Lost Ark Gunlancer Class Rehberi

Lost Ark Gunlancer Class Rehberi

Sizler için hazırladığımız Lost Ark Gunlancer Class rehberi içerisinde sınıfın oyun tarzını paylaşacağız. Ayrıca sınıfın güçlü ve zayıf yönlerini, seviye kasarken kullanacağınız yetenekleri, oyun sonu içeriklerindeki rolünü tartışacak, sınıfa tam anlamıyla hâkim olmanızda yardımcı olacağız. Rehberimizin sonunda Gunlancer sınıfı ile oyuna sıfırdan başlasanız bile her detay hakkında bilgili olacaksınız.

Lost Ark Gunlancer Class Rehberi

Lost Ark Gunlancer sınıfı Warrior sınıfının bir alt sınıfı olup, uzun bir Gunlance ve Kalkan kuşanır. Savaşlarda kısa menzilli tank olarak görev yapar ve rakiplerini kendine çekmekten, rakiplerin yeteneklerini bozmaktan ve takımı için güçlü bir kalkan olmaktan sorumludur. Buna ek olarak takımına işlevsel olarak birkaç buff ve debuff sağlayabilmektedir. Eğer karşı takımdaki tüm hasarı göğüsleyerek takımını korumaktan ve onlara destek olmaktan hoşlanan bir oyuncuysanız bu sınıf tam size göre.

Gunlancer sınıfı savaşlarda düşmanlara hasar verdikçe dolan bir kalkan barına sahiptir. Bu bar dolduğunda iki adet imza yetenekten birisini kullanabilirsiniz. Bar ne kadar doluysa yeteneğiniz o kadar güçlenir. Bu yeteneklerden ilki olan Defensive Stance, oyuncunun etrafında bir adet kalkan oluşturur ve oyuncuyu geri fırlatan yeteneklerden korur. Oyuncu yetenek aktifken %50 daha yavaş hareket eder ve yetenek aktif kaldıkça bar boşalır. Yeteneği dilediğiniz gibi açıp, kapatma şansınız var. 2 saniyelik bir bekleme süresine sahip.

Bu yeteneklerden ikincisi olan Shield of Battlefield, hedef alabileceğiniz bir zıplama saldırısıdır. Hedefteki isabet alan rakipleri geriye savurur ayrıca bölgedeki oyuncunun ve takım arkadaşlarının aldığı hasarı engeller. Etki oyuncunun barının ne kadar dolu olduğun göre 5 saniyeye kadar sürer. 1,5 saniye bekleme süresine sahiptir.

Oyun İçeriklerindeki Rolü

Gunlancer sınıfı Lost Ark içerisindeki tank rolüne en uygun olan sınıftır. Bu sınıfı oynayan oyuncular bossu önlerine alarak takımını korur ve hasarı göğüslenirler. Oyundaki en ağır sınıf olmakla birlikte, hayatta kalma yetenekleri bunu telafi eder. Ayrıca güçlü bir şekilde ani hasar uygulayan DPS olarak da oynanabilir. Ayrıca rakibe debuff uygulayarak aldıkları hasarı arttırabilirler, takımına kalkan ve hasar desteği sağlayabilirler, birçok boss yeteneğini bozabilirler.

Gunlancer sınıfının güçlü yönleri şu şekilde;

 • Yüksek hayatta kalma yeteneği
 • Yüksek ani hasar
 • Kendine ve takım arkadaşlarına kalkan sağlayabilir
 • Takım arkadaşlarının üzerinden bir debuff kaldırabilir
 • Takım hasarını arttıran buff sağlayabilir
 • Rakibin aldığı hasarı arttıran debuff atabilir
 • Rakibin defansını düşüren debuff atabilir

Sınıfın zayıf yönleri ise şu şekilde;

 • Çok düşük hareket hızı
 • Kısa menzilli atılma yeteneği

Yetenekleri

Aşağıda Lost Ark Gunlancer sınıfı için oyun içerisinde bulunan tüm yetenekleri, açıldığı seviyeleri ve açıklamalarını görebilirsiniz.

gunlancer bash

Bash: 111 Hasar veren ve 3 saniye boyunca düşmanları sersemleten bir kalkan saldırısı yapın. Yetenek 10. seviyede açılır ve 10 saniye bekleme süresine sahiptir.

gunlancer upper fire

Dash Upper Fire: 3 metre ileri atılın ve düşmanlarınızı havaya fırlatarak hasar vermek için silahınızla vurun. Bir mermi ateşlemek ve 246 hasar vermek için bu beceriyi tekrar kullanın. Yetenek 10. seviyede açılır ve 16 saniye bekleme süresine sahiptir.

gunlancer fire bullet

Fire Bullet: Düşmanlara yakın mesafeden bombardıman saldırısı yapın ve 141 Hasar verin. Yetenek 10. seviyede açılır ve 7 saniye bekleme süresine sahiptir.

gunlancer rising gunlance

Rising Gunlance: Mızrağınızı yere saplayarak 32 Hasar verin, sonra önünüzdeki düşmanlara 126 Hasar vermek için geri çekin ve onları havaya fırlatın. Yetenek 10. seviyede açılır ve 9 saniye bekleme süresine sahiptir.

gunlancer sharp gunlance

Sharp Gunlance: Mızrağınızı ileri doğru saplayın ve 155 Hasar verin. Yetenek 10. seviyede açılır ve 5 saniye bekleme süresine sahiptir.

gunlancer shield bash

Shield Bash: 35 Hasar vermek için kalkanınızı şiddetli bir şekilde savurun. Bir sonraki savurmayla 84 Hasar vermek için bu beceriyi tekrar kullanın. Yetenek 10. seviyede açılır ve 9 saniye bekleme süresine sahiptir.

gunlancer leap attack

Leap Attack: 9 metreye kadar hedeflenen konuma sıçrayın ve yere vurarak 275 hasar verin. Yetenek 12. seviyede açılır ve 16 saniye bekleme süresine sahiptir.

gunlancer guardians thunderbolt

Guardian’s Thunderbolt: 5 metre yarıçapındaki düşmanlara 392 [Yıldırım] hasarı vermek ve onları 3 saniye boyunca elektriklemek için gökten bir yıldırım çağırın. Yetenek 14. seviyede açılır ve 20 saniye bekleme süresine sahiptir.

gunlancer hook chain

Hook Chain: 74 Hasar vermek için uzun zincirli bir kanca atın, sonra o düşmanı kendinize çekin ve 84 Hasar verin. Yetenek 16. seviyede açılır ve 24 saniye bekleme süresine sahiptir.

gunlancer shield charge

Shield Charge: Kalkanınız önünüzde olacak şekilde öne doğru atılın. Hücum ederken hasar alan her düşmana 43 hasar verin. Yetenek 18. seviyede açılır ve 16 saniye bekleme süresine sahiptir.

gunlancer charged stinger

Charged Stinger: Savunma pozisyonundayken, enerjinizi odaklayın ve mızrağı önünüze saplayın. Enerjinizi odaklarken saldırının yönünü yavaşça değiştirebilirsiniz. Hasar, odaklama aşamasına göre değişir: Düşük odaklamada 225 hasar, Seviye 1’de 525 hasar ve aşırı odaklamada 751 hasar. Yetenek 20. seviyede açılır ve 30 saniye bekleme süresine sahiptir.

gunlancer shout of hatred

Shout of Hatred: Şiddetli bir kükreme salın. 8 Metrelik bir yarıçap içindeki düşmanlara 203 Hasar verir, oyuncu olmayan düşmanları 5 saniye boyunca kendine çeker ve üzerlerindeki belirli becerileri devre dışı bırakır. Challenge ve yüksek seviye düşmanlar bir süre boyunca tekrar çekilemez. Yetenek 24. seviyede açılır ve 30 saniye bekleme süresine sahiptir.

gunlancer shield shock

Shield Shock: Kalkanınızla yere vurun ve 136 Hasar verin. Düşmanın Hareket Hızı 4 saniye boyunca %40 azalır. Yetenek 28. seviyede açılır ve 12 saniye bekleme süresine sahiptir.

gunlancer counter gunlance

Counter Gunlance: 2 Saniye boyunca önden gelen saldırıları savunmak için kalkanınızı kaldırın. Maksimum HP’nizin %10000’i kadar hasarı engelleyebilirsiniz. Bir saldırıyı savunursanız, 1s içinde bir karşı saldırı gerçekleştirin, 553 Hasar verin ve düşmanları geri vurun. Yetenek 32. seviyede açılır ve 20 saniye bekleme süresine sahiptir.

gunlancer nellesias energu

Nellasia’s Energy: Kükreme salın. 24 metre yarıçapındaki tüm parti üyelerinin aldığı hasar 6 saniye boyunca %10 azalır. Yetenek 36. seviyede açılır ve 40 saniye bekleme süresine sahiptir.

gunlancer gunlance shot

Gunlance Shot: 83 Hasar vermek için enerjinizi silahınızın ucuna odaklayarak ileri saplayın. Enerji düşmanları size doğru çekerek toplam 169.8 Hasar verir. Enerji yeterince yüklendiğinde, 165 Hasar vermek için bir mermi ateşleyin ve düşmanı havaya fırlatın. Yetenek 40. seviyede açılır ve 18 saniye bekleme süresine sahiptir.

gunlancer surge cannon

Surge Cannon: Silahınızdaki patlayıcıyı kullanarak enerjiyi sıkıştırın, sonra önünüze doğru salın. Enerji tam olarak yüklenmemişse, 373 hasar verir ve düşmanları uzaklaştırır. Tamamen yüklendiğinde, 745 hasar verir ve düşmanları geri savurur.

gunlancer guardians protection

Guardian’s Protection: Beceriyi kullandıktan sonra, %100 Kalkan barı edinin ve 10 saniye boyunca yakındaki bir alanda 10 metrelik yarıçaplı bir koruma aurası oluşturun. Aura içindeki düşmanlar 111 Hasar alır ve 4 saniye boyunca sersemletilir. Aura içinde, tüm parti üyeleri -40.0% daha az hasar alır ve savurma ve debufflara karşı dayanıklılık kazanır.

gunlancer lance of judgement

Lance of Judgement: Hedef yere devasa bir ışık mızrağı çağırın, 111 [Kutsal] Hasar verin ve düşmanları havaya fırlatın. 10s için 5 metre yarıçapındaki tüm parti üyeleri için krit şansı %10 artar.

Seviye Kasma

Lost Ark Gunlancer sınıfı ile oyuna başlangıç aşamasında tüm yetenekleri deneyebilir ve sizin için en eğlenceli olanı kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, yalnızca süreci hızlandırmak istiyorsanız (belki de bu sizin için en eğlenceli olanıdır) veya bir alt hesap kasacaksanız, sizinle paylaşacağımız, seviye seviye açılacak yetenekleri ve tripodları izleyerek hızlıca seviye kasabilirsiniz.

Kaydedilen beceri ağacı yuvaları arasında istediğiniz zaman ücretsiz olarak geçiş yapabilirsiniz (bekleme süresinde hiçbir beceri olmadığı sürece savaşta bile). Her iki beceri kitabı yuvanızı kullanmanız ve buna dayalı yetenekler seçmenizi öneririz. Örneğin biri alan etkili yetenekler için (normal düşman ordularında kullanmak için) ve biri tek hedefe saldırı yapan yetenekler için (boss ve elitlerde kullanmak için). Hangi yeteneğin iyi olduğunu denemekle uğraşmak istemiyorsanız basitçe bu rehberdeki sıralamayı kullanabilirsiniz.

Yetenek İlerlemesi

Erken seviyelerde kullanabileceğiniz yetenekler;

 • Sharp Gunlance
 • Rising Gunlance
 • Fire Bullet
 • Shield Shock

Savaş yeteneğiniz ilerledikçe aşağıdaki yetenekleri otomatik olarak açacaksınız. Kazandığınız yetenek puanlarını aşağıdaki sıralamayla uygulayabilirsiniz.

 • Charged Stinger- 10. seviyeye
 • Shout of Hatred – 7. seviyeye
 • Guardian’s Thunderbolt- 10. seviyeye
 • Gunlance Shot- 10. seviyeye
 • Üstteki listeden seçeceğiniz yetenekler

Aşağıda vereceğimiz listede seviye aralarında bazı listelenmemiş yetenek puanlarınız olacak. Bunları istediğiniz herhangi bir seviyeye uygulayabilir ya da sonraki aşamaya saklayabilirsiniz. Aşağıda sizlerle seviye seviye hangi yetenekleri açmanız gerektiğine dair liste paylaşacağız. Bu sıralamayı takip ederek oyunda en güçlü Gunlancer yetenekleriyle seviye kasabilirsiniz.

SeviyeYetenekYetenek SeviyesiTripod 1Tripod 2Tripod 3
11Sharp Gunlance4Giant Wheel
12
Fire Bullet
4
Lucky Chance
13
Rising Gunlance
4Quick Preparation
14Guardian’s Thunderbolt7(diğer tüm yeteneklerdeki puanları kaldırın)Undying HeatTough Strike
18
Sharp Gunlance
7
Giant Wheel
Unexpected Twist
20
Charged Stinger
7(Sharp Gunlance yeteneğindeki puanları kaldırın)Weak Point DetectionCharge Enhancement
22Sharp Gunlance7Giant WheelUnexpected Twist
24
Shout of Hatred
7(Sharp Gunlance yeteneğindeki puanları kaldırın)Quick PreparationLaw of the Jungle
25Charged Stinger10(Guardian’s Thunderbolt yeteneğindeki puanları kaldırın)Weak Point DetectionCharge EnhancementLast Charge
28Guardian’s Thunderbolt7Undying HeatTough Strike
32Sharp Gunlance7
Giant Wheel
Unexpected Twist
33Guardian’s Thunderbolt10(Sharp Gunlance yeteneğindeki puanları kaldırın)Undying HeatTough StrikeLightning Stalk
36Sharp Gunlance7Giant WheelUnexpected Twist
40Gunlance Shot7
Nimble Movement
Weak Point Detection
41Gunlance Shot10Nimble MovementWeak Point DetectionClose Explosion
43Sharp Gunlance7Giant WheelUnexpected Twist
47Sharp Gunlance10Giant WheelUnexpected TwistPummel
49Fire Bullet7Lucky ChanceEnhanced Strike
Gunlancer-Yetenek-İlerlemesi

Normal yaratık gruplarıyla savaşırken kullanacağınız alan yetenekleri;

Guardian’s Thunderbolt > Sharp Gunlance > İlk listeden herhangi bir yetenek

Bosslarla savaşırken kullanacağınız, tek düşmana yönelik hasar veren yetenekler;

Shield of Battlefield (hazırsa) > Shout of Hatred > Charged Stinger > Gunlance Shot > İlk listeden herhangi bir yetenek

Zırh olarak en yüksek eşya seviyesine sahip herhangi bir eşyayı giyebilirsiniz. Odaklanmanız gereken karakter istatistikleri; Çeviklik, hareket hızı, bekleme süresinde azalma, yetenek aktive etme süresi.

Bu şekilde oyunda Gunlancer olarak açtığınız karakterinizi kolay bir şekilde son seviyeye kadar kasabilirsiniz. Gunlancer hakkında ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri sizler için hazırladığımız Lost Ark Gunlancer Class rehberi içerisinde paylaştık. Diğer sınıflar için bilgi almak isterseniz buradan oyundaki tüm sınıfları incelediğimiz konuya göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Kaydır Gelsin!

Skyrim Dark Brotherhood Rehberi

Skyrim Dark Brotherhood Rehberi

The Elder Scrolls V: Skyrim, dünyada büyük bir popülerliği yakalamış ve birçok mod ile desteklenmekte olan bir RPG oyunu olarak gönlümüzde taht kurmayı başarmış bir oyun olarak öne çıkıyor. Serinin
Mount & Blade 2: Bannerlord Çocuk Yapma

Mount & Blade 2: Bannerlord Çocuk Yapma

Mount & Blade 2: Bannerlord oyununda oluşturduğunuz karakter er ya da geç ölecektir. Oynadığınız karakterle ele geçirdiğiniz bölgeler, kurduğunuz klan, ticarethaneleriniz ve daha nicelerini kaybetmemek için çocuk yapabilirsiniz. Mount &
Valorant Karakter Yasaklama Ne Zaman Gelecek?

Valorant Karakter Yasaklama Ne Zaman Gelecek?

Valorant son dönemlerin en popüler FPS oyunları arasında yer alıyor. Özellikle oyundaki karakterlerin oynanış mekanikleri oyuncuları çeken taraf oldu diyebiliriz. Ancak oyunda halen daha olmayan bir şey var o da
RUST FPS Arttırma Rehberi

RUST FPS Arttırma Rehberi | Güncel 2024

Facepunch Studios tarafından geliştirilen RUST, hayatta kalma oyunlarının en eski örneklerinden birisidir. 2013 senesinden beri oyun dünyasında yer almasına rağmen halen daha çok fazla oyuncu tarafından oynanmaktadır. Düzenli olarak yapılan
FM21 Tato Tema Paketi

FM21 Tato Tema Paketi Güncel 2022

Futbol tutkunlarının saatlerce oynadığını Football Manager 2021 popülerliğini korumaya devam ediyor. FM hayranları tarafından yapılan Football Manager 2021 koyu tema paketleri oyunu daha keyifli hale getiriyor. Özellikle Football Manager 2021
FM 2023 Basic Teması

FM 2023 Basic Teması

Football Manager 2023'ün piyasaya çıkmasıyla beraber hazırlanan grafik paketleri de paylaşılmaya başlandı. Koyu tema sevenler için hazırlanmış olan FM 2023 basic teması ile oyununuzun göz yorucu olmasından kurtulacak ve oyuna
COD Warzone 2 Sistem Gereksinimleri

COD Warzone 2 Sistem Gereksinimleri

Infinity Ward tarafından geliştirilen COD Warzone 2 nihayet çıkış yaptı. COD hayranlarının sabırsızlıkla beklediği Warzone 2 büyük bir ilgiyle karşılaştı. Oyunu oynamayı düşünüyorsanız COD Warzone 2 sistem gereksinimleri ile kendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir