Oyun Rehberleri

Sims 4 Veteriner Rehberi: Hayvanları Tedavi Edebileceğiniz Meslek!

The Sims 4 Veteriner Rehberi Güncel

Sims 4 içerisine, Cats and Dogs ek paketi ile birlikte satın alınabilir veteriner kliniği eklendi. Bu içerik oyunda yer alan doktorluk kariyerinden ve veterinerlik yeteneğinden büyük esinlenmelere sahip. Sizlerle Sims 4 veteriner rehberi içerisinde bu yeteneği nasıl geliştirebileceğinizden ve kendi veteriner kliniğinizi nasıl işletebileceğinizden bahsedeceğiz.

Sims 4 Veteriner Rehberi

Bir veteriner kliniğini satın almak için sıminizin telefonunu kullanarak, Kariyer / Ev sekmesine gidin. Orada ‘veteriner kliniği satın al’ seçeneğini bulabilirsiniz. Daha fazlasını tavsiye etsek de, en az 10.000 simoleona ihtiyacınız olacak.

Parayı ayrı bir işletme hesabına aktaracaksınız. Başlangıçta yatırılan paranın bir kısmı, kliniğin inşa edileceği araziyi satın almak için kullanılacak. Başlangıçta küçük bir yer ile başlayabilirsiniz, ancak kliniğiniz geliştikçe daha fazla şey eklemeniz gerekecek. Kliniğiniz sadece birkaç orta büyüklükte odadan oluşabilir.

Veteriner kliniğinizi inşa ederken mecburi olarak koymanız gereken birkaç eşya bulunuyor. Bunlar; bir adet veteriner kürsüsü (gelen müşterilerin rezervasyon yapması için), bir muayene masası (hayvanları iyileştirmek için gereken minimum gereksinim), bir çöp kovası. Veteriner eşyalarında geriye kalan ameliyat masası, ilaç üretim masası ve otomat tamamen oyuncunun tercihine bırakılmış eşyalardır. Mecburi olan eşyaları yerleştirdikten sonra işletmenizin açılışını yapabilirsiniz.

Hayvanları Tedavi Etmek

Hazır olduğunuzda, işletmeyi açmak için sağ alt işletme yönetimi panelini kullanabilirsiniz. Hastaları biraz beklemeniz gerekebilir, ancak her saatte ortaya çıkabilirler. Hasta bir hayvanı tedavi etmek için, içeri girdiklerinde simi veya evcil hayvanlarını selamlayın. Siminiz ve hastası, sahibinden gelen bir mesajla açılan küçük bir iletişim kutusunu onayladıktan sonra muayene masasına gidecektir.

Muayene masasına gittikten sonra testler yaparak hayvanın hastalığını teşhis etmeye çalışacaksınız. Bu kısım doktorluk kariyeri ile aynı oynanışa sahip. Ayrıca arada bir hayvanı sakinleştirmeniz gerekiyor. Siz testler yaptıkça hayvanlar geriliyor, eğer hayvanı çok fazla strese sokarsanız sahibi bu durumdan rahatsız olabilir.

Tüm semptomlar belli olduğundan siminiz hayvanın hastalığını teşhis etmiş olacak. Tedaviler sekmesine girin ve üzerinde başparmak yukarı olan tedaviyi seçin. Tedaviler siz hastalıkları buldukça seçilecek. Henüz yeterli test yapmadan bu sekmeye girerseniz tüm tedavilerde soru işareti göreceksiniz.

The Sims 4 Veteriner
The Sims 4 Veteriner

Tedavi tamamlandıktan sonra ödemenizi ve işletme puanınızı alacaksınız. Verdiğiniz hizmete göre müşteri memnuniyeti belirlenecek ve buna göre işletmeniz yıldız alacak. Elde edeceğiniz kâr seçtiğiniz işletme kârına göre belirlenecektir.

Varsayılan olarak bu seçenek %100’ e ayarlıdır. Bunu yükselterek daha fazla kâr edinebilirsiniz ancak bu durum müşterilerinizi mutsuz edebilir. Ayrıca kârınızı düşürerek müşteri memnuniyetini arttırabilirsiniz.

Kliniğiniz büyüdükçe işlere yardımcı olması için daha fazla eleman almanız gerekecek. İşletme yönetimi panelinden yanınızda çalışması için veteriner işe alabilirsiniz. İşe aldığınız elemanların sayısını işletmenizi geliştirdikçe arttırabilir, elemanlarınızı eğiterek daha iyi hizmet verebilirsiniz.

Sonuç

İşte bu şekilde Sims 4 veteriner rehberi işletmenizi büyütmenizde yardımcı olacak. Sims 4 içerisinde kendi işinin patronu olmak isteyen oyuncular için veteriner kliniği açmak güzel bir tercih olabilir.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir