Oyun Rehberleri

Skyrim Guildlere Nasıl Katılınır?

Skyrim-Guildlere-Nasil-Katilinir

Skyrim içerisinde Ejderdoğan olarak katılabileceğiniz ve müttefik olabileceğiniz birkaç guild bulunmakta. Her bir kendine özgü ödüller ve avantajlar sağlıyor. Bunlar yetenek eğitmenleri, özel yetenekler, materyaller, olabilir. Ayrıca her guild kendine özgü bir hikâye ile atılabileceğiniz yeni bir macera anlamına geliyor. Sizlerle Skyrim Guildlere nasıl katılınır? sorusunun cevabını paylaşarak bu maceralara katılmanızı sağlayacağız.

Skyrim Guildlere Nasıl Katılınır?

Birçok büyük şehrin dışında diğer şehirlere seyahat etmenizi sağlayan atlı arabalar göreceksiniz. Bunlar henüz keşfetmediğiniz bölgelere hızlı seyahat etmenizde yardımcı olacaklardır. Böylece henüz keşfetmediğiniz bir bölgedeki guilde de sorun yaşamadan katılabilirsiniz.

  • Mages Guild: Winterhold’ da yer almaktadır. Katılmak için öncelikle bu bölgedeki koleje giderek bir büyü sınavından geçmelisiniz. Ana görevin bir parçasında sadece Ejderdoğan olduğunuz için de kabul edilebilirsiniz. Bu guilde katılmanın birçok faydası bulunuyor. Enchant ve Alchemy masalarına kolay erişim, bir sürü malzemeye erişebileceğiniz satıcılar, tüm büyü okullarında eğitim alabileceğiniz yetenek eğitmenleri bu guild içerisinde yer alıyor. Ayrıca eşyalarınızı saklayabileceğiniz bir güvenli yere ve sonunda Baş Büyücü olacağınız uzun bir görev zincirine de ulaşacaksınız.
  • Companions: Whiterun içerisindeki Jorrvaskr’ da yer almaktadır. Guilde girmek için Kodlak Whitemane ile konuşmalısınız. Tüm savaşçı yeteneklerinde eğitmenlere, birkaç takipçi seçeneğine ve oldukça güçlü silahlar ve zırhlar yapabileceğiniz Skyforge’ a erişim sağlayacaksınız. Ancak bu guildin asıl can alıcı özelliği size kurtadama dönüşme şansı vermesidir.
  • Thieves Guild: Riften bölgesinde bu guilde erişim sağlayabilirsiniz. Girmek için şehirdeki pazar bölgesine giderek Brynjolf isimli NPC’ yi bulun. Size biraz Sneak ve Pickpocket yetenekleri gerektirecek küçük bir görev verecek. Görevi başaramazsanız da savaş yoluyla halen katılabilirsiniz. Guilde katılarak çalıntı eşyalarınızı satın alacak NPC’ lere erişim sağlarsınız. Ayrıca kolay bir şekilde bolca Lockpick elde edebilirsiniz. En sonunda ise Nightingale olarak günde bir kez kullanılabilen 3 adet yeteneğe sahip olacaksınız.
  • Dark Brotherhood: Oyundaki bir görev aracılığıyla bu suikastçı birliğine erişim sağlayacaksınız. Honorhall Orphanage’ e giderek bir çocuğun kara ayini gerçekleştirdiğine şahit olacaksınız. Görevdeki kişiyi öldürdükten sonra oyun içerisinde bilinmeyen bir mektup alacaksınız. Sonrasında uyuduğunuzda Astrid sizi kaçırarak guilde girmenizi isteyecek. Guildin görevlerini takip ederek oyundaki en iyi at olan Shadowmere’ e ve size savaşlarda yardım edecek suikastçı çağrısına sahip olacaksınız.
  • Civil War- Imperial or Stormcloaks: Skyrim içerisindeki savaşta iki taraftan birisine katılmayı seçebilirsiniz. Böylece oyundaki savaşlara da şahit olabileceğiniz uzun bir görev zincirine erişim sağlarsınız. Imperial’ lara katılmak için Solitude içerisindeki Fort Dour’ a, Stormcloak’ lara katılmak için Windhelm’ deki Palace of the Kings’ e gidebilirsiniz.
  • Bards College: Solitude içerisinde bu guilde erişim sağlayabilirsiniz. Guild görevleri sırasında 3 adet müzik aletinden birini bulacaksınız. Her biri ödül olarak yeteneklerinize +1 puan ekleyecek.

Skyrim Guildlere nasıl katılınır? tüm detaylarıyla sizlerle paylaştık. Oynadığınız karakterin hikâyesine ve oynanış tarzına göre istediğiniz guilde katılabilirsiniz. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi takipte kalın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir