Oyun Rehberleri

Sims 4 Arıcılık Rehberi

Sims 4 Arıcılık Rehberi

Sims 4 içerisine Seasons ek paketi ile birlikte mevsimler ve daha birçok yeni mekanik eklendi. Oyundaki bitkiler yetişebileceği mevsimlere sahip, siminiz değişen mevsimlere göre üşüyebiliyor ya da sıcaklıyor. Ayrıca artık oyunda arıcılık yapabiliyorsunuz. Sizlerle Sims 4 arıcılık rehberi içerisinde nasıl arıcılık yapabileceğinizden ve bal üretebileceğinizden bahsedeceğiz.

Sims 4 Arıcılık Rehberi

Arıcılığa başlamak için öncelikle inşa menüsünden, Bertie’ nin Arı Kovanı isimli eşyayı satın almanız gerekiyor. Bu eşyayı dış mekân aktiviteleri kategorisinde bulabilirsiniz.  Ayrıca bahçecilik eşyaları bölümünde de yer alıyor. Eşyayı ilk yerleştirdiğinizde arılar ile hiç ilişkiniz olmadığı için, etkileşime girdiğinizde büyük ihtimalle bolca sokulacaksınız. Bunu kabullenmeniz gerekiyor, sonuçta verdiği rahatsız ruh hali sadece iki saat sürüyor ve mutlu bir sim ile etkileşime girerek bu etkiyi nötrleyebilirsiniz. Sadece bir kez sokulmak size ruh halini kazandırır, sokulmaya devam ettikçe etki birikmez. Bu sebeple arılar tarafından sokulsanız dahi etkileşime devam edebilirsiniz.

Herhangi bir anda arı kovanına tıklayarak, arıcılık kıyafetinizi giyebilirsiniz. Bu koruyucu giysi sizi hem arı sokulmalarından, hem de mevsimin sıcaklık değişimlerinden koruyacaktır. Giydiğiniz mevsime göre sıcak/soğuk giysisi olarak özellik değiştirir, bu da hangi mevsimde giyerseniz giyin sizi koruyacağı anlamına gelir. Ayrıca giyerken arılar tarafından daha az sokulacaksınız. Arılarınız ile ilgilenirken bu kıyafeti kesinlikle giymeniz gerekiyor.

Arılarınız ile ilgilenme konusunda başlarda yapabileceğiniz pek bir şey yok. Arıların siminizle arkadaşlık kurması için ilk olarak onlarla bağ kurmanız gerekiyor. İlişkinizin ne kadar ilerlediğini farenizi kovanın üzerine sürüklediğinizde görebilirsiniz. Burada ilişki seviyeniz, arılarınızın ruh hali, bal miktarı gibi bilgiler gözükecektir. İlişkinizi %20-30 değerlerine çıkararak birçok etkileşimin kilidini açabilirsiniz.

Arılarınız sık sık akarlar tarafından istilaya uğrayacaktır. Bu durumdan kurtulmak için 15 simoleon karşılığında ilaç alabilirsiniz. Ancak bu ilaç arılarınızın ruh halini düşürecektir. Akarlar tarafından uzun süre istila edilmek de ruh hallerini düşürür. Bu sebeple ilaçlamayı yapmanız daha akıllıca olacaktır.

Arılar kışın çalışmazlar, ilkbahar ve sonbaharda yarı aktif, yazın tam aktif olarak çalışırlar. Çalışarak üretecekleri balın kalitesi, arılarla olan ilişkinize göre belirlenir. Arılarınızı mutlu tutarak 60 simoleon değerinde kaliteli ballar elde edebilirsiniz.

Bal dışında arıları bahçenizdeki bitkilerin kalitesini arttırmak için de kullanabilirsiniz. Ancak en iyi kullanımlarını sona sakladık. Arılarınız ile %30 ilişki seviyesine ulaştığınızda açılan etkileşimle yanınıza bir arı sürüsü alabiliyorsunuz. Arılarınız ile başka sime tıklayarak romantik mesaj gönderebilir, saldırtabilir ya da onları neşelendirebilirsiniz. Ayrıca arılarınızı sizin için değerli eşyalar aramaya da gönderebilirsiniz. Sizlerle Sims 4 arıcılık rehberi içerisinde ana oyuna yeni eklenen bu sistemle alakalı bilmeniz gerekenleri paylaştık. Daha fazla oyun rehber için sitemizde bulunan rehberler kategorisine bir göz atmayı unutmayın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir