Oyun Rehberleri

Don’t Starve Wendy Karakter Rehberi

Dont-Starve-Wendy-Karakter-Rehberi

Wendy, Don’t Starve oyununda birçok oyuncunun başlangıç aşamasında kolay bir şekilde alışıp oynadığı bir karakter. Hazırladığımız Don’t Starve Wendy karakter rehberi tüm bu detaylı bilgilere değinerek oyun içerisinde Wendy ile kolayca hayatta kalmanızda yardımcı olacak. Kardeşi Abigail oyunun erken safhalarında yaratık kesmeyi ve et elde etmeyi bir hayli kolaylaştırmakta. Bu sayede Wendy takım arkadaşlarına oldukça güzel bir et stoğu sağlayabilmekte. Karakterin asıl mekanikleri de kardeşi Abigail üzerinde odaklanmakta. Belli eşyalar üreterek Abigail’ i güçlendirebilir ve can yenilemesine yardımcı olabilirsiniz.

Don’t Starve Wendy Karakter Rehberi

Wendy, oyuna Mart 2020 tarihinde gelen güncellemeyle büyük değişikliklere uğradı. Bu değişiklikler karakterin oyun tarzını bütünüyle değiştirdi. Sizlerle karakterin tüm yenilenen özellikleriyle birlikte güncel halini nasıl oynamanız gerektiğini inceleyeceğiz.

Öncelikle karakterin sahip olduğu ana istatistikler şu şekilde;

  • Can: 150
  • Açlık: 150
  • Akıl Sağlığı: 200

Bu ana istatistikler dışında Wendy düşmanlara %25 daha az hasar verir ve akıl sağlığı diğer karakterlere göre %25 daha az azalır. Ayrıca Wendy yakınında hayaletler varken akıl sağlığı kaybetmez.

Özellikle oyuna yeni başlayan oyuncular akıl sağlığını kaybetme konusunda çekingen davranırlar. Bu konuda Wendy oynamak oldukça yararlı olacaktır. Wendy’ nin daha az akıl sağlığı kaybetme özelliği ile birlikte bir adet Top Hat kullanarak akıl sağlığınızı oldukça uzun bir süre koruyabilirsiniz.

Karakterin asıl öne çıkan özelliği olan kardeşi Abigail’ ı çağırmak için oyun başında envanterinizde bulunan Abigail’s Flower isimli çiçeği yere koyduktan sonra yanında bir canlı öldürmelisiniz. Hangi canlıyı öldürdüğünüzün ise bir önemi yok. Erken oyunda arı ya da örümcek öldürebilirsiniz. Abigail’ ı çağırmanın en kolay yolu ise kelebek öldürmek olacaktır. Ancak zamanlamayı doğru ayarlamanız gerekiyor, yoksa kelebekle uzun bir kovalamacaya girebilirsiniz.

dont starve wendy karakter rehberi

Wendy, Abigail’ ın bütün hasarı üstlendiğini ele alırsak oldukça pasif bir oyun tarzına sahiptir. Tabii bu sizin savaşlarda hiçbir şey yapmayacağınız anlamına gelmiyor. Abigail hasarı üzerine çekerken siz de yaratıklara vurarak yardımcı olabilirsiniz. Yaratıklar sizin üzerinize gelmeye başladığı zaman ise bırakın Abigail tekrar işini yapsın. Böylece kendinizi tehlikeye atmadan kolayca yaratıkları kesmiş olursunuz.

Eğer bir sebeple Abigail’s Flower isimli çağrı eşyasını kaybederseniz, 1 adet Mourning Glory ve 1 Nightmare Fuel ile tekrar üretebilirsiniz. Abigail ilk çağırdığınızda 150 can ile ortaya çıkacaktır. Eğer Abigail’ ı 1 gün boyunca canlı tutabilirseniz ruh seviyesi kazanarak 300 can değerine, 2 gün canlı tutabilirseniz 600 can değerine ulaşacaktır. Ölümünde ise Abigail ilk haline dönecektir.

Wendy oyuncuları Don’t Starve Together sürümünde yeni bir üretim kategorisine sahip oluyorlar. Buradan Abigail’ ın gücünü arttıracak eşyalar üretebilmektesiniz. Ayrıca yeni bir eşya olan Sisturn, Abigail’ ın güçlenme hızını oldukça arttıracaktır. Bu yapıya 4 adet çiçek koyarak Abigail’ ın güçlenme süresini yarıya indirebilirsiniz. Ayrıca bu yapı oyunculara her dakika 25 akıl sağlığı sağlayacaktır. Böylece sunucunuzdaki herkesin akıl sağlığını koruduğundan emin olabilirsiniz. Abigail için üretebileceğiniz diğer eşyalar ise şu şekilde;

  • Revenant Restorative: Abigail’ a her saniye +1 can yenilenmesi sağlar.
  • Spectral Cure All: Abigail’ a 30 saniye boyunca her saniye +20 can yenilenmesi sağlar.
  • Unyielding Draught: Abigail’ a kalkan sağlar ve bir gün sürer.
  • Distilled Vengeance: Abigail’ ın hasarını arttırır ve bu etki gün boyu sürer.
  • Nightshade Nostrum: Abigail’ ın gündüz de gece gibi hasar vermesini sağlar. Etkisi bir gün sürer.
  • Vigor Mortis: Abigail’ a %75 hız bonusu sağlar. Gün boyunca bu etki devam eder.

Oyunda tüm bu eşyaları üretebilmek için ise Mourning Glory isimli eşyaya ihtiyaç duyacaksınız. Bunu ise oyundaki Pipspooks isimli bebek hayaletler aracılığı ile elde edebiliyorsunuz. Bu küçük hayaletler onlarla etkileşime geçtiğinizde sizi haritadaki kayıp oyuncağının olduğu yere götürüyor. Geri getirdiğiniz her oyuncak için 1 Mourning Glory ve son oyuncağı bulmanızla birlikte 4 Mourning Glory elde ediyorsunuz.

Don’t Starve Wendy karakter rehberi oyunda kardeşi ile birlikte hayatta kalmaya çalışan bu karakter hakkındaki tüm bilmeniz gerekenleri içermekte. Daha fazla Don’t Starve ve diğer oyun rehberleri için sitemizi sık sık ziyaret etmeyi unutmayın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir