Oyun Rehberleri

Monster Hunter Rise En İyi Can Eşyaları

Monster Hunter Rise En İyi Can Eşyaları

Canavarlar karada kol gezerken, onları bulmak ve avlamak avcıların görevidir. Monster Hunter Rise size arkadaşlarınız ile canavarlar avlayacağınız adrenalin dolu anlar yaşatır. Tabii bu durum pervasızca canavarlara dalabileceğiniz anlamına gelmiyor. Bir yanlış hareketle canınızın büyük bir bölümünü kaybedebiliyorsunuz. Bu gibi durumlarda ise can yenileme eşyaları devreye giriyor. Oyunda farklı etkilere sahip birçok can yenileme eşyası bulunuyor. Bazıları ise diğerlerinden işlev olarak bir adım öne çıkıyor. Sizler için Monster Hunter Rise en iyi can eşyaları hangileri derledik. Bu eşyaları üretip yanınızda bulundurarak avlarınızı oldukça kolaylaştırabilirsiniz. Tehlikeli anlarda bu eşyalardan birini kullanmak hayatınızı kurtaracaktır.

Monster Hunter Rise En İyi Can Eşyaları

Oyunda kullanabileceğiniz en iyi can eşyaları şu şekilde;

  • Farcaster: Tehlike anında bazen geri çekilmek en iyi seçenek olarak karşınıza çıkacaktır. Bu durumlarda Farcaster sizi tehlikeden anında kurtarır. Bu eşyayı kullanmak sizi direkt olarak en yakın kamp alanına ışınlar. Böylece kendinizi yenileyebilir ve savaşı yeniden başlatabilirsiniz. Bu eşyayı üretmek için Smokenut ve Exciteshroom eşyalarına ihtiyacınız var. Dilerseniz Argosy aracılığıyla 200 puan karşılığında satın alma imkânınız da bulunmakta.
  • Powercharm ve Armorcharm: Bazen önlem almak çözümün kendisinden daha çok işe yarar. Canavarın sizi öldürmesini en iyi engelleyecek şey önce sizin onu öldürmenizdir. Powercharm ve Armorcharm isimli iki eşya atak ve defansınızı arttırarak bunu gerçekleştirmenizde yardımcı olurlar. Bu iki eşyayı ise üretme şansınız yok. Kullanmak için marketten satın almanız gerekmekte.
  • Powertalon ve Armortalon: Önceki bahsettiğimiz iki eşya gibi daha güçlü bir önlem almak istediğiniz zaman Powertalon ve Armortalon yardımınıza koşacaktır. Bir önceki eşyalara göre daha fazla atak ve defans elde edeceksiniz. Bu iki eşyayı üreterek elde edebilirsiniz. Armortalon üretmek için Armorcharm ve Ibushi Claw kullanmalısınız. Powertalon üretmek için ise Powercharm ve Ibushi Claw kullanmanız gerekiyor.
  • Potion: Birçok oyunda olduğu gibi can yenileme potları Monster Hunter Rise içerisinde de bulunmakta. Sağladığı küçük can yenileme bir yaratığı avlamanız ile ölmeniz arasındaki farkı belirleyebilir. Oyunun erken aşamalarında sizin için can kurtarıcı olacaktır. Üretmek için ise sadece Herb kullanmanız gerekiyor. Ya da marketten 66z gibi küçük bir ücret karşılığında satın alabilirsiniz.
  • Herbal Medicine: Oyunda bazı yaratıklar güçlü zehirlere sahiptir. Zehirlenmek savaşta zayıf düşmenize ve ölmenize sebep olabilir. Böyle bir durumda Herbal Medicine bulundurmanız sizi hayatta tutacaktır. Üretmek için Antidote ve Blue Mushroom malzemelerine ihtiyaç duyacaksınız. Ayrıca Argosy aracılığıyla 300 puan karşılığında satın alabilirsiniz.
  • Lifepowder: Kendileriyle birlikte takımına da can yenilemesi sağlamak isteyen avcıların yardımına Lifepowder koşmakta. Bu eşya kullanıldığında etrafa can yenileme etkisi sağlayan bir toz bulutu yayar. Böylece sizinle birlikte tüm arkadaşlarınız canını yenileyebilir. Bu eşyayı üretmek için Godbug ve Blue Mushroom isimli materyalleri kullanmanız gerekmekte. Ayrıca Argosy’ den 600 puan karşılığında da elde edebilirsiniz.
  • Dust of Life: Takımınızın canını yenilemek istediğiniz ancak Lifepowder’ ın yeterli can yenilemesini sağlamadığı zamanlarda Dust of Life kullanmak takımınızın hayatını kurtarabilir. Üretmek için Godbug ve Gloamgrass Bud isimli materyallere ihtiyacınız olacak. Maalesef bu eşyayı herhangi bir marketten satın alamıyorsunuz.
  • Max Potion: En tehlikeli zamanlarda hayatınızı kurtarabilecek Max potion, canınızın tamamını yeniler. Elde etmesi zorlu olduğundan sürekli olarak kullanmamanız gerekiyor. Üretmek için Catalyst ve Mandragora isimli malzemeleri birleştirebilirsiniz. Bu eşyayı başka bir elde etme yolu bulunmuyor.
  • Ancient Potion: Doğru zamanlamayla kullanıldığında Ancient Potion, can ve stamina değerlerinizi tamamen yenileyebilir. Bu bazı avlarda oldukça işinize yarayacaktır. Ancak tüm savaşlarda bu eşyaya güvenmemeniz gerekiyor. Tıpkı max potion gibi elde etmesi bir hayli zorlayıcı ve sadece en gerekli olduğu zamanlarda kullanmanız gerekiyor. Üretmek için ihtiyaç duyduğunuz malzemeler; Immunizer ve Kelbi Horn. Elde etmenin başka bir yolu bulunmuyor.
  • Mega Potion: Savaş sırasında can yenilemeye ihtiyaç duyan avcıların en iyi yardımcısı Mega Potion olacaktır. Sağladığı orta can yenilemesi birçok durumda yeterli olmaktadır. Bu sebeple oyundaki birçok avcının her ava gittiğinde yanında bulundurduğu bir can yenileme eşyasıdır. Üretmek için Potion ve Honey kullanmanız gerekiyor. Maalesef başka bir elde etme yolu oyunda yer almıyor.

Sizlerle Monster Hunter Rise en iyi can eşyaları hangileri paylaştık. Bu eşyalardan bir veya birkaçını avlarda yanınızda bulundurmanız tehlikeli durumlardan canlı bir şekilde kurtulmanızda yardımcı olacaktır. Böylece daha fazla yaratığı başarılı bir şekilde avlayabilir ve malzemelerini toplayabilirsiniz. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi her gün ziyaret etmeyi unutmayın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir