Don’t Starve Walter Karakter Rehberi

Don't Starve Walter Karakter Rehberi

Walter, Don’t Starve içerisinde oynaması zor olarak değerlendirilen ilginç karakterlerden bir tanesi. Tıpkı Wendy, Webber ve Willow gibi bir çocuk olan Walter oyunda daha çok zor modda bir çocuk kıvamında. Diğerlerine göre oyuna başladığı statları oldukça düşük durumda. Sizlerle Don’t Starve Walter Karakter Rehberi içerisinde bu karaktere genel hatlarıyla bir göz atacağız.

Don’t Starve Walter Karakter Rehberi

Walter Karakter Rehberi üzerine bahsetmek gerekirse; Oyunda başında Walter, 110 açlık, 150 akıl sağlığı ve 130 can değerine sahiptir. Walter oyuna menzilli bir silah olarak kullandığı sapanı ve 10 adet taş mermisi ile başlar. Sapan sonsuz dayanıklılığa sahip ve farklı mermiler ile kullanılabiliyor. Eğer sapanınızı bir sebeple kaybederseniz yeni bir tanesini 2 Mosquito Sack ve 1 Twig kullanarak yapabilirsiniz.

Sapan için mermi üretirken 10’ lu desteler halinde üretiyorsunuz ve 60 taneye kadar depolanabiliyor. Ayrıca mermiyi ürettiğiniz malzemeye göre bazıları daha fazla hasar verirken bazıları ise farklı etkilere sebep olabiliyor. Don’t Starve Walter Karakter Rehberi içerisinde mutlaka olması gereken Walter için üretebileceğiniz tüm mermiler ise şu şekilde;

 • Poop Pellets: 1 adet Manure kullanarak bu mermiyi üretebiliyorsunuz. Üretmek için ise Science Machine gerekmekte. Bu mermiyi kullanarak vurduğunuz rakiplerin agresifliğini kaybetmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu etki bosslarda işe yaramamaktadır. Ayrıca bu mermi rakiplere hasar vermemektedir.
 • Freeze Rounds: 1 adet Moon Rock ve 1 adet Blue Gem ile bu mermiyi üretebilirsiniz. Üretmek için Prestihatitator gerekli. Bu mermiler de rakibe hasar vermemekle birlikte rakipte 2 Ice Staff vuruşu gibi etki yaratır. Ayrıca bu etkiyi bosslar üzerinde de uygulayabilirsiniz.
 • Pebbles: Oyuna 10 adet bu mermi tipiyle başlarsınız ve 1 adet Rock kullanarak tekrar üretebilirsiniz. Bu mermiyi üretmek için başka hiçbir gereksinim duymamaktasınız. Bu mermi 17 hasar verir ve maalesef oyundaki birçok küçük yaratığı bile tek vuruşta öldürmez.
 • Slow Down Rounds: Bu mermiyi üretmek için 1 Moon Rock ve 1 Purple Gem kullanmalısınız. Ayrıca Shadow Manipulator bulundurmanız gerekiyor. Bu mermiler rakibe 17 hasar vermekle birlikte hızını 30 saniyeliğine 3 kat azaltır. Ayrıca bu etki bosslar üzerinde de geçerlidir.
 • Gold Rounds: Üretmek için Science Machine gereklidir ve 1 adet Gold’ a ihtiyaç duyarsınız. Bu mermiler 34 hasar vermektedir. Bu mermi oyundaki küçük yaratıkları tek vuruşta avlamanızda yardımcı olacaktır.
 • Marbles: Bu mermiyi üretmek için Alchemy Engine ve 1 Marble gerekmektedir. Oyunda birçok kişi Marble Armor giymeyi tercih etmediği için bu malzemenin başka bir kullanımı olmaz. Bu mermiyle rakiplere 51 hasar verebilirsiniz.
 • Cursed Rounds: Ancient Pseudoscience Station bulundurmanız ve oldukça değerli malzemeler olan 1 Thulecite Fragment ve 1 Nightmare Fuel kullanmanız gerekiyor. Bu mermiler 51 hasar verir ve %50 ihtimalle Shadow Tentacle çıkartır.

Walter oyunda oldukça iyi bir kampçıdır. Diğer karakterlerden daha hızlı bir şekilde ateşte yemek pişirebilir. Ayrıca uyurken açlığının yarısını kaybeder. Buna ek olarak Tent Roll isimli bir eşyaya sahiptir. Bu eşya yerleştirildiğinde oyuncuya;

 • Saniyede 1 akıl sağlığı
 • Saniyede 1 can
 • Saniyede 1 ıslanma değerinde azalma
 • 40 dereceye kadar vücut sıcaklığında artış
 • Eğer 40 dereceden fazla bir vücut sıcaklığıyla girildiyse vücut sıcaklığını sabit tutma gibi özellikler sağlar.

Walter oyuna Chester gibi işlev görev hayvanı Woby ile giriş yapar. Bu hayvan da tıpkı Chester gibi 9 adet eşya bölmesine sahiptir. Ayrıca Chester’ ın aksine Woby öldürülemez. Woby oyunda küçük ve büyük olmak üzere iki forma sahiptir. Her bir formda 9 adet bölmesi sabit kalır. Woby açlık değerine sahiptir ve 3 adet Monster Meat yedirerek büyük formuna geçirebilirsiniz. Woby bu formdayken evcil bir Beefalo gibi sürülebilir olur. Açlık değeri 0’ a indiğinde ise normal haline döner.

Walter Karakter Rehberi; Walter oyunda hasar aldıkça hasara göre akıl sağlığı da kaybeder. Örneğin normal şartlarda 4 hasar aldıysa iki katı olan 8 akıl sağlığı gider. Oyuncular bu akıl sağlığı kaybını yarıya düşürmek için karakterin özel eşyası olan Pinetree Pioneer Hat kullanabilirler. Bu eşya oyuncuya %20 ıslanma direnci, 60 saniye aşırı ısınma direnci ve dakikada 2 akıl sağlığı kazandırır. Ayrıca Walter oyunda canı tam dolu olmadığı her dakika 12 akıl sağlığı kaybeder. Bunun yanında Walter normal karakterlerin aksine karanlık, canavarlar, solucan deliğinden atlama gibi durumlarda akıl sağlığı kaybetmez.

Son özelliği olarak Walter arılara alerjiktir. Bu durum arılardan 10 fazla hasar almasına sebep olur. Sizin için hazırladığımız Don’t Starve Walter Karakter Rehberi bu karakterin genel hatlarıyla tüm özelliklerini karşınıza çıkarmakta. Daha fazla oyun rehberi için sitemizdeki rehberler kategorisine bakabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

New World Balıkçılık Rehberi
Oyun Rehberleri

New World Balıkçılık Rehberi

New World dünya çapında yarım milyondan fazla oyuncu tarafından severek oynanıyor. Oyun yeni çıktığı için bir çok oyuncu oyundaki bazı mekaniklerin nasıl çalıştığını bilmiyor. Özellikle toplayıcılık, madencilik ve balıkçılık oyuncuların

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir