Oyun Rehberleri

Farming Simulator 22 İnek Yetiştirme Rehberi

Farming-Simulator-22-inek-Yetistirme-Rehberi

Farming Simulator 22, tarla işlerinin yanında hayvan yetiştiriciliğini de beraberinde barındırıyor. Birçok insan oyun içerisinde sadece hayvan yetiştiriciliğinden keyif almakta. Oyunda yetiştirebileceğiniz birçok farklı hayvan bulunuyor. Sizler için Farming Simulator 22 inek yetiştirme rehberi hazırladık. Böylece oyunda inek yetiştirme ile ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Farming Simulator 22 İnek Yetiştirme Rehberi

İnek yetiştirmeye başlamak için ilk yapmanız gereken hayvanlarınızı depolayacak bir yer satın almak. Bunun için oyun içerisindeki markete girip üretim kategorisini seçmelisiniz. Burada farklı ahır seçenekleri bulabilirsiniz. En küçük seçenek olan sığır merası 15 inek depolayabilmekte, küçük ahır 45, büyük ahır ise 80 inek depolayabilir. Ahır almanın bir avantajı da kendi su deposuna sahip olması. Mera aldığınız zaman hayvanlarınıza sürekli olarak su sağlamanız gerekiyor. Diğer bir yandan meralar inekler için ayrı yataklık saman gerektirmez. Ahır aldığınız zaman bu samanı sağlaması için ayrı olarak Anderson Pro-chop 150 isimli aracı da satın almalısınız. Ancak meralardaki inekler gübre üretmezler. Tüm bu avantaj ve dezavantajları göz önünde bulundurarak size en uygun olan depolama alanını satın alarak işe başlayabilirsiniz.

Hayvan satın almak için ise iki yönteminiz bulunmakta. Wilson Silverstar isimli hayvan taşıma aracına sahipseniz kendinizi taşıma ücreti ödemekten kurtarabilirsiniz. Bu araçla şehre gidip hayvan satın alabilirsiniz. Eğer buna sahip değilseniz taşıma ücreti ödeyerek çiftliğinizden direkt satın alım yapabilirsiniz. Farklı ırk ve yaşlarda hayvan seçimi yapma imkânına sahipsiniz. Dilerseniz 18 aylık olgun inekler satın alarak 10 ayda bir yavrulamasını sağlayabilirsiniz. Sürünüzün hızlı bir şekilde çoğalmasını istiyorsanız bu hayvanları satın alabilirsiniz. Brown-Swiss ve Holstein süt elde etmede kullanabileceğiniz ırklardır. Angus ve Limousin ise et elde etmede kullanabileceğiniz inek ırklarıdır.

Farming Simulator 22 İnek Yetiştirme Rehberi: Yem Seçimi

İneklerinizi satın aldığınıza göre artık onlarla ilgilenmeye başlayabilirsiniz. İnekleriniz sağlıklı kalmak için suya ve yiyeceğe ihtiyaç duyarlar. Eğer samanlarınızı balya halinde tutuyorsanız onları önce kesmeniz gerekiyor. İnekler saman, ot ve total mixed ration isimli karışımla beslenebilirler. Bu karışım ot, saman, silaj ve mineral yem içermekte. Bu karışım süt üretimini arttırmanın en efektif yoludur. Sadece saman ile besleme %80 efektif, ot ile besleme ise %40 efektiftir.

Bakımı da hallettiğimize göre artık para kazanmaya geçebiliriz. İnekleriniz sağlıklı olduğu sürece süt inekleri her gün süt üretirken, et inekleriniz her gün değer kazanır. Süt her gün üretilmekte ve dilerseniz direkt satarak hızlıca para alabilir ya da farklı ürünlere dönüştürerek kazandığınız parayı arttırabilirsiniz. Et için ise direkt olarak ineklerinizi satmanız gerekmekte.

Farming Simulator 22 inek yetiştirme rehberi oyunda hayvancılıktan zevk alanlar için yol gösterici niteliğinde. Daha fazla oyun rehberi için sitemizdeki rehberler kısmına göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir