Farming Simulator 22 Koyun Yetiştirme Rehberi

farming-simulator-22-koyun-yetistirme-rehberi

Farming Simulator 22 hayallerini kurduğunuz çiftçilik hayatını gerçeğe dönüştürebildiğiniz bir oyun olarak ön plana çıkıyor. Oyunda yer alan farklı çeşitteki tohumlarla tarlanızı büyütebilirsiniz. Ancak tarla kurmak bu oyunda yapabileceğiniz tek şey değil. Ayrıca oyunda oldukça detaylı bir hayvancılık sistemi yer almakta. Her hayvan için ayrı ayrı eşyalar, yemler ve sistemler yer almakta. Sizler için hazırladığımız Farming Simulator 22 Koyun yetiştirme rehberi oyunda koyun çiftliği kurmak için bilmeniz gereken her şeyi size öğretecek.

Farming Simulator 22 Koyun Yetiştirme Rehberi

Oyunda koyun yetiştirmek için ilk olarak Ağıl satın almanız gerekmekte. Bunu oyun menüsünün en altında yer alan üç çizgi şeklindeki kategoriye girip, inşa kısmını seçtikten sonra hayvancılık kısmından koyun seçeneğini seçerek yapabilirsiniz. Burada 3 adet farklı fiyatlardaki Ağıl seçeneğiyle karşılaşacaksınız. Bunlardan ilki 15 adet koyuna ev sahipliği yaparken, ikincisinde 25, üçüncüsünde ise 62 adet koyun yetiştirebilirsiniz.

Ağılı satın aldıktan sonra koyun satın almaya geçebilirsiniz. Bunu satın aldığınız Ağılın önünde yer alan pati simgesi aracılığı ile erişebildiğiniz menüden yapabilirsiniz. Bu menü aracılığı ile oyunda satın alabileceğiniz farklı ırk ve yaşlardaki koyunlarla karşılaşacaksınız. Buradan istediğiniz koyunu ve sayıyı seçtikten sonra satın alma işlemini tamamlarsınız. Buradan satın alacağınız koyunların fiyatına taşınma ücreti de ekleniyor. Bundan kurtulmak için oyun menüsünde araçlar kısmından hayvan taşıma aracı satın alabilirsiniz.

Koyunlarınızı satın aldıktan sonrasında hayvan menüsünü açtığınız zaman tüm koyunlarınızı, can durumlarını, ne zaman doğum yapacaklarını, açlık durumlarını, üretimlerini kontrol edebilirsiniz. Her bir özellik ayrı ayrı barlarla gösterilmiş olacak.

Eğer işe ilk Ağılı satın alarak başladıysanız koyunlarınıza su taşımanız da gerekiyor. Diğer iki Ağılda bu iş otomatik olarak halloluyor. Su taşımak için araçlar kısmından Aquatrans isimli römorku satın almanız gerekiyor. Daha sonra isterseniz haritadaki bir su bölgesinden isterseniz de tarlanızdaki su deposundan su yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz suyu römork ile Ağıla taşıyarak boşaltıyorsunuz, böylece koyunlarınız bu sudan yararlanabiliyor.

Koyun yetiştiriciliği için gerekli son adım hayvanlarınızı beslemek. Bunun için saman ya da çimen kullanabilirsiniz. Bunları marketten balya şeklinde satın alabilirsiniz. Saman ya da çimenden herhangi birini almanız fark etmiyor. Balyayı ağılın yanındaki römork benzeri simgeye taşıyarak hayvanlarınızın faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Koyun yetiştiriciliği size ürün olarak yün sağlar. Yünler otomatik olarak Ağılın yanındaki sarı- siyah çizgilerle çevrili alanın içerisinde depolanır. Yünü nereye satabileceğinizi görmek için oyun menüsünden fiyatlar sekmesinden yünü bulabilirsiniz. Burada satabileceğiniz tüm mekânlar ile size verecekleri fiyatlar listelenmiş olacak.

Sizler için hazırladığımız Farming Simulator 22 Koyun yetiştirme rehberi hayvancılık işlerinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Bunun gibi daha fazla oyun rehberi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.