Oyun Rehberleri

Graveyard Keeper Otopsi Rehberi

graveyard-keeper-otopsi-rehberi

Graveyard Keeper oyununda mezarlığınız ile ilgilenirken cesetleri gömmeden önce otopsi yapma imkânına sahipsiniz. Bu size cesetlerden et, deri gibi üretim yapmakta kullanabileceğiniz malzeme elde etme imkânı verirken, gelen cesedin kalitesini de arttırabilirsiniz. Sizler için derlediğimiz Graveyard Keeper otopsi rehberi ile bu mekanik hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz.

Graveyard Keeper Otopsi Rehberi

Graveyard Keeper içerisinde otopsi yapmanızın ana amacı cesetteki beyaz kuru kafa sayısını olabildiğince arttırmaktır. Kırmızı ve yeşil kuru kafalar cesedinize -1 kalite puanı sağlayacaktır. Mezarlığınızın kalitesi üzerinde gömdüğünüz cesetlerin de büyük etkisi bulunduğundan ne kadar kaliteli ceset gömerseniz o kadar iyi. Yeşil kuru kafalar ceset %90 çürümenin altına inmedikçe ortaya çıkmazlar. Gelen cesetler ile hızlıca ilgilendiğiniz sürece o konuda endişelenmenize gerek yok. Ancak olur da yeşil kuru kafalar cesette ortaya çıkarsa onları yok etmenizin bir yolu yok. O yüzden gelen cesetleri mümkün olduğunca çürütmemeye çalışın.

Cesetlerdeki kırmızı kuru kafalardan kurtulmak için yapmanız gereken işlem vücut parçalarını sökmek olacaktır. Cesetten kan çıkarmanız bir adet kırmızı kuru kafadan, yağı çıkarmanız da bir adet kırmızı kuru kafadan kurtulmanızı sağlar. Böylece iki adet kırmızı kuru kafa değeri olan bir cesetteki tüm kuru kafaları beyaz yapmış olursunuz. Burada oyundaki ileri taktikler de devreye giriyor.

Diyelim ki sadece bir adet kırmızı kuru kafa olan bir cesetten kanı aldınız. Çok güzel artık bütün kuru kafalar beyaz ancak halen çıkartabileceğiniz yağ var. Bunun için öncelikle cesedin kuru kafasını sökmeniz gerekiyor. Böylece cesede bir adet kırmızı kuru kafa eklemiş olursunuz. Sonrasında cesetten yağı sökerek hem tüm kuru kafaları beyaz yapmış olur hem de cesedin kalitesini bir puan arttırmış olursunuz. Cesette üç adet kırmızı kuru kafa olduğunda işler ilginçleşiyor.

Oyunda cesetten sökebileceğiniz kalp, beyin gibi organlar yer almakta. Cesetten bunları sökmeniz rastgele 2 adet kuru kafa değerini cesetten yok ediyor. Bu 2 adet kırmızı olabilirken, 2 adet beyaz ya da 1 kırmızı 1 beyaz olabilir. Burası biraz işlerin şansa kaldığı kısım. Organ sökerek elde ettiğiniz sonuca göre kalan kırmızı kuru kafalardan kurtulma imkânınız var ise kurtularak gömebilir ya da kurtulma imkânınız yoksa cesedi nehre atabilirsiniz. Son olarak otopsi ekranında cesetten sökebileceğiniz kemik, et ve deri bulunmakta. Kemik ve eti cesetten sökmeniz beyazdan başlayarak 1 adet kuru kafayı yok eder. Deriyi sökmeniz ise bir adet beyaz kuru kafayı kırmızıya dönüştürür. Gömmeyi düşündüğünüz bir cesetten bunları sökmemeniz mantıklı olacaktır.

Derlediğimiz Graveyard Keeper otopsi rehberi bilmeniz gereken her şeyi anlattık. Daha fazla rehber için sitemizin rehberler kısmına göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir