Halo Infinite Tovarus ve Hyperius Boss Rehberi

halo-infinite-tovarus-ve-hyperius-boss-rehberi

Halo Infinite hikâyesinin Pelican Down görevinin sonunda oyuncular oyundaki en zor iki boss olan Tovarus ve Hyperius ile karşılaşacaklar. Ayrıca iki boss ile aynı anda savaşmaları gerekmekte. Oyundaki her boss için olduğu gibi uygun strateji ile savaş ölümcül olmaktan sadece uzun bir savaşa dönüşebilir. Sizler için hazırladığımız Halo Infinite Tovarus ve Hyperius boss rehberi sizlere bu iki zorlu düşmanın üstesinden gelebilmek için bilmeniz gerekenleri öğretecek.

Halo Infinite Tovarus ve Hyperius Boss Rehberi

Her ne kadar Tovarus ve Hyperius ile aynı anda yüzleşecek olsanız da ilk olarak Hyperius’u indirmeniz gerekmekte. Tovarus savaş arenası çevresinde sizi kovalamak yerine yüksek alan avantajını koruyarak saklanacak ve size top atmaya çalışacak.  Öte yandan Hyperius ondan başka bir şeyle ilgilenmeniz halinde sizi kovalayacaktır.

Savaşa başlamadan önce hazırlanmanız da önemli. Yakın bir yerde NPC askerleri kurtarabileceğiniz bir yer bulmanız savaş sırasında size saldıracak olan diğer yaratıkların üstesinden gelmenizde yardımcı olacaktır. Hyperius’ u yenmek için yanınızda helikoptere hasar vermek için kullanacağınız bir roketatar bulundurabilirsiniz. Ayrıca kalkanını kırmak için Pulse Carbine silahı işinize yarayacaktır. Ardından Tovarus ile savaşmak için yanınızda şu silahları bulundurmanız gerekmekte;

  • Sniper Rifle- Tovarus’ a uzak mesafelerden hasar vermek için kullanacaksınız.
  • Sentinel Beam- Tovarus’ un kalkanını yok etmek için kullanacaksınız.
  • Grenades- Tovarus’ a saklanırken hasar vermek için kullanacaksınız.

Tüm hazırlıkları yaptığınızı varsayarak Hyperius savaşına geçelim. İlk aşamada Hyperius helikopterde olacaktır ilk önce onu düşürmeniz gerekmekte. Diğer bosslarda olduğu şekilde ilk olarak Pulse Carbine ile kalkanlarını indirmeli, sonrasında kalkanlarının yenilenmesini önlemek için saldırmaya devam etmelisiniz. Rakibinizin saldırılarından korunmak için ağaç, taş gibi nesnelerin arkasında siper alabilirsiniz. Ayrıca kancanızı kullanarak sürekli olarak hareket halinde kalmanız işinize yarayacaktır.

Hyperius yoldan çıktığına göre artık Tovarus ile ilgilenebilirsiniz. Kullandığı top oldukça etkili olduğundan mesafenizi korumaya dikkat edin. Ancak çok fazla uzaklaşırsanız Tovarus sığınağına saklanacaktır. Burada ise bombalarınızı kullanarak hasar verebilirsiniz. Bu aşamadan sonra hareket halinde olup kalkanlarını indirdikten sonra Tovarus’ un üstesinden gelebilirsiniz. Bosslar ile teker teker savaşmanız burada önem arz ediyor. Eğer ikisi ile aynı anda savaşmaya çalışırsanız siz diğer bossun kalkanı ile uğraşırken bir öncekinin kalkanı yenilenecektir.

Hazırladığımız Halo Infinite Tovarus ve Hyperius boss rehberi ile bu zorlu meydan okumanın üstesinden gelebilirsiniz. Daha fazla oyun rehberi için sitemizin rehberler kısmına göz atmayı unutmayın.