Oyun Rehberleri

GTA 5 Karakter Değiştirme Nasıl Yapılır? GTA V PC, Xbox ve PlayStation Sürümlerinde Nasıl Karakter Değiştirilir?

GTA 5 Karakter Değiştirme Nasıl Yapılır?

Rockstar Games’in geliştirdiği GTA V oyununda keşfedilecek kocaman bir şehir ve farklı görev yapıları bulunuyor. Oyuncuların farklı görevleri deneyimleyebilmesi için karakter değiştirme imkanı sunan Rockstar, GTA 5 oyununda üç farklı ana karakteri ön planda tutmaktadır. Oyuna yeni başladıysanız ve “GTA 5 karakter değiştirme nasıl yapılır?” sorusunun cevabını merak ediyorsanız bu içeriğimiz sizler için oldukça faydalı olacaktır.

GTA 5 Karakter Değiştirme Yöntemleri Nelerdir?

Oyun içerisinde sunulan ana hikaye, oyunculara muazzam derece keyif vermektedir. Ana hikayede bulunan görevlerin haricinde yan görevleri yaparak oyundaki bütün içeriği oynayabilirsiniz. Hikayede ilerleyecek bir nokta kalmadığı zaman GTA V haritası içerisinde yer alan yan görevlere odaklanabilirsiniz. Yan görevleri yaparken sık sık karakter değiştirme işlemini tekrarlamanız gerekebilir.

gta 5 karakter nasil degistirilir

PC GTA 5 Karakter Değiştirme

GTA 5 hikaye moduna girdikten sonra karakter değiştirmek için yapmanız gereken şey çok basit. Oyun tam olarak açıldığında sol ” ALT ” tuşuna basılı tutun. Bunu yaptığınız zaman ekranın sağ alt kısmında üç farklı karakteri göreceksiniz. ALT tuşuna basılı tutarken mouse ile oynamak istediğiniz karakteri seçebilirsiniz.

Xbox GTA 5 Karakter Değiştirme

Birçok oyuncu klavye mouse ile oyun oynamak yerien oyun konsolundan oynamayı tercih ediyor. Oyun konsolu denildiği zaman piyasadaki en iyi oyun konsolları üretecisi Xbox öne çıkıyor. Xbox ile GTA 5 oynuyorsanız karakter değiştirmek için birkaç hamle yapmanız yeterli olacaktır. D-pad üzerinden aşağı düğmesini basılı tutarak sağ analog ile oynamak istediğiniz GTA 5 karakterini seçebilirsiniz.

PlayStation GTA 5 Karakter Değiştirme

Oyun konsolu olarak PlayStation’dan vazgeçemeyen çok fazla oyuncu mevcut. GTA 5 oyununu PlayStation oyun konsolundan oynuyorsanız ve karakter değiştirmek istiyorsanız Dualshock ile bunu rahatça yapabilirsiniz. D-Down pad tuşuna basılı tutarken sağ tarafta yer alan analog ile diğer karakterlere geçiş yapabilirsiniz.

Sonuç

Her platformda uygulayabileceğiniz GTA 5 karakter değiştirme yöntemlerini sizlerle paylaştık. Oyunda farklı karakterlerle oynayarak devasa haritanın her yerindeki görevleri yapabilirsiniz. Yan görevleri yaparak oyundaki çeşitli eşyaları elde edebileceğiniz gibi çok fazla para da kazanabilirsiniz. Oyun rehberleri kategorimizi ziyaret ederek diğer bilgilendirici içeriklere ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir