Oyun Rehberleri

Don’t Starve Chester Rehberi

dont-starve-chester-rehberi

Don’t Starve oyununda hayatta kalma maceralarınız sırasında keşif yaparken birçok eşyayı taşımanız gerekir. Tabii çanta kullanabilirsiniz ancak çanta taktığınıza zırh giyemez ve savunmasız hale gelirsiniz. Ancak bunun bir çözümü var. Oyunda Chester isimli sevimli yaratık sizi ölene kadar takip eder ve eşyalarınızı taşır. Don’t Starve Chester rehberi içerisinde onu nasıl bulabileceğinizi anlatacağız.

Don’t Starve Chester Rehberi

Bu sevimli hizmetçiyi edinmek için öncelikle oyunda Eye Bone isimli eşyayı bulmanız gerekiyor. Bu eşyayı haritanın rastgele bir kısmında bulabilirsiniz. Eşya bir kemiğe takılı göz şeklindedir. Genellikle taş yolun çevresinde bulunur, bu sebeple taş yolu tamamen keşfetmek Chester bulmak için etkili bir yöntemdir. Bu eşya elinizdeyken Chester sizi takip eder. Chester sizin 9 adet eşyanızı taşıyabilecek kapasiteye sahiptir. Toplamda 450 can değerine sahip. Chester öldüğünden 1 gün sonrasında otomatik olarak canlanabilir. Eğer çok büyük bir tehlike yoksa kolay kolay ölmez. Chester 22,5 can yenilenme değerine sahip ve bu onu birçok tehlikeden korur.

Bu sevimli hizmetkâr ayrıca iki adet dönüşüme de sahiptir. Dilerseniz onu Shadow Chester ya da Snow Chester’ a dönüştürebilirsiniz. Shadow Chester’ a dönüştürmek için içi boşken her boşluğa 1 adet Nightmare Fuel koymalısınız. Daha sonra dolunay geldiğince Chester otomatik olarak dönüşecektir. Shadow Chester ise normal halinden farklı olarak 9 adet eşya kapasitesine sahip. Snow Chester yapmak için ise aynı şekilde tüm boşluklara Blue Gem koymanız gerekiyor. Yine dolunay geldiğince otomatik olarak dönüşür. Snow Chester ise normal kapasitesinin yanında sizin için buzdolabı görevi de görür.

Webber oyuncuları için de küçük bir tavsiye verelim. Şimdiye fark etmiş olmalısınız ki sabahları örümcek dostlarınız ne yaparsanız yapın yuvalarından çıkmamakta. Ancak yuvalarının yakınına Chester ile yaklaşırsanız örümcekler yuvalarından çıkarak Chester’ ı kovalamaya başlar. Bu kısımda onlarla istediğinizi yapmakta özgürsünüz. Ancak dikkat etmeniz gereken husus Chester’ ın büyük bir canavar grubuyla yüzleştiğinde kolaylıkla ölebilmesi. Bu sebeple bu taktiği yaparken içini boş tutabilirsiniz.

Don’t Starve Chester rehberi oyunda bu tatlı yardımcıyı edinmenizde yardımcı olacak. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir