Oyun Rehberleri

Lost Ark Sorceress Class Rehberi

Lost Ark Sorceress Class Rehberi

Siz değerli takipçilerimiz için derlediğimiz Lost Ark Sorceress Class rehberi içerisinde sınıfın güçlü ve zayıf yanlarından, özelliklerinden ve nasıl seviye kasabileceğinizden bahsedeceğiz. Ayrıca sınıfın oyundaki rolüne ve buna uygun olarak Lost Ark içeriklerinde nasıl oynamanız gerektiğine de değineceğiz. Böylece Sorceress sınıfına tam anlamıyla hakim olabileceksiniz.

Lost Ark Sorceress Class Rehberi

Lost Ark Sorceress sınıfı oyun içerisinde elemental bir asa kullanan büyücü tipi bir sınıftır. Menzilli DPS olarak görev yapar ve uzak mesafeden rakiplerine yüksek hasarlar verir. Oldukça güçlü ateş, buz, elektrik büyüleriyle savaş alanını domine ederler. İmza yeteneği olarak Arcane Meter adı verilen bir bar rakiplere hasar verdikçe dolar. Bu bar %30 doluluğa ulaştığında Arcane Rupture ve Blink ismindeki iki yetenek aktif olur.

 • Magic Enhanced State (Bar %30 doludur): %10 fazla element hasarı, daha hızlı yetenek kullanımı.
 • Arcane Torrent (Bar %100 doludur): %20 fazla element hasarı, daha hızlı yetenek kullanımı. Ateş yetenekleri zayıf nokta +1. Yıldırım yetenekleri +1 sendeletme. Tüm yetenekler için bekleme süresinde azalma. (Dodge, Quick Rebound ve Awakening yetenekleri hariç.)
 • Blink (Bar %30 doludur): Fare imlecinin konumuna ışınlanır, rakiplerin içerisinden geçilebilir.

Sınıfın farklı Engraving tercihlerine bağlı olarak odaklanabileceğiniz iki oynanış tarzı bulunmaktadır.

 • Reflux: Arcane Rupture kullanılamaz. Tüm yeteneklerin hasarı artar ve bekleme süreleri azalır.
 • Igniter: Arcane Torrent (Bar %100) kalan yeteneklerin sürelerini %50 azaltır, kritik şansı ve hasarı artar.

İki oynanış tarzı da oyun sonu içeriklerinde etkili olmaktadır. Oyuncular arasında Igniter daha popüler bir tercih olarak öne çıkmaktadır. Bu oyun tarzı Arcane Torrent’ i kullanarak yüksek ani hasarlar vermeye odaklanmaktadır. Bu hâlin dışındaki hasarlar oldukça düşüktür ve bu noktada amaç barı doldurmaktır. Reflux oyun tarzı düşük bekleme süresine sahip olan yetenekleri sürekli olarak kullanmaya odaklanmakta. Bu şekilde herhangi bir yeteneği kaçırmak oyuncuyu daha az cezalandırmaktadır.

Oyun İçeriklerindeki Rolü

PVE içeriklerinde hangi Engraving ile oynadığınız fark etmeksizin yüksek hasarlar çıkarmaktadır. Hasar debuff’ ını rakipte aktif tutmak tek bir yeteneği döngü halinde kullanarak oldukça kolaydır. Uzun bekleme sürelerine bağlı olarak yetenekleri tutturmak zorlayıcı olabilmektedir.

PVP içeriklerinde ise uzun menzilli parçalayıcı olarak görev alırlar. Rakiplerin pozisyonlarını bozarlar ve takım arkadaşlarının kilitlenmesini engellerler. Böylece rakipleri dağıtarak savaşı kazanırlar.

Sınıfın güçlü yönleri şu şekilde;

 • Yüksek ani ve sürekli hasar
 • Rakibe aldığı hasarı arttıran bir debuff uygulayabilir
 • Öğrenmek kolay

Sınıfın zayıf yönleri ise şu şekilde;

 • Düşük can havuzu ve defans özelliği
 • Geciken hasarla birlikte yetenekleri zamanlamak zor olabilir
 • Hasar potansiyeline karşılık olarak mobilitede azalma

Yetenekleri

Aşağıda Lost Ark Lost Ark Sorceress sınıfı için oyun içerisinde bulunan tüm yetenekleri, açıldığı seviyeleri ve açıklamalarını görebilirsiniz.

sorceress blaze

Blaze: İleriye doğru dikdörtgen bir alev oluşturur, X [Fire] hasarı verir ve düşmanları felç eder. 5 Saniye boyunca X [Fire] hasarı verir. Yetenek 10. seviyede açılır ve 10 saniye bekleme süresine sahiptir.

sorceress lightning

Lightning Vortex: Toplam X [Lightning] hasarı için 3 saniye boyunca imleç konumundan 12 metre uzakta küresel yıldırım oluşturur. Vurulduğunda, düşman X ek [Yıldırım] hasarı vermek için merkeze çekilir. Yetenek 10. seviyede açılır ve 6 saniye bekleme süresine sahiptir.

sorceress energy discharge

Energy Discharge: Öndeki düşmanı delen ve X hasarına neden olan konsantre bir sihirli mermi ateşler. Ek bir beceri tuşuna basıldığında, tekrar ateşlenir ve X hasara neden olur. Yetenek 10. seviyede açılır ve 6 saniye bekleme süresine sahiptir.

sorceress squall

Squall: Önünde güçlü bir kasırga yaratır, X hasarı için 3 vuruş yapar ve daha sonra X hasarı verirken düşmanları iter. Yetenek 10. seviyede açılır ve 14 saniye bekleme süresine sahiptir.

sorceress seraphic hail

Seraphic Hail: Öndeki düşmanları örten ve X, X [Water] hasarı veren devasa bir dalga yaratılır. Düşman havadayken vurulursa tekrar havaya fırlatılır. Yetenek 10. seviyede açılır ve 18 saniye bekleme süresine sahiptir.

sorceress frosts call

Frost’s Call: 12 metreye kadar imleç konumunda anlık soğuğa neden olur. Düşmanlara 4 saniyeye kadar 9 defadan fazla toplam X [Water] hasarı verir. Yetenek 10. seviyede açılır ve 24 saniye bekleme süresine sahiptir.

sorceress infernp

Inferno: 14 metrelik bir alanda imlecin konumunda alev sütunu oluşturur. Düşmanlara X [Fire] hasarı verir ve onları havaya uçurur. Yetenek 12. seviyede açılır ve 18 saniye bekleme süresine sahiptir.

sorceress punishing strike

Punishing Strike: 16 metrelik bir alanda imlecin konumunda dev bir gök gürültüsü saldırısı düzenleyerek düşmanlara X [Lightning] hasarı verir. Yetenek 14. seviyede açılır ve 28 saniye bekleme süresine sahiptir.

sorceress reverse gravity

Reverse Gravity: Alanda dünya yarık büyü çemberi oluşturur. Düşmanları havaya uçurur ve X hasarı verir. Daha sonra çarparak X hasar verir. Yetenek 16. seviyede açılır ve 16 saniye bekleme süresine sahiptir.

sorceress ice shower

Ice Shower: Don güçle yere vurur ve menzil içindeki düşmanlara X [Water] hasarı verir. Yetenek 18. seviyede açılır ve 11 saniye bekleme süresine sahiptir.

sorceress lightning bolt

Lightning Bolt: Belirlenen yere doğru yıldırım atar. Yetenek tuşunu basılı tutarken 50 derece yön değişimi mümkündür. Düşmanlara en fazla 2 saniye boyunca 5 defadan fazla düz bir çizgide toplam X [Lightning] hasarı verir. Yetenek 20. seviyede açılır ve 24 saniye bekleme süresine sahiptir.

esoteric reaction

Esoteric Reaction: 12 metrelik alanda imleç konumunda sihirli bir kristal oluşturur. Kristal, seviye 3’e kadar olan seviyelere göre gelişir, bu noktada patlar ve düşmanlara X hasar verir ve onları geri savurur. Yetenek 24. seviyede açılır ve 24 saniye bekleme süresine sahiptir.

sorceress rime arrow

Rime Arrow: 14 metrelik alanda imleç konumunda birden fazla buz oku oluşturarak X toplam [Water] hasarı verir. Yetenek 28. seviyede açılır ve 22 saniye bekleme süresine sahiptir.

sorceress

Explosion: Yanan bir mermiyi ateşlemek için büyü yapar. Hedefe çarptığında patlar, X [Fire] hasarı verir ve düşmanları havaya uçurur. Yetenek 32. seviyede açılır ve 28 saniye bekleme süresine sahiptir.

sorceress elegians touch

Elegian’s Touch: Vücudun etrafında oluşan sihirli koruma, hasar alındığında tüketilen HP oranının %330.0 mp’yi tüketir. Elegian’ın Dokunuşu etkinken MP Kurtarma -30.0% ve MP hasar alındığında 3.0 saniye boyunca yenilenmez. Mevcut MP miktarı %20.0’den az olduğunda, Elegian’ın Dokunuşu sona erer. Yetenek 36. seviyede açılır ve 40 saniye bekleme süresine sahiptir.

sorceress doomsday

Doomsday: 14 metrelik alanda imleç konumunda dev bir meteor çağırarak düşmanlara X [Fire] hasarı verir ve onları geri savurur. Yetenek 50. seviyede açılır ve 32 saniye bekleme süresine sahiptir.

sorceress enviskas might

Enviska’s Might: Yıldırım enerjisini asadan serbest bırakır, düşmanlara X hasar verir ve serbest bırakılan enerjiyi X, X, X [Lightning] hasarı vermek için merkeze geri çeker. Daha sonra büyük bir patlamaya neden olmak ve X [Lightning] hasarı vermek için düşmanları bir noktaya toplar. Yetenek 50. seviyede açılır ve 300 saniye bekleme süresine sahiptir.

sorceress apocalypse call

Apocalypse Call: 8 Saniye boyunca 18 metre içinde rastgele meteor parçaları düşer. Düşen meteor parçaları 6 metrelik bir AoE yarıçapına sahiptir, X [Fire] hasarı verir ve düşmanları yere serer. Düşman Challenge veya altında seviyedeyse, +% 200 hasar alır. Yetenek 50. seviyede açılır ve 300 saniye bekleme süresine sahiptir.

Seviye Kasma

Lost Ark Sorceress sınıfı ile oyuna başlangıç aşamasında tüm yetenekleri deneyebilir ve sizin için en eğlenceli olanı kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, yalnızca süreci hızlandırmak istiyorsanız (belki de bu sizin için en eğlenceli olanıdır) veya bir alt hesap kasacaksanız, sizinle paylaşacağımız, seviye seviye açılacak yetenekleri ve tripodları izleyerek hızlıca seviye kasabilirsiniz.

Kaydedilen beceri ağacı yuvaları arasında istediğiniz zaman ücretsiz olarak geçiş yapabilirsiniz (bekleme süresinde hiçbir beceri olmadığı sürece savaşta bile). Her iki beceri kitabı yuvanızı kullanmanız ve buna dayalı yetenekler seçmenizi öneririz. Örneğin biri alan etkili yetenekler için (normal düşman ordularında kullanmak için) ve biri tek hedefe saldırı yapan yetenekler için (boss ve elitlerde kullanmak için). Hangi yeteneğin iyi olduğunu denemekle uğraşmak istemiyorsanız basitçe bu rehberdeki sıralamayı kullanabilirsiniz.

Yetenek İlerlemesi

Birçok sınıf oyunda yetenek kasarken hızlıca hareket etmek için mobilite yeteneklerine sahiptir. Ne yazık ki Sorceress sınıfı direkt olarak bu tarz bir yeteneğe sahip değil. Ancak imza barınız yeterli doluluğa ulaştıkça Blink yeteneğini kullanarak hızlıca seyahat edebilirsiniz. Oyunda hemen hemen her yetenek seviye kasarken işinize yarayacaktır. Ancak sizlerle paylaşacağımız ilerleme bu işlemi en hızlı şekilde yapmanızı sağlayacaktır.

SeviyeYetenek AdıYetenek SeviyesiTripod 1Tripod 2Tripod 3
10Blaze4Damage Amplification
10Energy Discharge4Damage Amplification
10Lightning Vortex4 veya 7Damage AmplificationQuick Pace
10Frosts Call7EnlightenmentUnstable Rule
10Squall1
10Seraphic Hall4 veya 7EnlightenmentEvolved Hail
12Inferno7 veya 10Rift AccelerationCharge FlameFirepower Supplement
14Punishing Strike10Wide-Angle AttackUnavoidable FateMagick Amplification
16Reverse Gravity10Quick PrepLava AreaJungles Law
18Ice Shower4Enlightenment
20Lightning Bolt10Quick PrepWide-Angle AttackBranched Lightning
24Esoteric Reaction10Quick PrepJungles LawShockwave
28Rime Arrow1
32Explosion10Law of the JungleBackfireMagick Amplification
36Elegians Touch4 veya 7MP RecoverySwift Footwork
Lost Ark: Sorceress Yetenek Rehberi

Zırh olarak eşya seviyesi en yüksek olan ekipmanları kullanabilirsiniz. Odaklanmanız gereken istatistikler; sürat, düşük yetenek aktivasyon süresi, ve bekleme süresinde azalma. İkincil olarak odaklanacağınız istatistik ise kritik olmalıdır. Seviye 50′ ye ulaştığınızda Awakening yetenekleriniz de aktif hale gelecektir.

Sizlerle Lost Ark Sorceress Class rehberi içerisinde paylaştığımız yetenek ilerlemesi ile oldukça güçlü bir karakter oluşturabilirsiniz.  Lost Ark classları arasında DPS rolü altında yer alan Sorceress sınıfı ile hem PVE hem de PVP içeriklerinde oldukça etkili olabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Sons Of The Forest Tabanca Lokasyonu Nerede?
Oyun Rehberleri

Sons Of The Forest Tabanca Nerede?

Birbirinden tehlikeli canavarlar ile dolu Sons Of The Forest haritasında hayatta kalmak bir noktadan sonra zorlaşabiliyor. Oyundaki etkileyici ve gergin atmosferde hayatta kalmanızı sağlayacak ekipmanları bulmanız ilerlemenizi kolaylaştıracaktır. Özellikle tabanca

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir