FM21 Tiki Taka Taktiği (Hileli Taktik)

FM21 Tiki Taka Taktiği (Hileli Taktik)

Football Manager 2021 milyonlarca futbol severlerin büyük bir tutkuyla oynadığı menejerlik oyunudur. Oyuncular kendilerine has geliştirdikleri veya çok meşhur taktikleri seçtikleri takımlara uyarlayarak şampiyon olma yolunda ilerliyorlar. FM21 Tiki Taka taktiği ise oyunda hileli taktik olarak bilinmekte ve kolayca maç kazanmak isteyenlerin en çok tercih ettiği taktikler arasında yer almaktadır.

FM21 Tiki Taka Taktiği Nedir?

Tiki Taka taktiği 2008 ile 2012 yılları arasında Barcelona takımıyla özdeşleşmiş 4-3-3 dizilimidir. Bu taktikle asıl amaçlanan tek dokunuşta kısa paslaşmalar yaparak oyunda baskıyı artırmaktır. Akıllı hareketler ve akıcı pozisyonlarla birlikte rakip sahada bir boşluk oluşturup, o boşluk üzerinden gole gitmek Tiki Taka taktiği ile oldukça kolaydır.

FM21 Tiki Taka Taktiği Nasıl Kurulur?

İlk olarak hileli taktik olarak bilinen bu taktiğin her takımla yüzde yüz uyumlu olarak çalışmadığını belirtmek gerekiyor. Taktiği bu denli önemli kılan şey komple takımı Tiki Taka taktiğinin üzerine kuruyor olmaktır. Takım içerisinde yer alacak oyuncuların yeteneklerinin ortalamanın üzerinde olması gerekiyor. Böylece taktik bir saat edasıyla çalışacak ve farklı skorlar ile maçları kazanabileceksiniz. Aşağıdaki kutucuktan Tiki Taka Taktiği indir butonuna basarak bu muhteşem taktiği kurabilirsiniz.

Takımı 4-3-3 formasyonunda sahaya dizeceksiniz. Bu noktada kısa paslaşmaları etkili oynayabilecek oyunculara ilk 11’de yer vermek en iyi tercih olacaktır. Top kontrolü, paslaşma, baskı ve pozisyon almanın ön planda tutulduğu taktik defansif açıdan sizi rahatlatırken atak anında ise rakibine kanatlardan zorlayacaktır.

Taktiği oluşturduktan sonra ince ayarları yapmayı unutmayın. İlk olarak tempoyu azıcık yüksek olarak değiştirin ardından geçişleri oldukça kısa yapın. Bu ikisini ayarlamak her şeyden önemli diyebiliriz. Çünkü Tiki Taka taktiğinin asıl amacı bu. Buna ek olarak ise zaman öldürme ayarını en sola çekebilirsiniz böylece takımınız daha az zamana oynayacaktır.

FM21 hileli taktik olarak bilinen Tiki Taka taktiği ile ilgili sizlere anlatacaklarımız bu kadar. Umarız bu taktik ile başarıya giden yolda önünüzdeki engelleri kolayca atlatabilirsiniz. Daha fazla FM21 oyun rehberleri ve bu takik hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca oyun henüz satın almamış ama merak eden oyuncular FM21 Steam sayfası üzerinden oyunu güvenli bir şekilde alabilirsiniz.