zorluk seçeneği bulunmayan oyunun sonunu görebilmek için oyuncuların artık meme haline gelen bir deyişi mevcut. Git Gud! Yani zorla da olsa öğreneceksin. Bu oyunda başarılı olmanın sırrı bilgi ve pratikten geçiyor. Sizler için hazırladığımız Dark Souls 3 başlangıç rehberi ile bilginin gücünü kuşanacaksınız. Geriye kalan ise sadece tecrübe kazanmak olacak.

Dark Souls 3 Başlangıç Rehberi

Öncelikle eğer oyun hakkında en ufak bir araştırma yaptıysanız duymuş olacaksınızdır ki çok kez öleceksiniz. Diğer oyunlardaki gibi bir iki kez ölüp bölüm geçme yok. Sürekli ölüp tekrar doğma döngüsüne alışmak biraz vakit alacak. Ölmeye sinirlenmek yerine ders çıkartıp düşmanlarınızın hareketlerini ezberlemelisiniz. Ayrıca eğer bir bölgedeki yaratıklara çok az hasar verdiğinizi hissediyorsanız büyük ihtimalle henüz hazır olmadığınız bir bölgedesiniz. Oyun içerisinde takip edilecek bir harita ya da direkt görev sistemi olmadığından dolayı kaybolmak oldukça kolay. Eğer böyle bir durumla karşılaştıysanız geri dönüp herhangi bir alternatif yolu kaçırıp kaçırmadığınızı kontrol etmelisiniz.

Oyunda keşfetmek oldukça önemli. Girdiğiniz bölgede bossa ilerlemeden önce diğer bütün yolları deneyip en son bossa gitmek genellikle işe yarıyor. Bu bölgelerde yüzükler, silahlar, kullanışlı malzemeler gibi birçok ödül bulabilirsiniz. Oyunda böyle yerlerde gizli birçok güçlü eşya bulunmakta.

Oyunda NPC’ler ile olan konuşmalarınız önemli. NPC’ ler oyunla alakalı birçok bilgiyi ve görevi size konuşarak veriyorlar. Maalesef Dark Souls bu konuda açıklayıcı bir oyun serisi değil. Oyunun başındaki bir NPC’den aldığınız görev aslında oyun sonunda yer alan bir bölgede olabiliyor. Tabii oyun oynarken tüm bu bilgileri kâğıda dökemezsiniz. Oyunu oynarken bu gibi bilgileri internet üzerinden sık sık araştırabilirsiniz.

Oyunda kullandığınız silahlara + değeri basarak güçlendirebiliyorsunuz. Firelink Shrine içerisindeki demirci aracılığı ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Oyunda kaçınmak için takla atmak oldukça önem arz etmekte. Taklalarınızın yavaşlamaması için envanter ağırlığınızı düşük tutmalısınız.

Son olarak oyunun dövüş sistemi hakkında birkaç yararlı bilgi paylaşalım. Oyun diğer aksiyon oyunlarındaki gibi bir dövüş sistemine sahip değil. Saldırı butonuna sürekli olarak basarak dövüşü kazanamazsınız. Genel olarak öncelikle rakibinizi incelemeli, saldırılarından kaçınırken hareketlerini gözlemlemelisiniz. Yakaladığınız saldırı boşluklarında bir ya da iki kez saldırı yapıp tekrar taklalar ile kaçınmaya dönmelisiniz. Oyunda savaş genel olarak sıra tabanlı ilerliyor. Düşmanınız saldırı yaparken kaçınıyor sonra siz bir kere saldırıyorsunuz ve bu durum tekrarlanıyor. Oyunda bir kere vuruş yapmanız normal ikinci kez ise genelde aç gözlülük oluyor. Hele üçüncü vuruşu yaptıysanız genelde sizde rakipten hasar yiyorsunuz. Bosslar ile savaşırken genelde silaha yıldırım hasarı veren Gold Pine Resin uygulamanız işe yarıyor. Her Bossun zayıf olduğu bir element bulunuyor ancak hangi bossun hangi elemente zayıf olduğunu öğrenene kadar yıldırım genelde işe yarıyor.

Hazırladığımız Dark Souls 3 başlangıç rehberi bu zorlu yolculuktaki öğrenme sürecinizi bir nebze de olsa kısaltacaktır. Daha fazla oyun rehberi için sitemizdeki rehberler kısmına göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir