Oyun Haberleri

Stardew Valley En Büyük Modu Tamamlandı!

Stardew Valley En Büyük Modu Tamamlandı

Stardew Valley içerisinde oyuncuların keyif aldıkları, yeni içerikler vaat eden birçok mod yer alıyor. Ancak oyuncuların favorisi olan bir mod, sahip olduğu özellikler ile diğerlerinden öne çıkıyor. Bahsedeceğimiz modun adı “Stardew Valley Expanded”. Bu modla birlikte oyuna, bir ek paket denebilecek kadar çok içerik ekleniyor. Mod bu hafta içerisinde yeni bir güncelleme aldı. Güncellemeyi, modun yaratıcısı “hayatımın üç yıllık sürecinin tamamı” şeklindeki bir mesajla ve bir adet tanıtım videosuyla yayınladı. Modun yaratıcısı FlashShifter “Mod için ilk vizyonum tamamlandı.” diyerek 1.14 sürümünü yayınladı. Böylece Stardew Valley en büyük modu tamamlanmış oldu.

En azından ilk versiyonu için FlashShifter böyle söyledi. Sonrasında, “Bu projenin başından beri öğrendiğim yetenekleri kullanarak en kısa sürede Stardew Valley Expanded 2.0 için çalışmaya başlayacağım.” şeklinde eklemede de bulundu. Haberin detayları sizlerle.

Stardew Valley En Büyük Modu Tamamlandı

Stardew Valley Expanded, normal oyuna o kadar güzel yerleştirilmiş ki normal hikâyenin nerede bitip modun başladığını söylemek zor. Yerel JojaMart yöneticisi Morris kendi hikayesine ve evine sahip. Eskiden isimsiz bir Joja kasiyeri olan Claire, kendi hikayesiyle birlikte artık bir evlilik adayı. Diğer karakterler hikâyeleri ile birlikte yeni çiftliklere sahipler. Yani artık şehirdeki tek çiftçi siz değilsiniz.

SVE 1.14’teki yeniliklere gelince, Flash Shifter, Highlands adlı yeni bir alanın eklendiğini söylüyor. Ayrıca SVE’nin macera loncası karakteri Lance’i bir evlilik adayına dönüştürüyor. SVE’nin önceki sürümlerinde zaten eklediklerinin üstünde tonlarca başka değişiklik de mevcut. Bunlar; yeni ürünler, balıklar, süslemeler ve daha fazlası.

FlashShifter, The Legend of Zelda: A Link to the Past isimli oyundan etkilenmiş ve Stardew Valley’i çözülebilir zindanlar, yeni yetenekler, boss savaşları ekleyerek daha da geliştirmeyi planlıyor. “Castle Village adında yeni bir şehir inşa etmek için son üç yılda öğrendiğim tüm becerileri kullanmak istiyorum. Gizem, macera ve tehlikelerle dolu çok uzak bir büyülü bölge olan Galdora’da bulunuyor. “diyor Flash Shifter. Modun yeni sürümünde oyuncuları birçok yeni maceranın beklediğini söyleyebiliriz.

Bu versiyon çıkana kadar siz de eğer Stardew Valley oyununun ana hikâyesinden yeterince tatmin olduysanız, oyuna tekrardan Stardew Valley en büyük modu, Stardew Valley Expanded’ in tamamlanmış haliyle dalabilirsiniz. Mod içerisinde sizi kendine bağlayacak birçok karakter ve hikâye bulunuyor. Yapımcısının sözleriyle “Oyunun büyüsünü mod aracılığıyla tekrar oyuncularla buluşturuyor.” Sizlerle güncel oyun haberlerini paylaşıyoruz. Takipte kalmak için sitemizdeki haberler kategorisini her gün ziyaret etmeyi unutmayın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir