Graveyard Keeper Mavi Puan Nasıl Kazanılır

graveyard-keeper-mavi-puan-rehberi

Graveyard Keeper oynayan oyuncuların ilerlemeleri sırasında karşılaştıkları en büyük problem mavi puan oluyor. Oyunda birçok önemli teknolojiyi araştırabilmek için mavi puana ihtiyaç duyuluyor. Bu sebeple oyunun ilerleyen safhalarında mavi puan oldukça değerli. Ancak kazanması pek kolay değil. Sizlerle Graveyard Keeper mavi puan nasıl kazanılır, sorusunun cevabı olarak birçok yöntem paylaşacağız.

Graveyard Keeper Mavi Puan Nasıl Kazanılır

Oyunda mavi puan kazandıran belirli eylemler bulunmakta. Mavi puan kazanmak için yapabilecekleriniz şu şekilde;

 • Kitap satın almak. Astrolog isimli NPC’ den gümüş karşılığında kitap satın alabilir ve çalışabilirsiniz. Böylece bir miktar mavi puan kazanma imkânınız var. Ancak NPC’ den sınırlı sayıda kitap satın alabildiğiniz için yöntem sadece bir kerelik.
 • Vücut parçaları çalışmak. Çalışma masasını inşa ettikten sonra kâğıt harcayarak birçok vücut parçası hakkındaki detayları öğrenebilirsiniz. Kalp, iç organ gibi parçaları çalışarak mavi puan kazanabilirsiniz.
 • Not yazmak. Bir diğer hızlı mavi puan kazanabileceğiniz eylem not yazmak. Bunun için önce bir masa inşa etmeniz gerekiyor. Ayrıca birkaç eşya bulmalısınız. Öncelikle domuz derisi ya da yarasa kanadıyla kâğıt yapmalısınız. Sonrasında hikâye toplamalı ve ayrıca kalem satın almalı ve mürekkep yapmalısınız. Sonrasında masaya giderek kağıtla hikâyelerinizi not yazmak için kullanabilir ve mavi puan kazanabilirsiniz.
 • Mezarlık eşyalarını çalışmak. Mezartaşı, odun çit gibi mezarlık eşyalarını çalışmak da size mavi puan kazandırır.
 • Prayer üretmek. Oyunda Preacher statüsüne ulaştıktan sonra haftada bir kez kilisede ayin düzenleyebiliyorsunuz. Bu ayinlerde kullandığınız Prayer ise ayininizin gidişatını belirliyor. Kullanabileceğiniz farklı Prayer’ ları üretmek sizi ayrıca mavi puanla ödüllendiriyor.
 • Circumspect etkisini kazanmak. Bu etki süresindeyken Faith gerektiren her eşyayı çalışmak size ekstra bir mavi puan kazandıracaktır. Bu etkiyi ise Kek, Üzüm Pastası, Süslü Mercimek Çorbası, Mercimek Pirzola veya Peynirli Kek yiyerek kazanabilirsiniz. Gerekli tarife sahipseniz hepsini evinizde yapabilirsiniz.
 • Gümüş eşyalar üretmek. Her üreteceğiniz gümüş eşya sizi bir mavi puanla ödüllendirecektir.
 • Çit üretmek. Oyunun erken safhalarında taş çit üretmek oldukça basit bir mavi puan kazanma yoludur. Böylece birkaç mavi puan edinebilirsiniz.
 • Cam şişe üretmek. Oyunda biraz daha ileri seviyedeyseniz, cam kullanarak ve birazda sabırla mavi puan kazanabilirsiniz. Cam yaptıktan sonra fırınınızı yapabildiği kadar cam şişe yapmaya ayarladıktan sonra bölgeden ayrılabilirsiniz. İşlem bittiğinde ise mavi puanlarınız birikmiş sizi bekliyor olacaklar.
 • Kilise eşyaları hem üretmek hem de çalışmak size mavi puan kazandıracaktır.
 • Mermer işlemek. Mermer heykel işlemek hem mezarlığınızın kalitesini bir hayli arttıracaktır hem de mavi puan kazandırır.
 • Kitap üretmek oyunun ileri safhasındaki oyuncular için oldukça değerli bir mavi puan kazanma yoludur. Kitap üretmek için ise bir hayli not üretmiş olmanız gerekiyor.
 • Altın elma. Snake ile ilerleyen görevlerin birisinde sizi zindanın son katına gönderecek. Burada altın elmayla karşılaşacaksınız. Görev gereksinimi olarak bunu Snake’ e geri götürdüğünüzde size tatmak için bir imkân tanır. Eğer altın elmayı tadarsanız 100 mavi puanla ödüllendirileceksiniz.
 • Enjeksiyon yapmak. Oyunun orta- ileri seviyesinde kilidi açılan enjeksiyonlar hem mezarlık kalitenizi arttırmak için oldukça iyi bir yol hem de böylece mavi puan kazanabilirsiniz.

Graveyard Keeper mavi puan nasıl kazanılır sorusunun cevabı olarak birçok yöntem paylaştık. Daha fazla oyun rehberi için sitemizdeki rehberler kısmına göz gezdirebilirsiniz.