Oyun Rehberleri

Don’t Starve Maxwell Karakter Rehberi

Dont-Starve-Maxwell-Karakter-Rehberi

Don’t Starve oyununda Maxwell oldukça ilginç bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Arka hikayesi en büyücü olan karakter olmakla kalmıyor, kendisi Don’t Starve evreninin oluş sebebi. Sizlerle Don’t Starve Maxwell Karakter Rehberi içerisinde bu karakteri oynarken nasıl hayatta kalabileceğinizi paylaşalım.

Don’t Starve Maxwell Karakter Rehberi

Maxwell oyunda oldukça kırılgan bir karakter. Oyuna sadece 75 can değeri ile başlıyor. Ancak hiçbir karakterde olmayan özelliklere sahip. Direkt olarak oyunda 200 akıl sağlığı değerine sahip ve normal oyunda saniyede 20, Don’t Starve Together versiyonunda ise saniyede 6.67 akıl sağlığı yenilemekte.

Maxwell oynadığınız versiyona göre farklı oyun tarzına sahip. Don’t Starve normal versiyonunda oyuna Dark Sword, Night Armour, Purple Gem, 4 adet Nightmare Fuel ve Codex Umbra ile başlıyorsunuz. Don’t Starve Together içerisinde ise sadece Codex Umbra ve 6 adet Nightmare Fuel ile oyuna başlangıç yapıyorsunuz.

Don’t Starve normal versiyonunda Codex Umbra’yı direkt olarak kullanabiliyorsunuz. Don’t Starve Together içerisinde ise öncelikle Science Machine gibi yere koymanız gerekiyor. Yerleştirdikten sonra kitap üretim sekmesinde yeri tarifleri görebiliyorsunuz. Buradan gölge kuklalarınızı yaratmak için gereken eşyaları edinebiliyorsunuz. Bu gölge kuklaları da kazma, odun kesme, kürek kullanma ve savaşma gibi eylemler için kullanabiliyorsunuz. Bu kuklaları üretmek için %20-35 Akıl Sağlığı, 2 Nightmare Fuel ve gerekli olan işe göre kuklanın kullanacağı eşya gerekmekte.

Eğer Codex Umbra’yı kaybettiyseniz 2 Papyrus, 2 Nightmare Fuel ve 50 Can ile yeniden üretebilirsiniz. Oyunda toplamda en fazla 4 adet kazıcı, odun kesici, kürekçi kuklaya ve en fazla 2 adet dövüşçü kuklaya aynı anda sahip olabiliyorsunuz.

Oyunda bu kuklaları en efektif şekilde kullanmanın yolu malzeme toplamak. Dövüşçü kuklalar yaratıcıları gibi sadece 75 cana sahip ve birçok oyuncu tarafından işe yaramaz olarak değerlendirilmekte. Öte yandan Maxwell oyundaki en iyi malzeme toplayıcısı. Erken oyunda hangi malzemeye ihtiyacınız olursa olsun kuklalarınız ile kolayca toplayabilirsiniz. Ayrıca kuklaların en iyi yanı gece de çalışabilmeleri. Eğer delilik konusunda kendinize güvenmiyorsanız 3 adet kuklayla rahat edebilirsiniz. 4 kuklayla akıl sağlığı değeriniz tehlikeli seviyelere düşecektir.

Normal oyunda kuklalarınız toplamda 2,5 gün boyunca hayatta kalacaklardır. Don’t Starve Together içerisinde ise kuklalarınız öldürülene ya da siz onları geri çağırana kadar hayatta kalırlar. Kuklalarınızı geri çağırmak için CTRL+F kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Böylece Maxwell’ in kayıp olan akıl sağlığı geri gelir ve kukladan yere bir adet Nightmare Fuel düşer. Sizler için hazırladığımız Don’t Starve Maxwell Karakter Rehberi oyundaki bu ilginç karakteri genel hatlarıyla önünüze seriyor. Daha fazla oyun rehberi için sitemizdeki rehberler kısmına bir göz gezdirmeyi unutmayın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir