Oyun Rehberleri

Sims 4 Nasıl Çocuk Evlat Edinilir?

Sims 4 Nasıl Çocuk Evlat Edinilir

Sims 4 içerisinde çocuk edinmenizin tek yolu karşı bir cinsle romantik ilişki yaşamaktan geçmiyor. Dilerseniz oyunda çocuk evlat edinebiliyorsunuz. Hatta oyunda “Cats and Dogs” ek paketine sahipseniz evcil hayvan da evlat edinebilirsiniz. Sizlerle Sims 4 nasıl çocuk evlat edinilir? sorusunun cevabını paylaşalım.

Sims 4 Nasıl Çocuk Evlat Edinilir?

Çocuk ve hayvan evlat edinebilmek için bilgisayarınız aracılığıyla, “Konut” seçeneği altından “Evlat Edin” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Eğer siminizin bilgisayara erişimi yoksa, telefonundan yine konut sekmesinden “Bir hizmet çağır” seçeneğinden evlat edinme menüsüne erişebilirsiniz. Çocuk evlat edinmek için ödemeniz gereken ücret, çocuk başına 1,000 simoleon ve hayvan evlat edinirken ödemeniz gereken ücret, hayvan başına birkaç yüz simoleon olmaktadır.

Seçeneği seçtikten sonra çocuğunuzu evlat edinmekten sadece bir tık uzakta olacaksınız. Yeni bir menü açılacak ve karşınıza evlat edinebileceğiniz çocukların ve hayvanların bir listesi çıkacak. Buradan dilediğinizi seçerek evlat edinebilirsiniz. Maalesef ki buradan çocukların karakter özelliklerini göremiyorsunuz. Üzerlerine farenizi sürüklediğinizde alabildiğiniz tek bilgi, çocuğun yaşı. Kıyafetlere çok fazla önem veren biriyseniz, tabii evlat edindikten sonra değiştirebilirsiniz.

Seçeceğiniz çocuktan emin olduktan sonra üzerine tıkladığınızda siminiz evinden çıkacak. Çocuklarla bir ön tanışma şansınız olmuyor ve ajans gerekli olan parayı direkt olarak sizden alıyor. Sonrasında yeni evlat edindiğiniz çocuğunuza isim veriyor ve eve geri geliyorsunuz.

Hayvan Evlat Edinme- Önceden Tanışma

Hayvan evlat edinirken aynı sırayla çocuk evlat edinmedeki seçenekleri seçmeniz gerekiyor. Sonrasında açılan menüde 3 adede kadar hayvan seçebiliyorsunuz. Siminiz evden ayrıldığında, ajans seçtiğiniz 3 adet hayvanla birlikte sizi bekliyor olacak. Burada seçtiğiniz hayvanlarla birlikte bir ön tanışma yapabilirsiniz. Eğer birisi hoşunuza gittiyse evlat edinebilirsiniz. Hiçbirini evlat edinmeme şansına da sahipsiniz. Bunun için hayvanları getiren sime tıklayın ve görüşmeyi bitirin. Sonrasında üzerinde olduğunuz mekânı boşaltacaklar. Mekân boşaldıktan sonra tekrar görüşme ayarlama imkânına sahipsiniz.

Sims 4 nasıl çocuk evlat edinilir? sorusunun cevabını sizlerle paylaştık. Tabii evlat edinme işleminin kolaylığından dolayı çok fazla çocuk evlat edinmeye çalışmayın. Bir evde tür fark etmeksizin maksimum yaşayabilecek canlı sayısı 8’ dir. Bu sayıyı geçemiyorsunuz, zaten geçseniz bile o kadar canlıyı kontrol etmek bir hayli zorlayıcı olacaktır. Sims içerisinde yer alan birçok ihtiyacı aynı anda o kadar kişide kontrol etmek yorucu bir iş olacaktır.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir