Oyun Haberleri

Elder Scrolls Online Xcloud Üzerinden Kaldırılıyor!

Elder Scrolls Online Xcloud Üzerinden Kaldırılıyor

The Elder Scrolls Online, 2014 yılı içerisinde yayınlanan ilk sürümünden bu yana sektördeki en büyük MMORPG’ lerden biri haline geldi ve sürekli olarak Steam’de ayda yaklaşık 20.000 oyuncuya ulaştı. Oyun, çok sayıda güncelleme ve genişleme sayesinde kendi oyuncu kitlesini korumayı başardı. Oyun Xbox Game Pass ile ücretsiz olarak Xbox kullanıcıları tarafından oynanabilmekteydi. Aynı şekilde firmanın Xcloud isimli bulut sistemi üzerinde de erişim sağlanabiliyordu. Ancak bazı problemler nedeniyle Elder Scrolls Online Xcloud sisteminden kaldırılıyor! Haberin detayları sizlerle.

Elder Scrolls Online Xcloud Üzerinden Kaldırılıyor

Haber, The Elder Scrolls Online’ın resmi Facebook sayfasında duyuruldu. Olayın asıl sebebi oyuncuları oldukça rahatsız eden sık sık oyunda yaşanan bağlantı kopması problemi. Olaya pozitif taraftan bakacak olursak, Xbox Cloud Gaming ekibi mevcut sorunu çözecek bir düzeltmeyi keşfetti. Oyuncuların Elder Scrolls Online’ a ne zaman tekrar erişebileceklerine yönelik tam bir tarih açıklanmadı. Ancak düzeltmenin uygulanmasının birkaç ay sürmesi tahmin ediliyor.

The Elder Scrolls Online sürekli olarak geliştiricilerden güncellemeler almaya devam ediyor. Bu şekilde sürekli yeni şeyler eklenen MMORPG’ lerde bazı teknik sorunların ortaya çıkması alışıldık bir durum. Oyuncular halen dilerlerse konsollarına oyunu indirerek oynama imkânına sahipler.

Yine de bu haber halen, 8 yılda kurulan oyuncu kitlesinden bazı oyuncuları rahatsız edecektir. Her ne kadar oyuncular konsollarına oyunu indirme şansına sahip olsa da (konsollarında Elder Scrolls Online içi yeterli yer varsa) bu durum onları oyunu konsol üzerinde oynamaya kısıtlıyor. Xbox Cloud Gaming sisteminin güzel yanı, kütüphane içerisinde yer alan tüm oyunları her türlü platform üzerinde oynayabiliyor olmanız. Buna laptoplar, telefonlar ve tabletler dahil. 

The Elder Scrolls Online sistem kütüphanesindeki yüzlerce oyundan sadece bir tanesi. Elder Scrolls Online Xcloud üzerinden geçici olarak kaldırılsa da boşluğunu dolduracak halen birçok oyun sistemde mevcut. Oyuncular favori MMORPG’ leri düzelene kadar bu oyunları keşfederek boşluğu doldurabilirler. Sizlerle günlük olarak güncel oyun haberlerini paylaşıyoruz. Takipte kalmak için her gün sitemiz üzerinde yer alan haberler kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir