Oyun Rehberleri

Don’t Starve Wickerbottom Karakter Rehberi

Dont-Starve-Wickerbottom-Karakter-Rehberi

Wickerbottom, Don’t Starve içerisinde arkadaşlarınız ile hayatta kalma maceranızda seçebileceğiniz en iyi karakterlerden birisidir. Hatta oyunun sevenleri arasında eğer oynadığınız sunucuda Wickerbottom var ise ölmeyeceğiniz ve bosslarda sıkıntı çekmeyeceğiniz garantidir şeklinde bir inanış var. Bu inanış kesinlikle boş yere kurulmadı. Sizler için hazırladığımız Don’t Starve Wickerbottom Karakter Rehberi sizin de hayatta kalmanızı oldukça kolaylaştıracaktır.

Don’t Starve Wickerbottom Karakter Rehberi

Wickerbottom oyun başında 150 açlığa, 250 akıl sağlığına ve 150 cana sahiptir. Açlık ve can değerleri genel olarak varsayılan değerlerde olsa da akıl sağlığı oyunda ikinci en fazla değerdedir. Akıl sağlığının bu kadar yüksek olması ilk başta kulağa güzel gelse de karakterin bu konuda bir dezavantajı var. Wickerbottom geceleri uyuyamıyor. Yani oyunda akıl sağlığı biriktirmek biraz daha zorlayıcı bir hal alıyor. Akıl sağlığı oyunda oldukça önemli bir yere sahip olduğundan kendinizi tehlikeye atmamak adına nasıl idare edebileceğinizi öğrenmeniz iyi olacaktır.

Wickerbottom ayrıca taze olmayan yiyeceklerden daha az etki almaktadır. Bu çok büyük bir dezavantaj değil çünkü Wickerbottom teorik olarak sınırsız bir yiyecek deposu. Rehberin ilerleyen kısmında bu konu hakkında sizlerle detaylı bilgi paylaşacağız.

Wickerbottom yaşının getirdiği bilgiyle birlikte üretim yapmak için Science Machine’ e ihtiyaç duymaz. Oyuna başladığınız anda Science Machine ile açılan tarifler sizde zaten yer alacaktır. Ek olarak Wickerbottom Science Machine’ i bir Alchemy Engine gibi kullanabilir. Ancak yine de kitaplarından birisi için ayriyeten Alchemy Engine’ e ihtiyaç duyacaktır.

Wickerbottom oyunda kitap üretebilen tek karakterdir. Kendisi dışında Maxwell ve Wurt karakterleri de bu kitapları okuyabilir. Wickerbottom oyun başında 2 adet Papyrus ile başlayacaktır. Oyuncular ilk kitaplarını herhangi bir malzeme arayışına gerek duymadan üretebilirler. Wickerbottom kitaplarından birisini okuduğunda akıl sağlığı kaybedecektir. Eğer akıl sağlığı mekaniği hakkında bilgi sahibiyseniz bu çok bir problem olmayacaktır. Ayrıca Wickerbottom akıl sağlığı 0 olsa dahi kitap okumaya devam edebilir. Wickerbottom 6 adet özel etkiye sahip kitap üretebilmektedir. Bu kitapların teker teker ne işe yaradığından bahsedelim.

  • Applied Silviculture: Oyunda size yiyecek sağlamayan tüm bitkilerin büyümesini sağlar. Buna ağaçlar, çalılar ve sazlıklar dahildir.
  • Horticulture, Abridged: Bir önceki kitaba benzer şekilde oyunda size yiyecek sağlayan bitkilerin büyümesini sağlar. Buna ektiğiniz tohumlar, böğürtlen çalıları dahildir.
  • Sleepytime Stories: Etrafta yer alan tüm yaratıkları ve oyuncuları uykuya daldırır.
  • Birds of the World: Etrafınıza 20-30 adet kuş çağırır. Kuşları uçmadan öldürmek için tuzak kurabilir, dondurabilir ya da Sleepytime Stories kitabı ile kombolayarak öldürebilirsiniz.
  • The End is Nigh: Etrafınıza hasar veren 10 adet yıldırım çaktırır.
  • On Tentacles: Etraftaki düşman yaratıklara saldıracak 3 adet dokunaç çağırır.

Oyun başında tüm tarifler açık olduğundan çanta üretmek işinize yarayacaktır. Böylece yer sıkıntısı çekmeden malzeme toplayabilirsiniz. Ayrıca oyunda erkenden mızrak ve zırh üretme şansına da sahipsiniz. Böylece hızlı bir şekilde malzeme toplayarak üssünüzü kurabilirsiniz. Hızlıca kürek yaparak üssünüz için gerekli olan bitkileri de toplayabilirsiniz.

Oyunda gelişmiş tarlaya sahip olduğunuzda Dragon Fruit büyütmek oldukça işinize yarayacaktır. Wickerbottom ile kolayca Dragon Fruit’ leri büyütüp Dragonpie yapabilirsiniz. Bu oyundaki en iyi yiyeceklerden bir tanesidir.

Hazırladığımız Don’t Starve Wickerbottom Karakter Rehberi oyunda hayatta kalmanızda oldukça yardımcı olacaktır. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi takipte kalın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

GTA 5 Karakterleri
Oyun Rehberleri

GTA 5 Karakterleri

Grand Theft Auto V 2013 yılında piyasaya çıkmış olmasına rağmen bazı oyuncular hikayeyi en baştan oynamak istiyor. Özellikle, oyun ilk çıktığında sorun yaşayan veya grafikleri beğenmeyen oyuncular bunu yapıyor diyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir