Kena Bridge of Spirits Başlangıç Rehberi

kena-bridge-of-spirits-baslangic-rehberi

Kena: Bridge of Spirits oyunu Ember Lab tarafından geliştiriciliği ve yayıncılığı üstlenilen, 2021 yılının en iyi bağımsız oyunu ödülünü almayı başaran, oyuncuların beğenilerini de kazanmış bir macera oyunudur. Oyunda Kena isimli küçük bir kızın kontrolünü üstleniyor ve ruhların diğer tarafa geçmelerine yardımcı oluyoruz. Kena bir tür Azrail görevi üstlenmiş ve diğer tarafa geçmek istemeyen birçok ruh bulunmakta. Asıl hikâye burada ortaya çıkıyor. Çünkü Kena yaşadığı bölgenin bir tür ruhsal lanet yüzünden çürümek üzere olduğunu öğreniyor. Bu krizi çözmek için Rot denilen küçük yaratıklarla bir yolculuğa çıkıyor. Sizler için derlediğimiz Kena Bridge of Spirits başlangıç rehberi bu yolculukta karşılaşacağınız düşmanlarla başa çıkma konusunda sizlere yol gösterici olacak.

Kena Bridge of Spirits Başlangıç Rehberi

Öncelikle oyunda elde edeceğiniz ilk yetenek olan Pulse size oldukça yardımcı oluyor. Bu yetenek birçok amaca hizmet etmekte. Asıl olayı ise o anki alanda önemli objeyi ya da gitmeniz gereken yönü göstermek. Nereye gideceğinizden ya da ne yapmanız gerektiğinden emin olmadığınız durumlarda bu yeteneği sık sık kullanabilirsiniz.

Savaş sırasında rakip saldırılarından kaçınma özelliğine sahipsiniz. Size hiçbir şeye mâl olmaz. Ancak savuşturmayı da öğrenmek savaşları sizin için kolaylaştıracaktır. Başarılı bir savuşturma yapmak için saldırının size değeceği andan hemen önce blok yapmalısınız. Oyunun başlarındaki tek düşmanla olan savaşlarınızda bu mekaniği pratik edebilirsiniz. Başarılı bir savuşturma yapmak karşıdaki düşmanı sabitler ve size bir karşı atak şansı sağlar. Normal düşmanlarda size büyük bir getirisi olmasa dahi boss savaşlarında bu mekaniği öğrenmek oldukça işinize yarayacaktır.

Oyundaki Rot isimli yaratıklar sizin savaşlarda özel yetenekler kullanmanızı sağlıyorlar. Ancak bu küçük tatlı yaratıklar pek cesur olmadıklarından dolayı bu yetenekleri kullanabilmek için oyunda sol altta yer alan Courage Meter (Cesaret Barı) dolmuş olmalı. Bunu düşmanlara hasar vererek ya da oyun sırasında göreceğiniz sarı orbları toplayarak yapabilirsiniz. Oyunda bu barı doldurmak oldukça kolay bu sebeple özel yetenekleri sık sık kullanmaktan çekinmeyin.

Oyunda pembe renkli bir rün, mantar ya da çiçek gördüğünüzde o bölgeyi inceleyin. Bu alanlar genelde Rot isimli yaratıkların yer aldığı alanlar olacaktır. Bu bölgelere giderek Pulse isimli yeteneğinizi kullanabilir keşfetmeniz gereken bir şey olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca kişisel Rot arkadaşınız da nereyi keşfetmeniz gerektiğini düşünüyorsa oraya gidecektir. Onu takip ederek daha çok Rot bulabilirsiniz.

Karma oyunda daha fazla Kena ve Rot yeteneği açabilmeniz için gerekli olan birimdir. Bunu genellikle boss öldürerek ya da bölgeden çürüme temizleyerek elde edersiniz. Ancak bunu elde etmenin bir yolu da aç Rot dostlarınızı beslemek ve oyunda göreceğiniz heykeller ile etkileşime girmek. Oyunda tahta sandıkları açmak Rot dostlarınızın yumulup karnını doyurabileceği pembe bir meyve çıkaracak. Ayrıca etrafta mavi meyvelerin bulunduğu otluk alanlar da görebilirsiniz. Bu otlar üzerinde Pulse yeteneğinizi kullanarak meyveyi düşürebilir ve dostlarınızı doyurabilirsiniz. Ayrıca oyunda göreceğiniz Heykeller bir bulmacayı çözmenizi gerektirecek ve karşılığında Karma kazanacaksınız.

Sizler için derlediğimiz Kena Bridge of Spirits başlangıç rehberi maceranızda sizin için bir yol gösterici olacak. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi sık sık ziyaret etmeyi unutmayın.