Lost Ark Sharpshooter Class Rehberi

Lost Ark Sharpshooter Class Rehberi

Sizler için hazırladığımız Lost Ark Sharpshooter Class rehberi içerisinde sınıfın oyun tarzını paylaşacağız. Ayrıca sınıfın güçlü ve zayıf yönlerini, seviye kasarken kullanacağınız yetenekleri, oyun sonu içeriklerindeki rolünü tartışacak, sınıfa Lost Ark içerisinde tam anlamıyla hâkim olmanızda yardımcı olacağız. Rehberimizin sonunda Sharpshooter sınıfı ile oyuna sıfırdan başlasanız bile her detay hakkında bilgili olacaksınız.

Lost Ark Sharpshooter Class Rehberi

Lost Ark Sharpshooter sınıfı Gunner sınıfının bir alt sınıfıdır ve özel oklar fırlatan mekanik bir yay kuşanır. Ayrıca hançeriyle yapabildiği birkaç yakın dövüş saldırısı da bulunmaktadır. Buna ek olarak sahip olduğu şahin yoldaşı oyuncuyu takip eder ve düşmanlara hasar verir. Sharpshooter sınıfı menzilli DPS üzerine odaklanmış bir sınıftır ve rakiplere uzak mesafelerden hasar verir. Nadir olarak yakın mesafeden de hasar verebilmektedir.

Sınıfın imza yeteneği ise Summon Silverhawk ismindedir. Düşmanlara hasar vermek Hawk Meter isimli barı doldurur. Bar dolduğunda oyuncular Silverhawk’ ı çağırabilir ve düşmanlara saldırması için komut verebilir. Ayrıca dilerlerse kendini yok etmesini emrederek yüksek hasar verebilirler.

Sınıfın farklı Engraving seçeneklerine odaklanmış iki ayrı oyun tarzı bulunmaktadır. Bunlar;

  • Loyal Companion: Partinizin hareket hızı artar, bir rakibi işaretleyerek aldığı hasarı arttırır ve ek olarak Silverhawk’ ın süresi ve hasarı artar.
  • Death Strike: Last Rush isimli yeteneği kullanmak rakiplere 8 saniyelik aldıkları hasarı arttıran bir debuff uygular.

Bahsettiğimiz iki oyun tarzı da oyun sonu içeriklerinde efektif olarak oynanabilmektedir. Dilediğinizi seçerek oynayabilirsiniz. Loyal Companion isimli Engraving ile oynaması daha kolay ancak hasar potansiyeli daha düşüktür. Death Strike isimli Engraving ile oynarken debuff süresini kullanmak bazı durumlarda zorlayıcı olabilmekte.

Oyun İçeriklerindeki Rolü

Lost Ark Sharpshooter sınıfı oyunda tamamen DPS üzerine odaklanmış bir sınıftır. Bosslara sürekli olarak hasar vermeye odaklanırlar. Uzak mesafelerden oldukça fazla hasar vermesinin yanı sıra, sahip olduğu gizlenme yeteneği ile yakın mesafede de işlevsel olabilmektedir. Bu iki faktör birleştiğinde Sharpshooter sınıfını arenada oldukça tehlikeli bir rakip haline getirmektedir.

Sınıfın güçlü yanları şu şekilde;

  • Yüksek hasar
  • Yüksek mobilite
  • Öğrenmesi kolay

Zayıf yanları;

  • Düşük can ve defans
  • Düşük parti sinerjisi

Yetenekleri

Aşağıda Lost Ark Sharpshooter sınıfı için oyun içerisinde bulunan tüm yetenekleri, açıldığı seviyeleri ve açıklamalarını görebilirsiniz.

sharpshooter arrow shower

Arrow Shower: Gökyüzüne birden fazla ok fırlatın, hedef konumda ok yağmuru oluşturarak 2 saniye boyunca 103 hasar verin. Yetenek 10. seviyede açılır ve 18 saniye bekleme süresine sahiptir.

sharpshooter arrow wave

Arrow Wave: Hedef yere uçan bir kasırga oku gönderin ve periyodik olarak düşmanlara 94 Hasar verin. Kasırga oku aynı düşmanı 4 kereye kadar vurabilir. Yetenek 10. seviyede açılır ve 12 saniye bekleme süresine sahiptir.

sharpshooter atomic arrow

Atomic Arrow: Yayınızı hedefleyin ve çarptığı rakibe 35 Hasar veren patlayıcı bir ok ateşleyin, ardından ok 2 saniye sonra patlar ve 264 hasar vererek düşmanları yere serer. Yetenek 10. seviyede açılır ve 9 saniye bekleme süresine sahiptir.

sharpshooter blade storm

Blade Storm: Hızlıca dönerek bıçaklar fırlatın, 6 kereye kadar 76,4 hasar verin, sonrasında tekrar bir tur daha bıçak fırlatarak 3 defa daha 70,4 hasar verin. Yetenek 10. seviyede açılır ve 20 saniye bekleme süresine sahiptir.

sharpshooter moving slash

Moving Slash: 8 metre ilerleyerek 161 hasar verin. Yetenek 10. seviyede açılır ve 10 saniye bekleme süresine sahiptir.

sharpshooter rapid shot

Rapid Shot: Yayınızı hedefleyerek üst üste 3 ok atın, 42, 42 ve 128 hasar verin. Yetenek 10. seviyede açılır ve 5 saniye bekleme süresine sahiptir.

sharpshooter claymore mine

Claymore Mine: Hedef konuma mayın kurun ve geri çekilin, hedefleri geri savurarak 349 hasar verin. Yetenek 12. seviyede açılır ve 16 saniye bekleme süresine sahiptir.

sharpshooter charged shot

Charged Shot: Şarj aşamasına bağlı olarak farklı miktarda hasar vermek için okunuzu şarj edin: Tam olarak şarj edilmeden önce 254 hasar, 1. Aşamada 339 hasar ve aşırı şarj olduğunda 848 hasar verir. Düşmanlar 1 veya daha yüksek şarj aşamasında yere düşürülecektir. Yetenek 14. seviyede açılır ve 24 saniye bekleme süresine sahiptir.

sharpshooter salvo

Salvo: Yayınızı yan tutarak aynı anda birden fazla ok atın ve 158 hasar verin. Yetenek 16. seviyede açılır ve 6 saniye bekleme süresine sahiptir.

sharpshooter sharp shooter

Sharp Shooter: Yayınızı yan tutun ve enerjisini sapına odaklayın, Aynı anda 10 ok atın. Her ok 223 hasar verir. Aynı rakibe 3 adede kadar ok isabet edebilir. Yetenek 18. seviyede açılır ve 20 saniye bekleme süresine sahiptir.

sharpshooter dm42

DM-42: Düşmanları havaya fırlatarak 838 hasar veren bir mayın kurun. Mayın 12 saniyeye kadar kalır ve düşman fark ettiğinde patlar. Yetenek 20. seviyede açılır ve 24 saniye bekleme süresine sahiptir.

sharpshooter stalker

Stalker: Önünüzdeki düşmanların üzerinden 8 metre ileri atlayın, onları yere sererek 188 hasar verin. Yetenek 20. seviyede açılır ve 14 saniye bekleme süresine sahiptir.

sharpshooter evasive fire

Evasive Fire: Havada 7 metre geriye doğru dönün ve önünüzdeki koni şeklindeki alana oklar ateşleyerek 251 hasar verin. Yetenek 24. seviyede açılır ve 16 saniye bekleme süresine sahiptir.

sharpshooter deadly slash

Deadly Slash: Hançerinizle hızlıca saldırarak 101 hasar verin. Yetenek 28. seviyede açılır ve 12 saniye bekleme süresine sahiptir.

sharpshooter smokescreen arrow

Smokescreen Arrow: Hedef konuma ok atarak 131 hasar verin ve 6 saniye boyunca duman bulutu oluşturun. Duman bulutu rakiplerin görüşünü düşürür ve hareket hızlarını azaltır. Yetenek 32. seviyede açılır ve 16 saniye bekleme süresine sahiptir.

sharpshooter shadow arrow

Shadow Arrow: Hızlıca ok atarak 139 hasar verin ve Shadow’s Curse isimli debuffı uygulayın. Bu debuff rakipleri kör ederek hareket hızlarını 4 saniye boyunca %30 azaltır. 3 kereye kadar birikir ve Shadow’s Curse rakipleri 5 saniye yerine sabitler. Yetenek 36. seviyede açılır ve 1 saniye bekleme süresine sahiptir.

sharpshooter electric nova

Electric Nova: Doğrudan isabet eden düşmanlara 201 Hasar, iç çevrede düşmanlara 90 Hasar ve dış çevrede düşmanlara 66 [Lightning] Hasar veren elektrik yüklü bir oku hedefleyin ve atın. Vurulan düşmanların %60, iç çevredeki düşmanların %40, dış çevredeki düşmanları %20 şansla elektrikle şoklanma şansı bulunmaktadır ve 3 saniye boyunca her saniyede 41,7 hasar alırlar. Yetenek 40. seviyede açılır ve 24 saniye bekleme süresine sahiptir.

sharpshooter snipe

Snipe: Düşmanlara nişan almak için yetenek tuşunu basılı tutun. Tuşu bırakarak tek bir güçlü oku ateşleyin, 315 hasar verin. Eğer mükemmel noktada bırakırsanız 1262 hasar verir. Yetenek 50. seviyede açılır ve 30 saniye bekleme süresine sahiptir.

sharpshooter fenrirs messenger

Fenrir’s Messenger: Güçlü bir Fenrir’in Elçisini çağırmak ve zaman içinde 111 Hasar vermek için bu beceriyi aşırı şarj edin. Küçük bir Fenrir’in Habercisini çağırmak ve zaman içinde 111 Hasar vermek için beceri kısayol tuşunu hızlı bir şekilde bırakın. Yetenek 50. seviyede açılır ve 5 dakika bekleme süresine sahiptir.

sharpshooter golden eye

Golden Eye: Etrafta uçan 4 altın şahin çağırın ve yavaş yavaş güçlenen yıkıcı bir kasırga yaratın, düşmanları havaya fırlatırken 1,221.1’e kadar hasar verin. Kasırganın yaratılışıyla 7 saniye boyunca gizlenin. Gizlenme hasar aldığınızda iptal edilmez ve düşmanların içinden geçmenize izin verir. Yetenek 50. seviyede açılır ve 5 dakika bekleme süresine sahiptir.

Seviye Kasma

Lost Ark Sharpshooter sınıfı ile oyuna başlangıç aşamasında tüm yetenekleri deneyebilir ve sizin için en eğlenceli olanı kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, yalnızca süreci hızlandırmak istiyorsanız (belki de bu sizin için en eğlenceli olanıdır) veya bir alt hesap kasacaksanız, sizinle paylaşacağımız, seviye seviye açılacak yetenekleri ve tripodları izleyerek hızlıca seviye kasabilirsiniz.

Kaydedilen beceri ağacı yuvaları arasında istediğiniz zaman ücretsiz olarak geçiş yapabilirsiniz (bekleme süresinde hiçbir beceri olmadığı sürece savaşta bile). Her iki beceri kitabı yuvanızı kullanmanız ve buna dayalı yetenekler seçmenizi öneririz. Örneğin biri alan etkili yetenekler için (normal düşman ordularında kullanmak için) ve biri tek hedefe saldırı yapan yetenekler için (boss ve elitlerde kullanmak için). Hangi yeteneğin iyi olduğunu denemekle uğraşmak istemiyorsanız basitçe bu rehberdeki sıralamayı kullanabilirsiniz.

Yetenek İlerlemesi

Sizlerle aşağıda paylaştığımız yetenek ilerlemesini ve tripodları kullanarak Sharpshooter karakterinizi kasabilirsiniz.

SeviyeYetenek AdıYetenek SeviyesiTripod 1Tripod 2Tripod 3
11Moving Slash4Excellent Mobility
12Blade Storm4Silver Master
14Charged Shot4Quick Preparation
15Blade Storm7 (Charged Shot yeteneğinden puan kaldırın)Silver MasterLightning Blade
16Charged Shot4Quick Preparation
17Salvo4Quick Pace
20Blade Storm“10 (tüm yeteneklerden puan kaldırın) “Silver MasterLightning BladeBlade Dance
21Moving Slash4Excellent Mobility
22Stalker4Excellent Mobility
Salvo4Quick Pace
23Charged Shot4Quick Preparation
24Claymore Mine4Swift Fingers
25Arrow Shower4Swift Fingers
28Charged Shot7Quick PreparationDouble Shot
30Charged Shot10 (Blade Storm hariç yüm yeteneklerden puan kaldırın)Quick PreparationDouble ShotSteady Aim
Moving Slash4Excellent Mobility
31Stalker4Excellent Mobility
32Salvo4Quick Pace
Claymore Mine4Swift Fingers
33Arrow Shower4Swift Fingers
36Claymore Mine7Swift FingersThunderbolt
38Claymore Mine“10 (Blade Storm ve Charged Shot hariç tüm yeteneklerden puan kaldırın) “Swift FingersThunderboltConcentrated Storm
Moving Slash4Excellent Mobility
39Stalker4Excellent Mobility
40Salvo4Quick Pace
Arrow Shower4Swift Fingers
42Stalker7Excellent MobilityQuick Pace
44Arrow Shower7Swift FingersElectrocuting Wave
47Rapid Shot7Amplified DamageQuick Pace
49Arrow Shower10Swift FingersElectrocuting WavePiercing Arrow
Lost Ark: Sharp Shooter

Uzun mesafelere seyahat ederken Moving Slash ve Stalker yeteneklerini kullanabilirsiniz. Ayrıca birkaç yetenek hızı veren tripod size bu konuda ekstra yardımcı olacaktır. Düşmanların çoğu Blade Storm yeteneğinizle ölmüş olacaklardır. Ayrıca Arrow Shower ve Charged Shot ile kombo yapabilirsiniz. Boss ve elit düşmanlarla savaşırken Sharp Shooter yeteneğini ilk kullanarak debuff uygulayabilirsiniz. Zırh olarak en yüksek eşya seviyesine sahip herhangi bir eşyayı giyebilirsiniz. Odaklanmanız gereken karakter istatistikleri; Çeviklik, hareket hızı, bekleme süresinde azalma, yetenek aktive etme süresi. İkinci olarak kritik istatistiğine odaklanabilirsiniz.

Böylece oyunda güçlü bir Sharpshooter karakteri kasabilirsiniz. Sizlerle Lost Ark Sharpshooter Class rehberi içerisinde en etkili olan yetenekleri ve tripodları paylaştık. Bu yetenekleri kullanarak Lost Ark içerisinde girdiğiniz PVP’ lerde korkutucu bir düşman olabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir