Skyrim Smithing Rehberi

skyrim-smithing-rehberi

Skyrim içerisinde geliştirebileceğiniz birçok farklı yetenek bulunuyor. Dilerseniz Smithing yeteneğini geliştirerek silah ve zırh üreten bir demirci rolünü üstlenebilirsiniz. Yetenekte seviyeniz yükseldikçe daha kaliteli silah ve zırhlar üretebilir olacak ve ürettiğiniz eşyaları geliştirebileceksiniz. Böylece hem kendinize güçlü ve kaliteli eşyalar üretebilir, kullanmadığınız eşyaları yüksek fiyatlarla satarak oyunda bir hayli para kazanabilirsiniz. Hazırladığımız Skyrim Smithing Rehberi oyundaki bu yetenek hakkında bilmeniz gereken tüm detayları sizlerle paylaşıyor olacak.

Skyrim Smithing Rehberi

Oyunda bu yetenek ile üretebileceğiniz birçok eşya bulunuyor. Ancak eşyaları üretebilmek için üretim merkezlerine de sahip olmanız gerekiyor. Başlangıç aşamasında bu üretim yerlerine erişim sağlamak için Whiterun şehrinin hemen girişinde yer alan Warmaiden’ s isimli demirciyi kullanabilirsiniz. Burada hem üretim merkezlerine erişebilir hem de iki adet satıcı aracılığıyla malzeme satın alabilirsiniz. Ayrıca buradaki NPC olan Adrianne Avenicci, Smithing yeteneğinizi geliştirecek küçük bir rehber görevi de verecektir. Oyundaki Smithing yeteneği için kullanabileceğiniz üretim merkezleri şu şekilde;

  • Örs ve Ocak: Envanterinizdeki eşyaları kullanarak silah, zırh ve aksesuar üretebilirsiniz.
  • Çalışma Masası: Buradan zırhlarınızı geliştirerek kalitesini arttırabilirsiniz.
  • Bileme Taşı: Silahlarınızı bileyerek hasarını arttırabilirsiniz.
  • Dökümhane: Ham madenlerinizi eriterek külçe haline getirebilirsiniz. Diğer üretim alanlarında materyalleri külçe halinde kullanacaksınız.
  • Tabaklama Askılığı: Buradan avladığınız vahşi hayvanların postunu deriye çevirebilirsiniz. Ayrıca deriyi keserek deri parçaları da yapabilirsiniz.

Smithing ile yüksek seviyede eşyaları üretmek için öncelikle yetenek ağacı altındaki geliştirmelerin kilidini açmalısınız. Böylelikle daha yüksek seviyedeki malzemeleri kullanarak eşya üretebilir ve bu malzemelerden üretilmiş olan eşyaları geliştirebilirsiniz.

Ürettiğiniz eşyaların kalitesini arttırmak için kullanabileceğiniz birkaç yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki yetenek ağacından gerekli olan geliştirmenin kilidini açmak olur. Bu sayede eşyanın üretildiği materyalde geliştirme yapabilir hale geleceksiniz. Ayrıca oyunda Fortify Smithing isimli bir etki eşyalara eklenebiliyor. Bu etki ile ürettiğiniz eşyaların kalitesini arttırabiliyorsunuz. Bu etkiyi Enchanting yeteneği aracılığıyla kullandığınız tüm eşyalara ekleyebilir ve ürettiğiniz eşyaların kalitesini bir hayli arttırabilirsiniz. Bu etki ayrıca bir pot aracılığı ile de elde edilebiliyor. Bu şekilde bu etkiyi katlayarak üreteceğiniz bir eşya oldukça yüksek değerlere sahip olacaktır. Bu kombinasyonu kullanarak kendinizi yenilmez bir savaşçıya çevirebilirsiniz.

Skyrim Smithing Rehberi oyunda demirci olmak isteyen oyuncular için tüm detayları içeriyor. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi sık sık ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir