Skyrim At Nasıl Evcilleştirilir

skyrim-at-nasil-evcillestirilir

The Elder Scrolls V: Skyrim, oyuncuları artık oyunda vahşi doğada buldukları atları evcilleştirebilecekler. Oyuncuların evcilleştirebileceği 7 adet at oyunda yer almakta. Oyuncular at bulup evcilleştirmeyi denemeden önce yeterli Gizlilik yeteneğine ve Detect Life isimli büyüye sahip olmalılar. Atları korkutup kaçırmamanız için Gizlilik yeteneğinde gelişmiş olmanız gerekmekte. Bu şartlar sağlandıktan sonra Skyrim At nasıl evcilleştirilir sorusunun cevabına geçelim.

Skyrim At Nasıl Evcilleştirilir

Oyuncular at evcilleştirmeye başlamak için oyunun herhangi bir yerindeki atçıdan Horse Whisperer, adlı görevi almalılar. Bu görevle birlikte 250 gold karşılığında Map of the Wild Horses (Vahşi Atların Haritası) ve Wild Horse Notes (Vahşi At Notları) isimli kitabı alabiliyorlar. Bu eşyaları edinmek Horse Whisperer adlı görevi tamamlıyor ve görev ekranınıza 7 adet görev ekleniyor. Bu görevlerle birlikte oyundaki 7 adet atı bulup evcilleştirebiliyorsunuz.

Vahşi atları bulmak için Map of the Wild Horses aracılığı ile haritada işaretlenen bölgelerden birine gitmeniz gerekiyor. İşaretlenen bölgeye yaklaştıktan sonra Detect Life büyüsünü kullanarak atın lokasyonunu öğrenebilirsiniz. Daha sonrasında Gizlilik moduna girerek ata yavaşça yaklaşmalısınız. Ata yeterince yaklaştıktan sonra üzerine binmeli, at sizi üzerinden atmaya çalıştığı sırada tutunmalısınız. At sizi atmaya çalışmayı bıraktığında başarıyla evcilleştirme işlemini tamamlamış olursunuz. Bu noktadan sonra atınızı sürebilir, isim verebilir ve eğer koyabilirsiniz. Atların lokasyonlarından ve dikkat etmeniz gereken noktalardan kısaca bahsedelim.

Siyah at, Falkreath’ın kuzeybatısında ve Evergreen Grove için harita göstergesinin güneyinde bulunmakta. Bu at bir Necromancer’ ın ritüel alanının yakınında bulunmakta. Atı evcilleştirmeye çalışırken çok yakına girmeniz durumunda Necromancer size saldırabilir.

Kestane rengi at ise Helgen’in doğusundaki Güney Skybound Watch’a giden yolda yer alıyor. Yol üzerinde olduğu için bulması ve evcilleştirmesi oldukça basit.

Benekli kahverengi at ise Solitude Sawmill bölgesinin güneyindeki ormanda yer alıyor. Burası ayrıca bir ejderhaya da ev sahipliği yaptığı için oyuncuların atı evcilleştirmeye çalışmadan önce ejderhayı aradan çıkartmış olmaları gerekiyor. Buna ek olarak Gri benekli at ise Salvius Farm’ ın kuzeyindeki tepelerde bulunabilir. Bu tepe ayrıca kılıç dişli kaplanlara da ev sahipliği yaptığı için dikkatli olmakta fayda var. Beyaz benekli at ise Stony Creek Cave bölgesinin batısındaki volkanik tundraya bakan yeşil tepede bulunabiliyor.

Soluk Kısrak atı ise Yngol Barrow’ un güneyindeki karlı ağaçların orada bulunabilir. Son olarak Kırmızı at ise Whiterun atçısının kuzey batısında bulunabiliyor. Bu iki at bulması ve evcilleştirmesi kolay olduğundan oyunda yeni olan kişiler için tercih edilebilir. Son bir not olarak eğer oyuncular yeni bindikleri vahşi atlardan atçıya gitmeden önce inerlerse at kaçacak ve tüm evcilleştirme işleminin baştan başlanması gerekecek.

Sizler için Skyrim At nasıl evcilleştirilir sorusunun yanıtını verdik. Bu özellik uzunca bir süredir oyuncuların oyunda görmeyi istedikleri bir özellikti. Sonunda yapımcının oyuncuları dinlemesi güzel bir ekleme olmuş. Daha fazla rehber için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.