Oyun Rehberleri

Lost Ark Eşya Nasıl Geliştirilir?

Lost-Ark-Esya-Nasil-Gelistirilir

Lost Ark içerisinde diğer MMO’ larda olduğu gibi maksimum seviyeye ulaştıktan sonrasında ilerlemek için yapmanız gereken şey kullandığınız zırh ve silahlarınızı geliştirerek özelliklerini güçlendirmektir. Sizlerle oyunda ilerleyebilmeniz için Lost Ark Eşya nasıl geliştirilir? sorusunun cevabını paylaşacağız.

Lost Ark Eşya Nasıl Geliştirilir?

Oyunda teknik olarak eşyalar +25 seviyesine kadar geliştirilebilmekte. Ancak oyunun genel tasarımı herhangi seviyedeki bir eşyayla +15 olmak üzerine kurulu. Sizin de amacınız üzerinizdeki tüm eşyaları +15 seviyesine getirmek olmalı. Bu seviyeden sonraki geliştirmeler hem pahalı olacak hem de başarı oranları bir hayli düşecek.

Şimdi adım adım eşyanızı nasıl geliştirirsiniz anlatalım.

  • Öncelikle geliştirme yapacak olan NPC’ yi bulmanız gerekiyor. Büyük şehirler içerisindeki gümüş çekiç ikonuna giderek bu NPC’ ye ulaşabilirsiniz.
  • NPC ile konuştuktan sonra geliştirmek istediğiniz eşyayı seçiyorsunuz. Sonrasında ise gerekli materyaller ile EXP barını doldurmanız gerekiyor. Kullanabileceğiniz materyaller; Harmony, Life ya da Honor fragments. Eşyanın seviyesiyle kullanacağınız malzemenin seviyesinin uyuşması gerekiyor. Bu malzemeleri ise günlük ya da haftalık görevlerden, Chaos Dungeon’ lardan, adalardan, hazine haritalarından veya eşya parçalayarak edinebilirsiniz.
  • Ayrıca her eşya geliştirmek için de ayrı materyallere ihtiyaç duyar. Hangi materyalden ne kadar gerektiğini açılan ekranda görebiliyorsunuz. Bunlar Guardian Stone, Destruction Stone, Leap Stone ve Fusion Material olabilmekte. Bazen ayrıca gümüş ya da altında ödeme yapmanız da gerekebiliyor. Ayrıca bu ekranda yaptığınız geliştirmenin gerçekleşme yüzdesini de görebiliyorsunuz. Her geliştirme kesinlikle başarılı olmuyor. Eğer geliştirme başarısız olursa eşyanız şu ana kadar yapılan geliştirmeleri kaybetmiyor, sadece kullandığınız malzemeleri kaybediyorsunuz.
  • Bir sonraki sayfada ise geliştirmenin gerçekleşme şansını arttırmak için Training Auxiliary materyalleri kullanabileceğiniz bir sayfa açılıyor. Bu materyalleri en değerli eşyalarınıza saklayarak geliştirme şansınızı arttırabilirsiniz.
  • Buradan sonrasında ise geriye tek kalan geliştirme tuşuna basmak ve sonucu öğrenmek.

Sizlerle Lost Ark Eşya nasıl geliştirilir? sorusunun cevabını paylaştık. Böylece eşyalarınızı geliştirerek oyunda ilerlemeye devam edebilirsiniz. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi takip edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir