Battlefield 2042 Casper Specialist Rehberi

battlefield-2042-casper-specialist-rehberi

Battlefield 2042 içerisinde eski oyunlardaki bildiğimiz sınıf seçme sistemi yerini Specialist karakterlere bıraktı. Her karakter kendine özel araçlara ve oynanış stiline sahip. Wikus Van Daele ya da oyun içindeki ismiyle Casper, eski oyunlardan aşina olunan Recon sınıfının yerini dolduruyor. Oynanış stili bazı oyuncular için sıkıcı da olsa, sahip olduğu araçlar onu oyundaki en güçlü Specialist’lerden birisi yapıyor. Sizin için hazırladığımız Battlefield 2042 Casper specialist rehberi karakter ile alakalı bilmeniz gereken her şeye ışık tutacak.

Battlefield 2042 Casper Specialist Rehberi

Casper, düşmanları saptamaya ve düşman araçlarını yok etmeye odaklanan bir oyun tarzına sahiptir. Sahip olduğu araç olan OVP-Recon Drone’ u ise Specialist’ in bütün gücünün toplandığı kısım. Bu araç ile Casper kendini tehlikenin içine atmadan düşmanlarının yerlerini saptayabilir ve EMP ile düşman araçlarını yok edebilir. Recon Drone’ u uzaktan kontrol edilebilir ve oldukça uzun bağlantı mesafesine sahip. Casper bu sayede bulunduğu bölgeden yüzlerce metre ötedeki rakiplerini saptayabilir. Drone düşman rakiplerine yaklaştığı zaman ise rakibe kitlenen EMP şarjı ile onu geçici olarak devre dışı bırakabilir.

Bunun ötesinde Casper’ ın sahip olduğu bir diğer güvenlik katmanı ise pasifi olan Movement Sensor. Eğer arkanızda sizden habersiz bir düşman belirirse, ekranınızın alt kısmı parlamaya başlar, bu durum Recon Drone kullanıyor olsanız bile geçerlidir. Bu pasif sayesinde Casper oyuncuları güvenli bir bölgeden düşmanları saptayabilir ve tehlike yaklaştığında pozisyonlarını değiştirebilirler. Casper’ ın oyun tarzı oldukça pasif, ancak iyi bir Casper oyuncusu oldukça fazla tecrübe puanı toplayabilir ve girdiği maçları takımının kazanmasını sağlayabilir. Casper ayrıca oyunda en hızlı şekilde tecrübe puanı kasabileceğiniz Specialist.

Şimdi Casper ile oynarken faydalanabileceğiniz birkaç ileri taktikten bahsedelim.

  • Recon Drone oyunda fiziksel bir obje olarak geçmektedir. Bu sayede üzerine C5 bantlamanız mümkün. Böylece düşman araçlarını güvenli mesafelerden yok edebilirsiniz.
  • Saptadığınız her bir düşmanın ölmesi sizin hanenize asist olarak yanşayacaktır. Sürekli olarak düşmanlarınızı saptayarak tecrübe puanı elde edebilirsiniz.
  • Recon Drone araçtan çıktığınızda olduğu yerde kalacaktır. Rakibinizi saptayın, araçtan çıkın ve uzun menzilli bir silahla rakibinizi indirip yeni hedefinizi arayın.
  • EMP şarjları rakip araçlarını inaktif edebilir. Böylece rakibin bilgi edinmesini engellersiniz.

Sizler için derlediğimiz Battlefield 2042 Casper specialist rehberi içerisindeki taktiklerle maçlarınızı takımınızın kazanmasını sağlayabilirsiniz. Daha fazla oyun rehberi için sitemizin rehberler kısmına göz atabilirsiniz.