Battlefield 2042 Paik Specialist Rehberi

battlefield-2042-paik-specialist-rehberi

Battlefield 2042 içerisindeki 10 adet Specialistten birisi olan Paik, önceki oyunlardan aşina olunan Recon sınıfına ait özellikler taşımakta. Sahip olduğu EMG-X isimli aygıtı oldukça güçlü bir konumdaydı ancak oyunu ele geçiren araç kullanım metası bu gücü biraz azalttı. Ancak bu aygıt doğru ellerde halen büyük işler başarabilmekte. Sizler için derlediğimiz Battlefield 2042 Paik Specialist rehberi aygıtını ve pasifini en efektif şekilde nasıl kullanabileceğinizi öğretecek.

Battlefield 2042 Paik Specialist Rehberi

Paik karakterinin asıl rolü rakiplerinin yerlerini saptamak. Bunu EMG-X aygıtıyla başarabiliyor. Aktifleştirildiğinde, Paik periyodik olarak duvar arkasındaki rakiplerinin yerlerini saptayacak ve takımına düşmanların nerelerde olduğuna dair net bilgi verecektir. Eğer birisi size saldırırsa Acquisition pasifi tarafından işaretlenecek ve size tekrar pozisyon alma şansı tanıyacaktır. Paik genel olarak takımından ayrı oynanan bir Specialist, ancak Hazard Zone maçlarında takımıyla birlikte de güzel işler başarabilmekte.

Şimdi ise sahip olduğu aygıt ve pasif hakkında detaylı bilgiler paylaşalım.

  • EMG-X Scanner: Bu aygıt 8 saniyelik aktif olma süresince 4 kez ateşlenir. Her ateşlenme 25 metre yayılır ve saklanan rakipleri ortaya çıkarır. Açık alandaki rakipler ise bu aygıt tarafından işaretlenmez. İşaretlenen rakipler takımı tarafından yarım saniye görünür ve Paik için kırmızı olarak işaretlenir. 4 ateşlenme sonrasında aygıt uzun bir bekleme süresine girer. Paik bu aygıtı kullanırken rakip takım tarafından sürekli olarak görünebilir. Bu sebeple aygıt dikkatli şekilde kullanılmalıdır.
  • Acquisition: Bu pasif size hasar veren rakipleri 3 saniyeliğine görünür hale getirir. Vücutları kırmızı şekilde görünür, bu bilgiyi alandan uzaklaşmak için kullanabilirsiniz. Özellikle Hazard Zone maçlarında bu pasif oldukça kullanışlıdır.

Birazda maçlarınızda bu Specialist ile etkili olmak için kullanabileceğiniz ipuçları paylaşalım.

  • Aygıtınızı yem olarak kullanabilirsiniz. EMG-X açtıktan sonra Prox Sensor atarak yaklaşan tehditleri görebilirsiniz.
  • Takımınız tarafından öldürülen saptanmış düşmanlar asist olarak sayılır.
  • Paik DMR ya da yüksek hasarlı bir tüfekle oldukça güzel ikili oluşturur. Rakiplere kafadan vuruş tutturmak pasifi ile daha kolay hale gelir.
  • EMG-X aygıtı ile sis bombası çalışmamaktadır.
  • Med Pens, Paik ile oldukça efektif olmaktadır. Başka bir rakibe saldırıya geçmeden önce hızlıca can yenileyebilirsiniz.

Derlediğimiz Battlefield 2042 Paik Specialist rehberi ile savaşlarınızda bu Specialist ile daha etkili olabilirsiniz. Daha fazla rehber için sitemize göz atabilirsiniz.