Monster Hunter Rise En İyi Tuzaklar

Monster Hunter Rise En İyi Tuzaklar

Monster Hunter serisi ana fikir olarak büyük yaratıkları farklı silahlarla indirmeyi içerse de Monster Hunter Rise içerisinde avlanmanın farklı yolları da bulunuyor. Avınızı gizlice izleyerek tuzaklar kurabilir ve yaratığı canlı bir şekilde yakalayabilirsiniz. Bazı görevler sizden mecburen bunu yapmanızı istiyorlar. O yüzden savaşmayı tercih eden bir oyuncu olsanız da bu mekaniği öğrenmeniz gerekiyor. Oyunda yaratıkları yakalamada kullanabileceğiniz farklı çeşitte tuzaklar bulunuyor. Sizlerle Monster Hunter Rise en iyi tuzaklar hangileri paylaşalım. Böylece oyunda yaratıkları yakalamaya çalışırken işiniz bir hayli kolaylaşmış olur.

Monster Hunter Rise En İyi Tuzaklar

Oyunda kullanabileceğiniz en iyi tuzaklar şu şekilde;

  • Drugged Meat: Yaratıklar da yiyeceğe ihtiyaç duyuyorlar ve iyi bir yemek onları uyutma özelliğine sahip. Drugged Meat gibi en iyi yemekler ise beslerken aynı zamanda uykuya sokuyor. Bu tip bir yem tuzak kurmak için oldukça kullanışlı. İyi kullanıldığında yaratığı yakalanmaya hazır, savunmasız bir duruma kolayca getiriyor. Bu tuzağı üretmek için Raw Meat ve Sleep Herb kullanabilirsiniz. Ayrıca Argosy aracılığıyla 300 puan karşılığında satın alma imkânınız da bulunuyor.
  • Tinged Meat: Bir önceki yeme benzer şekilde Tinged Meat bir yaratık tarafından yenildiğinde onu yakalanmaya hazır hale getiriyor. Ancak bu yem yaratığı uykuya sokmak yerine sersemletme özelliğine sahip. Bu yemi üretmek için Raw meat ve Parashroom kullanmalısınız. Ayrıca yine Argosy aracılığıyla 300 puana satın alabilirsiniz.
  • Flash Bomb: Yaratıklar görmedikleri avcılara saldıramazlar ve bir yaratığın görüşünü tamamen işlevsiz hale getirmek için Flash Bomb kullanmak oldukça etkili olur. Aktifleştirildiğinde Flash Bomb beyaz bir ışık yayarak yaratığı kör eder. Eğer yaratığın tam olarak önünde aktifleştirirseniz yaratığı bir süreliğine sersemletir. Takımınızla geri çekilmeniz gereken bir anda Flash Bomb kullanabilirsiniz. Üretmek için Flashbug kullanmanız yeterli. Ayrıca Argosy’ de 100 puana size satacaktır.
  • Sonic Bomb: Bazen yaratıkları etkisiz hale getirmek için sesin gücünü kullanmanız gerekir. İşte Sonic Bomb tam olarak bunu yapıyor. Aktifleştirildiğinde yüksek frekanslı bir ses yayarak yaratıkları hareketsiz hale getiriyor. Böylece yaratıklar bir karşı saldırıya ya da yakalanmaya hazır hale geliyorlar. Üretmek için ihtiyacınız olan malzeme Screamer Sac. Argosy’ de size 100 puana verebilir.
  • Shock Trap: Bir yaratığı direkt olarak tuzağa düşürmek isteyen avcılar Shock Trap kullanabilirler. Bu tuzak temas halinde rakibi direkt etkisiz hale getirir. Shock Trap yaratık üzerine bastığında elektrik yayarak hareket etmemesini sağlar. Böylece yaratığı kolayca yakalayabilirsiniz. Üretmek için Trap Tool ve Thunderbug kullanmalısınız. Ayrıca Argosy’ de 400 puana satıyor.
  • Thunder Barrel Bomb: Oyuncular Thunder Barrel Bomb kullandıklarında etrafına gök gürültüsü veren büyük bir şok dalgası yarattığından, alandan çıkmaları gerekir. Gök gürültüsü etkisindeyken yaratıklar hasar aldıkça sersemletme yükü biriktirirler. Belirli bir sayıda hasardan sonra başarılı bir şekilde sersemletilirler. Elde etmek için tek yolunuz Gold Seed kullanarak üretmek. Satın alma şansınız bulunmuyor.
  • Pitfall Trap: Bir yaratığı başarılı bir şekilde yakalamanın yolu onu tuzağınıza çekmektir. Pitfall Trap ise bir tuzağın gelebileceği en basit şeklidir. Kurulduktan sonra yaratığı içine düşürebilmek için bölgeye çekmeniz gerekiyor. Yaratığı düşürdükten sonra yakalama işlemini yapabilirsiniz. Üretmek için ihtiyacınız olan malzemeler Trap Tool ve Trap Net. Ayrıca Argosy aracılığıyla 600 puan karşılığında satın alabilirsiniz.
  • Tranq Bomb: Bu eşya yaratık yakalama mekaniğinin belkemiği. Tuzağa düşürdüğünüz bir yaratığı yakalamak için kullanılıyor. Aynı anda üzerinizde 8 adet bulunabiliyor ve bir yaratığı başarılı bir şekilde yakalayabilmek için 1 ya da 2 tane kullanmanız gerekiyor. Üretimi için gereken malzemeler; Sleep Herb ve Parashroom. Ayrıca marketten 180z karşılığında satın alabilirsiniz.

Yaratıkları yakalamak için kullanılan Monster Hunter Rise en iyi tuzaklar bu şekilde. Yaratıkları yakalamak size öldürerek elde edebileceğinizden farklı malzemeler elde etme imkânı da veriyor.  Bu mekaniği öğrenmek bu sebeple oyunda işinize yarayacaktır. Daha fazla oyun rehberi için sitemizdeki rehberler kategorisine göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Minecraft Büyü Rehberi
Oyun Rehberleri

Minecraft Büyü Rehberi

Minecraft içerisinde eşyalarınıza büyü ekleyerek bazı özellikler kazandırmanızı sağlayan “Enchant” denilen bir sistem yer almaktadır. Eşyalarınıza büyü ekleyerek onları güçlendirebilir ve End Ejderhasını kesme görevinizin üstesinden gelmek için gücünüzü arttırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir