Oyun Rehberleri

En İyi PC Korku Oyunları (30 Kaliteli Yapım)

En İyi Korku Oyunları Listesi!

Gerek yayın izleyenlerin gerekse kişisel olarak oynamayı tercih edenlerin en sevdiği oyun türlerinden bir tanesi olan korku oyunları izleyiciyi ve oynayanı kendisine bağlamayı başaran yapımlardır. Bizde bu durumdan yola çıkarak sizlere tüm zamanların en iyi korku oyunları listesini hazırladık. Geçmişten günümüze başarılı veya başarısız birçok korku oyununun bulunduğu bu liste ile çok eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

En İyi Korku Oyunları Listesi – 2024 Güncel

 • Phasmaphobia
 • Outlast
 • Pacify
 • Resident Evil: Biohazard
 • SOMA
 • Amnesia: The Dark Decent
 • Little Nightmares
 • Resident Evil
 • Layers Of Fear
 • Welcome To The Game II
 • Hello Neighbor
 • The Forest
 • Bigfoot

Tüm zamanların en iyi korku oyunları listesini hazırlarken herhangi bir puanlama veya sıralama yapmayı uygun bulmadık. Bu sayede oyunlara ön yargısız bir şekilde yaklaşabilir ve oynarken daha fazla eğlenebilirsiniz. Listede korku oyunları içerisinde birçok ek kategoriye yer ayırdık. Bu kategoriler ise;

 • Hayatta Kalma /Korku Oyunları
 • Çevrimiçi Korku Oyunları
 • Çok Oyunculu Korku Oyunları (Multiplayer)
 • Apokaliptik Korku Oyunları
 • Su Altı Korku Oyunları

Liste bu şekilde uzayıp gitmektedir. Arayacağınız her türlü korku oyununu bu listeye dahil ederek sizlere eşsiz bir içerik oluşturduk. Tüm oyunların halen satın alınabilir, yakın zamanda güncellenmiş ve günümüzde kullandığımız işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde çalışabilir olmasına dikkat ettik. İşte sizlere eşsiz Steam, Epic Games ve XBox Game Pass oyun kütüphanelerinden kolaylıkla erişebileceğiniz tüm zamanların en iyi korku oyunları!

Phasmaphobia

en iyi korku oyunlari phasmophobia oyunu
En iyi korku oyunları: Phasmaphobia

Yayınlanma Tarihi: 18 Eylül 2020
Steam Sayfası: https://store.steampowered.com/app/739630/Phasmophobia/
Yayıncı: Kinetic Games

Çevrimiçi olarak oynanabilen ve hayaletlerle etkileşim kurmaya odaklı Phasmophobia oyununu oynarken oldukça gerilimli anlar yaşayabilirsiniz. Konu olarak hayalet avcılığı öncesinde hayaletin neye benzediğini, hangi tür olduğunu ve ne istediğini belirlemeye çalıştığımız bir ön ekip olarak olay yerine gidiyoruz. Ekip diyorum çünkü bu oyunu tek başına oynamak gerçekten yürek ister. Haritada hayaleti ararken bürüneceğimiz kimlik ve gireceğimiz şekiller özellikle arkadaşlarınızla oynadığınızda oldukça değişik hallere doğru gitmeyi başaracaktır.

Outlast

en iyi korku oyunlari outlast oyunu
Korku oyunu: Outlast

Yayınlanma Tarihi: 4 Eylül 2013
Steam Sayfası: https://store.steampowered.com/app/238320/Outlast/
Yayıncı: Red Barrels

Korku oyunları içerisinde önemli bir yere sahip olan Outlast, ilk çıktığı günden günümüze kadar popülerliğini korumayı başarmıştır. Tek kişilik oynanabilen ve hikaye odaklı Outlast korku oyunu fiyatının hakkını veren nadir oyunlardan bir tanesidir. Miles Upshur isimli bir gazeteci Mount Massive isimli bir akıl hastanesinde sıra dışı olayların yaşandığını fark eder. Kendisine haber yakalayabilmek için bir gece kamerasıyla beraber akıl hastanesine gizlice giriş yapar. Olaylarda burada başlar.. Oldukça gerilimli bu oyunu kesinlikle deneyimlemelisiniz!

Pacify

en iyi korku oyunlari pacify oyunu
Jumpscare olan korku oyunları: Pacify

Yayınlanma Tarihi: 22 Şubat 2019
Steam Sayfası: https://store.steampowered.com/app/967050/Pacify/
Yayıncı: Hitchcock Games

En iyi korku oyunları listemize online oynanabilen bir oyun ile devam ediyoruz. Pacify, ister tek isterseniz arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz oldukça eğlenceli bir korku oyunu! Etrafta dolaşan dedikodulara göre gizemli o evde kötü bir ruh dolaşıyor! Bu kötü ruhun var olduğunu öğrenmek içinkendi ekibini yanına al ve yola koyul! Bu evde kötü ruhun olup olmadığını ararken oldukça gerilimli ve korku dolu anlar sizleri bekliyor!

Resident Evil 7: Biohazard

en iyi korku oyunlari resident evil 7 biohazard oyunu
Gerilim korku oyunları: Resident Evil 7 Biohazard

Yayınlanma Tarihi: 24 Ocak 2017
Steam Sayfası: https://store.steampowered.com/app/418370/Resident_Evil_7_Biohazard/
Yayıncı: Capcom

Resident Evil serisiyle daha önce tanıştınız mı? İlk korku ve gerilim türü oyunları piyasa ve oyuncularla tanıştıran bu serinin 7. oyunu! Biohazard, Güney Amerika bölgesinde bulunan eski ve terk edilmiş bir çiftlikte geçen olayları konu almaktadır. Çiftliğin içerisinden korku ve tecrit kokusu yayılmaktadır. Resident Evil serisinin ortalama oyunlarından sonra piyasaya çıkmasıyla beraber büyük ses getiren Biohazard en iyi korku oyunları listemizde kendisine yer bulmayı başarıyor.

SOMA

en iyi korku oyunlari soma oyunu
Hikayeli korku oyunları: SOMA

Yayınlanma Tarihi: 22 Eylül 2015
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/282140/SOMA/
Yayıncı: Frictional Games

Korku oyunları ile bilim kurgunun harmanlanması nadiren görülen bir şeydir. SOMA çıktığı tarih itibariyle oyuncular için oldukça farklı bir alternatif olmayı başardı. Kısa sürede büyük bir çıkış yakalayan SOMA oyunu hikayesiyle oyuncuları içine çekmeyi başaracak. Kimliğinizi, bilincinizi hatta ve hatta insanlığınızı sorgulamaya kadar gidebilecek bu hikaye oyunu tek kişi olarak oynanabiliyor. Oynarken oldukça zor seçimler yapmanızı gerektirecek bu oyunu kaçırmayın!

Amnesia: The Dark Decent

en iyi korku oyunlari amnesia the dark decent oyunu
Low poly korku oyunları: Amnesia The Dark Descent

Yayınlanma Tarihi: 8 Eylül 2010
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/57300/Amnesia_The_Dark_Descent/
Yayıncı: Frictional Games

En iyi korku oyunları listesini hazırlamışken ve bu listede SOMA’ya yer vermişken Amnesia’dan bahsetmezsek olmazdı. 2010 yılında karşımıza çıkmış bu oyun Frictional Games firmasının en iyi oyunlarından bir tanesidir. Hatta öyle bir yere sahiptir ki belli bir oyuncu kesimi tarafından en iyi korku oyunu olarak da kabul edilir. Hafızasını kaybetmiş Daniel isimli birini canlandırdığınız bu oyunda aslında olayların görünenden çok daha farklı olduğunu ve hiçbir şeyin sebepsiz yere olmadığını fark edeceksiniz. Hem hikayesi, hem gerilimi hem de korku dolu sahneleriyle bir korku oyunundan insan daha fazla ne isteyebilir ki?

Little Nightmares

en iyi korku oyunlari little nightmares oyunu
Platform korku oyunları: Little Nightmares

Yayınlanma Tarihi: 28 Nisan 2017
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/424840/Little_Nightmares/
Yayıncı: Bandai Namco Entertainment

Diğer korku oyunları içerisinden farklı yapısı ve oynanışı ile karşımıza çıkan Little Nightmares, çocukluk zamanlarımızdaki en büyük korkularımız ile yüzleşmemizi sağlayacak bir yapım. Tek kişilik oynanabilen, 2.bir oyuna da sahip bu yapımın aynı zamanda küçücük ek paketleri de bulunuyor. Son derece olumlu yorumlara sahip bu değişik korku oyununa bir şans verebilirsiniz.

Resident Evil 4

en iyi korku oyunlari resident evil 4 oyunu
Old school korku oyunları: Resident Evil 4

Yayınlanma Tarihi: 28 Şubat 2014
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/254700/Resident_Evil_4/
Yayıncı: Capcom

En iyi korku oyunları listesi içerisinde Biohazard oyunundan bahsettik. Meşhur RE serisinin klasikleşmiş Resident Evil 4 oyunundan bahsetmesek olmazdı. Okullarda dağıtılan ve edebiyat dünyasında yer edinen o kült yapımlar vardır ya hani! Klasikler diye adlandırdığımız.. RE 4 oyun dünyası içerisinde korku ve gerilim kategorisinde o klasik yapımların başlarında gelmektedir. Oldukça ürkütücü atmosferi, harika sesleri ve hikayesi ile sizi ekran başına kilitleyecek ve bitirene kadar kaldırmayacak bir yapımdan bahsediyoruz! Oyunda tüm hikaye Amerika Birleşik Devletleri başkanının kızının kaçırılmasıyla başlar. Onu kurtarmak için gönderilecek olan kişi ise Özel Ajan Leon S. Kennedy olacaktır. Tahmin edeceğiniz üzere ise Kennedy karakterini biz canlandırıyoruz. Bu mükemmel yapıtı mutlaka oynamanız gereken oyunlar arasına eklemeyi unutmayın!

Layers Of Fear

en iyi korku oyunlari layers of fear oyunu
Yüksek grafikli korku oyunları: Layers of Fear

Yayınlanma Tarihi: 15 Şubat 2016
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/391720/Layers_of_Fear_2016/
Yayıncı: Bloober Team SA

Listemize 2016 yılının en iyi korku oyunu olan Layers Of Fear ile devam ediyoruz. Layers Of Fear’ı diğer oyunlardan ayıran en büyük fark oyunun ilk anından son anına kadar oyuncuya korku ve gerilimi çok başarılı şekilde iletebilmesidir. Bu oyunda sürekli değişen malikhanede muhteşem eserini bitirmeye çalışan bir ressamı oynuyoruz. Eserimizi tamamlamak için eksik parçaları bir araya getirmemiz gerekiyor. Eksik parçaları toplamak için gizemli bulmacaları çözmeliyiz. Bulmacaları çözmek için ilerlediğimiz her adımda farklı ortamlar ve çok daha gergin bir atmosfer bizleri bekliyor. Oyunun geneli jumpscare üzerine kurulu olmasa da her saniye artan gerilim ve basık ortam yeterince korkutucu oluyor.

Welcome To The Game II

en iyi korku oyunlari welcome to the game 2 oyunu
Bağımsız yapım korku oyunları: Welcome To The Game 2

Yayınlanma Tarihi: 28 Nisan 2018
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/720250/Welcome_to_the_Game_II/
Yayıncı: Reflect Studios

Bağımsız yapım korku oyunlarındaki gerilim ve atmosferin diğerlerine nazran çok daha iyi olduğunu düşünüyoruz. Welcome To The Game serileri de buna en iyi örnek diyebiliriz. WTTG 2 oyununda Clint Edwards adındaki araştırmacı muhabir karakterini oynuyoruz. Amelea adındaki karakterin shadow web üzerindeki yayında hayatta kalmak için yardım çığlıkları atışını seyrederek oyuna başlıyoruz. Saat çok geç olmadan onu bulup kurtarmaya çalışıyoruz. Ancak bu hiç kolay olmayacak. Biz onu bulmak için uğraşırken bize engel olmaya çalışan birçok kötü adam var ve hepsi sizin en ufak hatanızı kolluyor. Onlara yakalamadan Amelea’yı kurtmanın bir yolunu bulmalısınız!

Hello Neighbor

en iyi korku oyunlari hello neighbor oyunu
Eğlenceli korku oyunları: Hello Neighbor

Yayınlanma Tarihi: 8 Aralık 2017
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/521890/Hello_Neighbor/
Yayıncı: tinyBuild

Komşularınızdan hiç şüphe duydunuz mu? Hello Neighbor yaşadığınız bölgede bulunan bir komşunuzun gizli ve karanlık işler çevirdiğine odaklanan bir yapım. Komşunuzun evine gizli bir şekilde girerek yakalanmadan onun yaptığı işleri ortaya çıkartmak oyundaki amacımız. Fakat cümlede geçtiği gibi bu durum kolay görünse bile hiç kolay olmayacak. Animetik grafiklerden oluşan bu oyun farklı ve eğlenceli bir korku oyunu arayanlar için oldukça güzel bir alternatif olacaktır.

The Forest

en iyi korku oyunlari the forest oyunu
Hayatta kalma korku oyunları: The Forest

Yayınlanma Tarihi: 30 Nisan 2018
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/242760/The_Forest/
Yayıncı: Endnight Games Ltd

The Forest çıktığı gün itibariyle büyük bir kesimin oyunlara bakış açısını değiştirmeyi başarmış bir oyundur. Oldukça popüler ve herkes tarafından bilinen bu oyunun ilk amacı hayatta kalmaktır. Fakat oyunda ilerleyebilmeniz için çözmeniz gereken hikaye kısmına geldiğiniz zaman asıl korku faktörleri devreye girmektedir. Uçağınızın yaptığı kaza sonrasında adada çocuğunuzu bulmak için vereceğiniz bu mücadelenin her dakikasında korku ve gerilimi hissedeceksiniz. Bu duygulara kapılırken arkadaşlarınızla da beraber olabilirsiniz! Evet, The Forest hem tek kişilik hem çok oyunculu olarak oynanabilen oldukça güzel bir oyundur. Tüm zamanların en iyi korku oyunları listesinde ise kendine yer bulmayı başarmıştır.

Bigfoot

en iyi korku oyunlari big foot oyunu
Fantastik korku oyunları: BIGFOOT

Yayınlanma Tarihi: 31 Ocak 2017
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/509980/BIGFOOT/
Yayıncı: Cyberlight Game Studio

Koca ayak efsanesini duydunuz mu? Özellikle Avrupa ve Amerika’da popüler olan bu efsanevi yaratığın hikayesini daha önce duyduysanız veya dizilerden gördüyseniz bu oyun size bir başka güzel gelecek. Korku oyunları içerisinde çevrimiçi olarak oynanabilen ve oldukça güzel bir yapıya sahip olan bu oyunda 1 kişinin yaratığı canlandırdığı diğer kişilerin ise ondan kaçmaya çalıştığı bir konsept mevcut. Oynarken fazlasıyla eğleneceğiniz ve gerilimi her saniye yaşayacağınız Bigfoot oyunu Steam oyunları içerisinde oldukça uygun bir fiyata da sahip!

Devour

en iyi korku oyunlari devour oyunu
Çok oyunculu korku oyunları: DEVOUR

Yayınlanma Tarihi: 28 Ocak 2021
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/1274570/DEVOUR/
Yayıncı: Straight Back Games

Çevrimiçi çok eşli ve çok oyunculu bir korku oyunu daha! Devour, maksimum 4 kişi ile oynanabilen ve tarikat gibi konuları ele alan bir oyundur. Oyunda şeytan tarafından ele geçirilmiş bir tarikat liderini durdurmaya çalışıyoruz. Lider, ele geçirildikten sonra herkesi cehenneme göndermektedir. Sıradakinin siz olmasını istemiyorsanız onu durdurmak zorundasınız! Ondan kaçabilir, amaçsızca bağırabilir veya saklanabilirsiniz. Yapacaklarınızın sınırı yok! Tek amaç yakalanmamak.. Oyunun sadece çok oyunculu olmadığını belirtmek istiyoruz. Eğer tek başına oynamak isterseniz bu oyun zor korku oyunları listesine girmeyi başarır. Bu yüzden dikkatli olun!

Dying Light 1-2

en iyi korku oyunlari dying light oyunu
En çok oynanan korku oyunları: Dying Light

Yayınlanma Tarihi: 26 Ocak 2015
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/239140/Dying_Light/
Yayıncı: Techland

Listede birçok hikayeli korku oyunları ve çok oyunculu korku oyunları önerdik. Fakat bu türden bahsederken zombi içerikli korku oyunlarını da unutmamak gerekiyor! Çıktığı ilk günden itibaren farklı bir tat bırakan ve oyunculara L4D2 sonrası alternatif sunmayı başaran bu oyunun yakın zaman önce ise 2. oyunu piyasaya çıktı. İki oyunu da dilediğiniz gibi deneyebilir ve zombilerle çevrili bu gerilim içerisinde hayatta kalmaya çalışabilirsiniz. Oyunun fiyatı biraz tuzlu gelirse XBox Game Pass kütüphanesinde bulabilir veya Epic Games fiyatlarına ve kampanyalarına göz atabilirsiniz.

Left 4 Dead 2

en iyi korku oyunlari left 4 dead 2 oyunu
Birinci şahıs nişancı korku oyunları: Left 4 Dead 2

Yayınlanma Tarihi: 17 Kasım 2009
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/550/Left_4_Dead_2/
Yayıncı: Valve

Birçok insanın internet kafelerde ilk olarak tanıştığı bu oyun Valve tarafından geliştirilmiştir. Halen bilmeyenler varsa Valve, Steam platformunun sahibi, geliştiricisi ve yöneticisidir. Aynı zamanda CS gibi oyunlarında yapımcısıdır. Left 4 Dead 2 ise kiminin çocukluğu kiminin halen devamlı tercihlerinden olan başka bir zombi evrenidir. Bu evrende takım arkadaşlarınızla beraber zombilerden kaçmaya çalışıyor ve onları öldürerek hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Oyunun birçok farklı bölümü ve karakteri bulunmaktadır. Bu yüzden gerilim ve korkuyu yaşarken aynı zamanda yüksek keyif alabilirsiniz.

Subnautica

en iyi korku oyunlari sabnautica oyunu
Deniz altı korku oyunları: Subnautica

Yayınlanma Tarihi: 23 Ocak 2018
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/264710/Subnautica/
Yayıncı: Unknown Worlds Entertainment

Bunca oyundan bahsetmişken sizlere farklı bir seçenek sunmasak olmazdı. Subnautica su altında hayatta kalma oyunudur. Su altı dünyasına fobisi olanlar veya büyük balıklardan korkusu olanlar için gerçek anlamda ciddi bir gerilim vermektedir. Subnautica ve Subnautica Below Zero isminde 2 oyunu bulunmaktadır. Bu oyunları eşsiz yapan gerilim ve korkunun yanı sıra oldukça dikkat çekici hikayesidir. Hayatta kalmaya, hikayeye ve inşa etme üzerine odaklanırken oyunun oldukça iyi yapılmış sesleri ile su altında gerilimi ciddi anlamda hissedeceksiniz. Sürekli adrenalin salgılayacağınız bu oyuna bir şans vermek isteyebilirsiniz.

Scorn

en iyi korku oyunlari scorn oyunu
Indie korku oyunları: Scorn

Yayınlanma Tarihi: 14 Ekim 2022
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/698670/Scorn/
Yayıncı: Kepler Interactive

Farklı bir evrende korku oyunu oynamak istiyorsanız Scorn tam aradığınız bilgisayar oyunu olabilir. Birbirinden farklı ve değişik formlar ile karşılaşacağınız ve adeta kabuslarla oluşturulmuş bu evrende birinci şahıs tek oyunculu korku oyunu tadını sonuna kadar hissedeceksiniz. Oyundaki amacımız oluşturulan farklı kabus evrenleri içerisinde hikayeyi tamamlamak, bölgeleri keşfetmek ve bulmacaları çözmek. Elbette her bölgenin kendine has farklı karakterleri bulunuyor. Oldukça detaylı bir oyun olan Scorn 2022 yılında çıkış yaptı ve XBox Game Pass sahipleri tarafından ücretsiz oynanabiliyor.

Friday The 13TH: The Game

en iyi korku oyunlari friday the 13th the game oyunu
Filmden uyarlama korku oyunları: Friday the 13th: The Game

Yayınlanma Tarihi: 26 Mayıs 2017
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/438740/Friday_the_13th_The_Game/
Yayıncı: Gun Media

Türkiye atmosferinde bile yabancı olmayan bu oyunun adı size bir şey çağrıştırdı mı? Evet, 13.Cuma! O kitaplarda okuduğumuz, filmlerde gördüğümüz hatta ve hatta dizilerde izlediğimiz meşhur yapımın bilgisayar oyunu versiyonu. Üstelik multiplayer olarak arkadaşlarınız veya yabancılar ile oynayabilirsiniz. Korkunç katil Jason’ı canlandırabildiğiniz bu oyunda aynı zamanda kurban rolüne de girebilirsiniz. Jason ve kurbanlarının kan dolu, gerilim dolu, korku dolu bu mücadelesinde adrenaliniz tavan yapacak. Sürekli tetikte olmalı ve iş birliği yapmaya çalışmalısınız.

Backrooms: Escape Together

en iyi korku oyunlari backrooms escape together oyunu
Efsanevi korku oyunları: Backrooms Escape Together

Yayınlanma Tarihi: 18 Ekim 2022
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/2141730/Backrooms_Escape_Together/
Yayıncı: Triiodide Studios

Korku oyunlarımıza çok taze bir oyunla devam ediyoruz. Oyun çok taze ancak hikayesi çok bilindik. Neredeyse birbirinin tıpa tıp aynısı olan labirent şeklinde dizayn edilmiş odalarda yaşanmış olayları incelemeye gönderilmiş araştırma ekibi olarak oyunu oynuyorsunuz. Arkadaşlarınızla birlikte oynayacağınız bu oyunda bulacağınız kanıtlar ile gizemli bir olayı çözmeye çalışacaksanız. Ancak girdiğiniz yerde yalnızca siz yoksunuz. Olayları çözerken sizlere engel olmaya çalışan canavarların her an ensenizde olduğu hissine kapılacaksınız.

The Mortuary Assistant

en iyi korku oyunlari the mortuary assistant oyunu
Sürükleyici korku oyunları: The Mortuary Assistant

Yayınlanma Tarihi: 2 Ağustos 2022
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/1295920/The_Mortuary_Assistant/
Yayıncı: DreadXP

Morgların ne kadar korkunç ve ürkütücü olduğunu hepimizi biliriz. Bu oyunda yeni işe başlamış morg asistanını oynuyoruz. Göreve başladığımız yer ise normal bir morg değil. Aklımızı kaybetmeden bize verilen görevleri yerine getirip kötü ruha sahip olan cesedi yakmaya çalışıyoruz. Oyunda vereceğimiz her karar çok önemli. Yanlış kararlar verip görevimizden saparsak karakterimiz akıl sağlığını yitirip ruhun onu ele geçermesine izin veriyor. Başımıza bunlar gelmeden doğru cesedi yakıp günü tamamlamalıyız.

Propnight

en iyi korku oyunlari propnight oyunu
Co-op korku oyunları: Propnight

Yayınlanma Tarihi: 1 Aralık 2021
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/1549180/Propnight/
Yayıncı: MYTONA

Cadılar Bayramı için eğlenceli bir korku oyunu arıyorsanız Propnight tam size göre. Evet yanlış okumadınız eğlenceli bir korku oyunu. Oyunun amacı, kötü karaktere yakalanmadan size verilen görevleri yerine getirmek. Arkadaşlarınızla birlikte oynayacağınız oyunda bir kişiyi kötü karakter olarak belirliyorsunuz ve geri kalanlar olarak çevredeki nesnelere dönüşüp belli olmadan etrafta geziyorsunuz. Kötü karakterden kaçmak için çevredeki küçük nesnelere dönüşmenizi tavsiye ediyoruz.

Fear Therapy

en iyi korku oyunlari fear therapy oyunu
Kaliteli korku oyunları: Fear Therapy

Yayınlanma Tarihi: 24 Aralık 2021
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/1695840/Fear_Therapy/
Yayıncı: Black Flag 1312

Arkadaş grubunuzla birlikte gireceğiniz malikhanede size verilen görevlerine yerine getirip çok geç olmadan çıkmanız gerekiyor. Jumpscare içeriklerinin çok fazla olduğu oyunda her köşe başında temkinli olmalısınız. Malikhaneye girdiğiniz andan itibaren oranın çıkışı yok ve artık ritüeli başlatmanız gerekiyor. Ritüeli başlatıp şeytanı yok ettikten sonra oradan kaçabilirsiniz.

Poppy Playtime

en iyi korku oyunlari poppy playtime oyunu
Bulmacalı korku oyunları: Poppy Playtime

Yayınlanma Tarihi: 12 Ekim 2021
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/1721470/Poppy_Playtime/
Yayıncı: MOB Games

Playtime isimli bir oyuncak üreticisinin fabrikasında bir gün herkes ortadan kaybolur. Aradan yıllar geçer ve bu fabrikada olup biteni araştırmak için birisi gönderilir. Tahmin edeceğiniz üzere bu olayları araştıracak ana karakteri biz oynuyoruz. Üstümüze giyeceğimiz özel bir kostüm ile çevredeki nesneleri kolayca hareket ettirebiliyoruz. Terk edilmiş fabrikaya girdiğimizde orta kısımda bizi bekleyen kocaman mavi bir oyuncak görüyoruz. Biraz çevrede gezindikten sonra bu oyuncağın kaybolduğunu göreceğiz ve bununla birlikte her şey başlamış olacak.

Labyrinthine

en iyi korku oyunlari labyrinthine oyunu
Eğlenceli korku oyunları: Labyrinthine

Yayınlanma Tarihi: 28 Ekim 2020
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/1302240/Labyrinthine/
Yayıncı: Valko Game Studios

İçerisinde bir çok korku oyunundan ögeler barından Labyrinthine 4 kişiye kadar oynanabiliyor. Oyundaki bulmacaları çözüp labirentten çıkmaya çalışıyorsunuz. Bulmacayı çözmek için çevreden eşyalar toplamalı ve ayak izlerini takip etmelisiniz. Daha eğlenceli bir oyun deneyimi için oyun haritası her girişinizde yeniden oluşturuluyor. Böylece sürekli aynı haritaları oynamamış oluyorsunuz. Tabi bunun bir de dezavantajı var. Her girişte ortam yeniden oluşturulduğu için toplamanız gereken nesneler veya gideceğiniz rotalar değişiklik gösteriyor.

Alien: Isolation

en iyi korku oyunlari alien isolation oyunu
En çok oynanan korku oyunu: Alien Isolation

Yayınlanma Tarihi: 6 Ekim 2014
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/214490/Alien_Isolation/
Yayıncı: SEGA

En iyi korku oyunları listemizdeki en başarılı yapımlardan bir tanesi sizlerle. Saldıra uğramış bir uzay gemisinde çevrede bulduğunuz eşyalar ile hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Tabi bunu yapmak hiç kolay değil. Çünkü en ufak bir tıkırtıya bile duyarlı olan uzaylılar geminin içinde geziniyor olacak. Verilen görevleri tamamlak için uzaylılara yakalanmadan geminin içinde gezmeniz gerekiyor. Uzaylılardan saklanmak için yatakların altına girebilir, nesnelerin arkasında durabilir veya dolapların içine saklanabilirsiniz.

GTFO

en iyi korku oyunlari gtfo oyunu
Yüksek grafikli korku oyunu: GTFO

Yayınlanma Tarihi: 10 Aralık 2021
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/493520/GTFO/
Yayıncı: 10 Chambers

Dört kişilik ekiple birlikte tehlikeli canavarlara kaplı alanı temizlemeye çalışıyorsunuz. Bunu yaparken ekibinizde birbirinden farklı alanlarda uzman arkadaşlarınız olacak. Girdiğiniz bölgelerde ekipteki her bir kişinin kendine has yeteneğini kullanmanız gerekecek. Bununla birlikte ilerledikçe zorluk seviyesi artan canavarları da göreceksiniz. Tabi bunun yanında göremediğiniz canavarlarda olacak. Onları ortaya çıkartacak takım arkadaşınıza güvenmekten başka çareniz yok. Aşırı basık ve karanlık bir ortamla birlikte hız kesmeyen aksiyonu da GTFO ile birlikte yaşayabilirsiniz.

F.E.A.R. 3

en iyi korku oyunlari fear 3 oyunu
En iyi korku oyunu: F.E.A.R. 3

Yayınlanma Tarihi: 21 Haziran 2011
Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/21100/FEAR_3/
Yayıncı: Warner Bros. Interactive Entertainment

F.E.A.R. serileri için birinci şahıs nişancı oyunu ile korku türünün muhteşem bir karşımı diyebiliriz. Sürükleyici hikaye yapısı ve sürekli aksiyonla birlikte saatlerin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. 11 senelik oyun olsa da halen daha oynanmaya değer olduğunu düşünüyoruz. En azından kütüphanenizde bulunması gereken bir oyundur.

Elbette liste içerisine dahil edemediğimiz kült oyunlarda bulunuyor. Fakat içeriğin başında söylediğimiz gibi günümüz teknolojisinde yenilenen işletim sistemleri ile tam uyumlu oyunlarla sınırlı tutmayı uygun gördük. Daha korkunç oyunlar yok mudur? İlla ki çıkacaktır. Ama Windows 10 veya 11 işletim sistemi ile oynayamadıktan sonra bize ne faydası olabilir? Bu yüzden korku oyunları listesinde ince eleyip sık dokuduk!

En İyi Mobil Korku Oyunları (Ücretsiz)

 Listeye biraz ekstra olarak mobil korku oyunları ekleyelim. Ve bu oyunları ise ücretsiz oyunlar arasından seçelim. Böyle oyun mu var demeyin! Evet, mobil cihazlardaki teknoloji geliştikçe AAA oyunların sayısı artıyor. Biz sizlere bir adet mobil korku oyunu önereceğiz.

Dead By Daylight Mobile

 Yazımızda üst sıralarda bilgisayar için oynamanızı önerdiğimiz Dead By Daylight oyununun ücretsiz bir mobil sürümü mevcut. Bu oyun hem Android hem IOS cihazlarda oynanabiliyor. Amaç yine zombi evreninde hayatta kalmaya çalışmak. Aynı zamanda katil-kovalamaca modu da mevcut.

DBDM AppStore: https://apps.apple.com/tr/app/dead-by-daylight-mobile/id1452289752

DBDM GPlay: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bhvr.deadbydaylight&hl=tr&gl=tr

Sonuç

Bugüne kadar hazırlanmış en geniş ve en kapsamlı dünyanın en iyi korku oyunları listesi ile siz değerli oyunculara yardımcı olmaya çalıştık. Eğer sizin de raflarınızda veya bilgi dağarcığınız içerisinde bildiğiniz ve listede olmayan varsa bizleri bilgilendirebilirsiniz. Size göre tamamını özenle hazırlamış olduğumuz bu listede en korkunç oyunlar hangileri? En beğendiğiniz oyunu seçin ve oyuncu konseyi içinde masadaki yerinizi alın!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir