Oyun Rehberleri

Sims 4 Doktor Kariyer Rehberi

Sims 4 Doktor Kariyer Rehberi

Sims 4 içerisine Get to Work ek paketi ile birçok kariyer seçeneği eklendi. Bu kariyerlerden birisi de doktorluk. Bu kariyerde işe, temizlik görevleriyle başlayacak, gerçek doktorların toplumla ilişkilerini ve hasta ilişkilerini gözlemleyecek ve kendi testlerinizi yapıp hastaları teşhis edebilmeye başlayacaksınız. Sizlerle Sims 4 doktor kariyer rehberi içerisinde bu kariyerde ilerleyip hastaların hayatını kurtarmak için neler yapmanız gerektiğini paylaşacağız.

Sims 4 Doktor Kariyer Rehberi

Öncelikle siminizin bu kariyerde gelişmesi için ihtiyaç duyduğu ruh hali, odaklanmıştır. Ancak bu ruh hali sadece kariyer performans barının ilerlemesinde işe yarar, hastalara teşhis koyma hızınızı etkilemez. Bu ruh halini edinmek için, çalışmaya gitmeden önce satranç masasında “hamlelere kafa yor” ya da bilgisayarda “simpedia’ yı araştır” etkileşimlerini kullanabilirsiniz. Hastanede çalışma sırasında bu ruh halini korumak için, bilgisayarı kullanarak “Medical Journal’ da sağlık raporlarını araştır” etkileşimini kullanabilirsiniz. Ayrıca hastaları tedavi ettiğiniz bölgeye bir adet matematik diyagramları tablosu da asabilirsiniz.

Kariyer İçin Genel Tavsiyeler

1. seviyede, hastalarla ilgili yapacak fazla bir şeyiniz olmayacak. Performansınızı yükseltmek için yakınlarda olan şeyleri yapmaya çalışın. Terfi almak için iki gününüz var, bu yüzden kolay olmalı. Geç saatlere kadar iş yerinde kalmayın, çünkü iki gün ilk terfinizi almak için yeterli olacaktır. 2. Seviyede, hedefleriniz tedavi gören hastayı içerecek şekilde değiştiğinde, daha önce teşhis edilmiş olanları arayın. Bu terfi almanız için gerekli. Bu hastaları başlarının üzerinde yanan kırmızılıktan anlayabilirsiniz. Tam bir teşhis koymaya hazır olmasanız bile ilacı uygulayabilirsiniz. Hastaları tedavi ederken kariyer performansınız artacaktır, ancak bunu çok fazla yaparsanız 10-12 saatlik vardiyada hedeflerinizi bitirmek için zamanınız kalmayabilir.

3. seviyede daha çok tıbbi görevle karşılaşacaksınız. Çok fazla kez “hastayı incele” etkileşimini yapmanız gerekecek. Yeterli sayıda test yaptıktan sonra vakayı bir doktora aktarabilirsiniz. Analiz edecek bir hastanız olmadığında, resepsiyona bakın. Hastaları yataklara kendiniz kabul edebilirsiniz ve çoğu zaman bunu yapmak zorunda kalacaksınız.

4-5 Seviyeleri biraz zor olabilir, çünkü pek çok hastayı düzgün teşhis edemez ve koşu bandı testi gibi testlerde başarısız olursunuz. Performansınızı yükseltmek için hedefleri tamamlamaya odaklanırken, bunlardan kaçınmaya çalışın. 5. seviyeden 7. seviyeye ilerlemek biraz zorlayıcı olacak. Bu aşamada 3 adet ameliyat yapmanız gerekiyor ve oyunda ameliyat gerektirecek hastalık sayısı biraz azınlıkta. Ancak birkaç iş günü bekleyerek ameliyat ihtiyacı olan hastaları bulabilirsiniz.

Hastalara Teşhis Koyma

Hastalıkları teşhis ederken tek bir şansınız olduğunu unutmayın. Ayrıca bir sonraki gün aynı hasta ile görüşüyor olsanız da, hastalığı tamamen farklı olacaktır. Hastalıklar rastgele olarak belirleniyor ve günlük yenileniyorlar. Ne kadar çok test yaparsanız, hastanın teşhisini o kadar daraltabilirsiniz. Ancak bazen ne kadar test yaparsanız yapın, 2-3 seçenek arasında kalacaksınız. Hedeflere bağlı olan testleri yapmaya çalışın, ancak hastaları tedavi etmenin performansınızı da artırdığını unutmayın. Simin hastalığının ne olduğunu biliyor olsanız da, mümkün oldukça daha çok test yapın.

Kariyerin zorluğu simi hasta eden şeyin ne olduğunu çözemediğinizde ortaya çıkıyor. Bu aşamada oyun hızını 1’e ayarlayın, biraz geri çekilin ve hasta simin animasyonlarını gözlemleyin. Belli hastalıkların simler üzerinde belirli animasyonları var. Bunları yakalayarak hastalığını anlayabilirsiniz.

Hastalığını anladıktan sonra gerekli tedaviyi uygulayabilir ve hastanızı iyileştirebilirsiniz. Sims 4 doktor kariyer rehberi içerisinde paylaştığımız tavsiyeler simlerin hayatlarını kurtarmanızda yardımcı olacaktır. Sims 4 içerisinde oldukça zorlu bir kariyer yolculuğu sizleri bekliyor.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Minecraft Canavarları Kapatma Yöntemleri
Oyun Rehberleri

Minecraft Canavarları Kapatma Yöntemleri

Tek başınıza veya arkadaşlarınızla birlikte Minecraft oynarken yaratıkların sizi zorladığını düşünüyorsanız Minecraft canavarları kapatma yöntemi sayesinde bunu yapabilirsiniz. Oyundaki canavarları kapattıktan sonra çevrede size zarar verebilecek başka bir şey kalmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir