Oyun Rehberleri

League of Legends Orta Koridor Rehberi

League of Legends Orta Koridor Rehberi

League of Legends’ta yer alan ve haritanın ortasında yer alarak büyük bir alana etki edebilen orta koridorlar için sizlere bir rehber hazırladık. League of Legends orta koridor rehberi ile oyunda kolayca lig atlayabilir ve bir orta koridorun yapması gerekenleri öğrenebilirsiniz. Orta koridorlar gerek koridoru kazanmak gerekse diğer koridorlara yardım etmek için çok önemlidir. Ayrıca haritanın ortalarında yer aldıkları için objektifler için de etkin olmalı ve ormancısının arkasında durmalıdır. Sizler için hazırladığımız League of Legends orta koridor rehberi ile kolayca lig atlayabilirsiniz. Keyifli okumalar, bol bol roamlar.

Eşleşme Bilgisi

Orta koridor eşleşme olarak en zor koridordur. Tank karakterler, suikastçılar, büyücüler ve fiziksel hasar şampiyonları gibi geniş bir yelpaze, burada oynanmaktadır. Koridordaki eşleşmeleri erken oyun, orta oyun ve geç oyun olarak ayırmak daha mantıklı olacaktır.

Erken oyunda güçlü: Erken oyunda, orta koridoru domine edebilen şampiyonlar bulunmaktadır. Talon, Sylas, Lucian, Pantheon, Fizz ve Qiyana oyunun erken aşamalarında güçlü oldukları için kendi başlarına karşı takımdaki kişiyi öldürebilir ve kartopu etkisi kazanabilir. Bu karakterleri tercih ederek, koridoru kazanma ve diğer koridorları kazandırmaya çalışabilirsiniz.

Orta oyunda güçlü: Oyunun ortalarına doğru güzel bir güç yakalayan ve takım savaşlarında oyunun kaderini belirleyen şampiyonlar da bulunmaktadır. Yasuo, LeBlanc, Ryze, Vel’koz ve Yone gibi şampiyonlar orta oyunda birkaç eşyaya sahip oldukları zaman inanılmaz bir hasar çıkarabilmektedir. Özellikle dakika 20 civarına gelindiğinde bu şampiyonların
penta attıklarını bile görebilirsiniz.

Geç oyunda güçlü: Oyunun uzayan aşamalarında çok fazla güçlenen ve oyunu Nexus’tan çevirip kazandırabilen şampiyonlar bulunmaktadır. Bu şampiyonlar Kayle, Azir, Kassadin, Viktor, Corki, Orianna, Swain, Vladimir, Cassiopeia, Malzahar ve Veigar’dır. Bu şampiyonlar ile dakika 30’a kadar ölmemeye çalışmak gerekir ve tam eşyaya ulaştıktan sonra oyunu birden kazandırmak mümkün hale gelir.

Sihirdar Büyüleri

League of Legends orta koridor rehberi içerisindeki en önemli kısım sihirdar büyüleridir. Orta koridorda oynamak için sıçra kesinlikle gerekli bir büyüdür. Kısa bir koridor olduğu için kovalamak ya da kaçmak için kesinlikle gereklidir. Bunun yanı sıra karşı orman baskınlarından çıkmanın en kolay yolu da gerekli ise sıçra atmaktır. Sıçranın yanına karaktere ve duruma göre büyüler tercih edilmektedir. Karşıda bir Yasuo var ise ve kırılgan olduğunuzu düşünüyorsanız bitkinlik alabilirsiniz. Suikastçı ve dövüşçü bir şampiyon oynuyorsanız, tutuştur tercihi idealdir. Eğer orta oyunda ya da geç oyunda güçlenecek bir şampiyon oynuyorsanız, ışınlan sizin için daha iyi olacaktır. Işınlan ile hem diğer koridorlara yardıma gidebilir hem de kulenizin altında bile duramayacağınız durumlarda üste dönüp, hemen geri koridora dönebilirsiniz.

League of Legends Orta Koridor Rehberi: Koridor Aşaması

Koridor aşamasını kazanmak için iki koşul bulunmaktadır. Bunlardan birincisi eşleşmedir. Sizin karakteriniz daha fazla range’e sahip ise rakibi darlayabilir ve sürekli üstüne oynayarak, ormancınız ile kule altı atabilirsiniz. Eğer yakıncı bir şampiyon oynuyorsanız ve rakip Lucian gibi range bir şampiyon ise bir müddet kulenizin altında minyonları alıp, doğru zamanı beklemeniz daha iyi olacaktır. Üstün olduğunuz eşleşmelerde ise koridorda alınan bir skor, büyük farkların açılmasına neden olmaktadır. İkinci kazanma koşulu ise ormancınızdır. Kazandığınız ve kaybettiğiniz bir eşleşmenin tam tersi duruma dönmesi ormancılara bağlıdır. League of Legends orta koridor rehberi ile koridor aşamasında neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Karşı Ormancı ve Ormancı ile Birlikte Oynamak

Karşı ormancıyı takip etmek, bir orta koridorun kendi güvenliği için çok önemlidir. İttirme avantajını aldıktan sonra 3. seviye civarlarında rakibin kuşlarına totem atabilir ve o alanı temizlediğini görebilirsiniz. Ya da en güzel senaryoda o kuşları temizlerken, görüşünüz olduğu için ormancınız ile birlikte ona baskın düzenleyebilirsiniz. Ormancınız alt ya da üst koridora baskına gideceği zaman Zed ve Talon gibi hızlı hareket edebilen ve mesafe kapatabilen şampiyonlar oynuyorsanız, ormancınıza eşlik edebilir ve skor garantisi sağlayabilirsiniz.

Diğer Koridorlara Yardım

Özellikle ittirme kuvveti yüksek olan ya da Ryze ve Pantheon gibi mesafe kapatabilen şampiyonlar ile üst koridora ya da alt koridora baskına gidebilir ve takımınızı öne geçirebilirsiniz. Nocturne, Talon ve Zed gibi suikastçı şampiyonlar da bu durumlar için çok birer seçenektir. Koridor aşamasında karşınızdakini öldürmek yerine diğer koridorlara baskın atabilir ve daha avantajlı olabilirsiniz.

Objektifler

Orta koridor, haritanın merkezinde yer aldığı için objektiflerin alımında da büyük bir rol oynamaktadır. İyi bir orta koridor oyuncusu ormancısı ile oynayarak ejder ve alamet için hareketlenebilir ve diğer takım arkadaşlarına gerek kalmadan takım öne geçirebilir.

Sizler için hazırlamış olduğumuz League of Legends orta koridor rehberi ile daha iyi liglere çıkabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. LOL (league of legends) oyun rehberleri hakkında düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir