Oyun Rehberleri

Halo Infinite Escharum Boss Rehberi

halo-infinite-escharum-boss-rehberi

Halo Infinite içerisinde oyuncular House of Reckoning görevi sırasında ana karaktere karşı güçlü bir düşmanlığa sahip olan sürgün lideri Escharum ile karşılaşacaklar. Oyundaki son boss savaşlarından birisi olan Escharum, iki aşamalı bir savaş ve oyunun ileri zorluk seviyelerinde oyuncuları bir hayli terletmekte. Hazırladığımız Halo Infinite Escharum boss rehberi bu rakibe karşı olan savaşınızı kazanmanızda yardımcı olacak.

Halo Infinite Escharum Boss Rehberi

Escharum savaşa büyük topunu ateşleyerek başlayacaktır. Oyuncular hızlıca siper alarak gelen mermilerden kaçınmalıdır. Savaş bölgesi çevresinde farklı çeşitlerde silahlar bulunabilir. Plasma Grenade ise kesinlikle alınmalıdır. Bossa karşı kinetik silahlar çok fazla işleve sahip değil ancak Shock Rifle bir hayli hasar verebiliyor. Savaş bölgesinin batı kısmında oyuncular bir hayli hasar verebilen iki adet roketatar bulabilirler.

Oyuncular Escharum’ a yeterince hasar verdiklerinde boss alanın ortasına geçer ve bir kalkan açar.  Oyuncular kalkanı düşürmek için güç hücrelerini yok etmeleri gerektiği konusunda uyarılacaklar. Oyuncular odadaki dört sütundan birinde parlayan sarı bir tüp bulması ve onu yok etmek için tüpe bir Plasma Grenade fırlatmalılar. Escharum oyuncunun vurmasını engellemek için sütunun önüne geçebilir. Eğer bunu yaparsa alanın diğer tarafında geçerek bossu sütundan uzaklaştırmalısınız. Güç hücresi yok edildikten sonra kalkan düşer ve oyuncular Escharum’ a hasar verebilirler. Bu aşamada oyuncular kalkanlarını korumalıdır, bossun bu kalkan safhası üç kere daha tekrarlanır ve oyuncular sonrasında savaşın ikinci aşamasına geçerler.

Savaşın ikinci aşaması Escharum’ un topunu bırakarak Diminisher of Hope isimli Gravity Hammer kuşanmasıyla başlar. Daha sonrasında boss oyuncuyu savaş bölgesi çevresinde kovalamaya başlar. Oyuncular hareket etmeyi bırakıp saldırmak için çok küçük bir aralığa sahiptir. İticiler savaş için oldukça kullanışlıdır, böylece oyuncu hızlıca büyük bir mesafe kat ederek bossa saldırı yapabilir. Ayrıca kanca kullanarak Escharum ile aranızda mesafe açabilirsiniz.

İkinci aşamada savaşı kazanmak için oyuncular buldukları en ufak şansta karşı saldırı yapmalıdır. Bulldog Shotgun ve Skewer bu aşamada oldukça kullanışlı olacaktır. Savaşı ortadaki yansıtılmış kısma yönlendirerek odayı ayırmalı ya da Echo 216 çevresindeki sütunun etrafında yapmalısınız. Açık bir bölgede Escharum ile savaşmanız çok fazla hasar almanız ile sonuçlanacaktır.

Savaş bittikten sonra oyuncular kontrol paneline dönerek Echo 216’ yı kurtarabilirler. Ayrıca bu noktada oyuncular mermi depolarını yenilemeli. Bunu sebebi final görevinin direkt olarak başlayacak olmasıdır.

Halo Infinite Escharum boss rehberi ile bu rakibin zayıflıkları hakkında bilgi sahibi olabilir ve ona göre oynayarak savaşı kazanabilirsiniz. Daha fazla rehber için sitemize göz gezdirebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir