Valorant Artı Crosshair Nasıl Yapılır?

Valorant Artı Crosshair Nasıl Yapılır?

Valorant son dönemlerin en popüler taktiksel FPS oyunu diyebiliriz. Lakin oyunun nişan alma sisteminin diğer FPS oyunlarından farklı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Daha iyi nişan almak için oldukça çeşitli Valorant crosshair tipleri deneyebilirsiniz. Peki ya daha iyi vuruşlar yapmanızı kolaylaştıracak Valorant artı crosshair nasıl yapılır?

Valorant Artı Crosshair Nasıl Yapılır?

Oyunun gün geçtikçe artan popülerliği sayesinde oyunda birbirinden yetenekli oyuncular rekabete dayalı modda üst sıralarda yerini alıyor. Spray yapmayı kısa sürede çözmüş ve kas hafızası iyi oyuncular kolayca üst seviyelere çıkabiliyorlar. Daha rahat oynamanızı sağlayacak en büyük etkenlerden birisi crosshair tipidir. Çünkü iyi bir crosshair rakip oyuncuları daha iyi görüp nişangahınızı onun üzerine götürüp vurmanızı kolaylaştıracaktır. Aşağıdaki ayarlar ile sizde artı tipi crosshair yapabilirsiniz.

 • İç Çizgi Ayarları
  • İç çizgi saydamlığı: 1
  • İç çizgi uzunluğu: 7
  • İç çizgi kalınlığı: 1
  • İç çizgi uzaklığı: 0
  • Hareket hatası: Kapalı
  • Ateşleme hatası: Kapalı

Crosshair çevresinde herhangi bir çizgi görmek istemiyorsanız dış çizgi ayarlarını tamamen kapatabilirsiniz. Ayrıca artının daha büyük veya daha küçük gözükmesini istiyorsanız iç çizgi uzunluğu ayarını artırıp azaltabilirsiniz. Valorant artı crosshair tipi yeni başlayanların tercih edebileceği en kullanışlı nişangah stili diyebiliriz. Bir çok E-spor turnuvasında da bu crosshair tipinin tercih edildiğini görebilirsiniz.

Daha stabil vuruşlar yapabilmek için kullandığınız crosshair tipini sürekli değiştirmeyin. Sabit bir nişangah üzerinden antrenmanlar yapmak el göz koordinasyonunuzu önemli ölçüde iyileştirecektir. Tabi buna bir süre sonra kas hafızası da eklendiği zaman vuruşlarınızın ve rakiplere dönüşlerinizin daha keskin olacağını göreceksiniz.