Oyun Rehberleri

Sims 4 Nasıl Şöhret Kazanılır?

Sims 4 Nasıl Şöhret Kazanılır

Sims 4, Get Famous ek paketi ile artık simler ünlü birer kişilik haline gelebiliyorlar. Oyuna yeni eklenen şöhret sistemi ile simleriniz şöhret basamaklarını tırmanabilir. Sizlerle Sims 4 nasıl şöhret kazanılır? Sorusunun cevabını paylaşacağız. Böylece bölgenizdeki en ünlü sim olabilir ve fanlarınızın gönderdiği hediyelerin keyfine varabilirsiniz.

Sims 4 Nasıl Şöhret Kazanılır?

Bir reklam, film veya TV spotunun tamamlanması gibi bariz faaliyetler siminize şöhret kazandırdığı gibi daha birçok yolla şöhret elde edilebilir. Oyundaki neredeyse her yetenek bir şekilde siminize şöhret kazandıracaktır. Şöhret puanlarına katkıda bulunan etkileşimler menüde bir yıldız simgesiyle işaretlenecektir. Tabii tüm olay bundan ibaret değil.

Farklı etkileşimlerden kazandığınız şöhret puanı oldukça farklı olacaktır. Daha yüksek şöhret seviyelerini elde etmek için yüzlerce puan gerekir, bu yüzden orada durup resimler için poz vermek yeterli olmayacaktır. Bir kitabı bitirmek veya bir film çekmek gibi büyük görevleri tamamlamak, düşük rütbeli görevlerden çok daha yüksek miktarda şöhret kazandıracaktır. Bu tarz düşük görevler şöhretin ilk basamakları için idealdir, ancak siminizin hayatında 5 yıldızlı seviyelere ulaşması için daha büyük kazanımlara ihtiyacı olacak.

Siminiz bir yıldız ile başlayarak 5 yıldızlı bir ünlü olma yolunda ilerleyecektir. Yıldızınız arttıkça bazı şöhret özelliklerinin kilidini açabileceksiniz. Kazandığınız şöhret aynı şekilde geri kaybedilebilmekte. Eğer çok uzun süre hiç şöhret puanı almadıysanız, şöhret kaybetmeye başlayacaksınız. Eğer çok fazla şöhret kaybederseniz yıldız seviyeniz düşecek ve kilidini açtığınız özellikleri kaybedeceksiniz. Bu özellikler başlı başına güzel olsalar da yıldız seviyeleri de size oldukça yararlı etkiler kazandıracak.

Yıldız Seviyeleri

Siminizin kazanacağı yıldız seviyeleri ve etkileri şu şekilde;

  • Seviye 1-Önemli Yeni Gelen: Bir özelliğin kilidini açın. Bir adet şöhret tuhaflığı geliştirme şansınız bulunuyor.
  • Seviye 2-Yükselen Yıldız: İki özelliğin daha kilidini açın. Artık diğer simler için fotoğraf imzalayabilirsiniz. Siminize tıklayarak fotoğraflar için poz verebilirsiniz. Bu yöntem küçük bir miktarda şöhret kazanmak için etkilidir.
  • Seviye 3-B Lister: 2 adet daha özellik kazanırsınız. Ayrıca bir tuhaflık etkisi daha elde edersiniz. Paparazziler siminizi zaman zaman takip etmeye başlar ve fanlarınız fotoğraf çekilmek için gelirler. Artık siminiz aynayı kullanarak “Ünlü Kılık Değiştirmesi” etkileşimini kullanabilir ve kendini gizleyebilir. Kılık değiştirmişken şöhret puanı kazanamazsınız.
  • Seviye 4- Uygun Ünlü: İki adet daha özellik açılır. Siminiz şöhreti ile parlamaya başlar. Ayrıca siminiz yeni bir şöhret yürüyüşü kazanır. Ayrıca siminiz bir etkileşimle etrafındaki simleri tezahürat yapmaları için kışkırtabilir.
  • Seviye 5- Küresel Süperstar: Üç adet özellik ile iki adet tuhaflığın kilidi açılır. Siminizin şöhret kaybetme düzeyi yavaşlayacak, böylece şöhretinizi korumanız daha kolaylaşacak. Başarınızın ödülü olarak artık seviye 3’ ün altına düşemeyeceksiniz.

Sims 4 içerisinde bir kez zirveye ulaştıktan sonra artık paparazzilerin ve şöhret ışığının tadını sonsuza dek çıkarabilirsiniz. Sims 4 nasıl şöhret kazanılır? sorusunun cevabı olarak paylaştığımız yöntemleri kullanarak bunu zorlu görevi başarabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir