Graveyard Keeper Taverna Rehberi

graveyard-keeper-taverna-rehberi

Graveyard Keeper içerdiği bütün cesetlerle uğraşma, otopsi yapma gibi işlerle oyuncuların biraz rahatlayacağı bir şeyler aradığı bir oyun olabiliyor. Artık oyuncular Graveyard Keeper içerisinde kendi tavernasını işletebilir ve mezarcılık işlerinden biraz kafayı dağıtabilirler. Oyuna eklenen yeni taverna sistemi ile müşterilerinize içecek sunmalı, tavernanızı rahat ve eğlenceli bir yer haline getirmelisiniz. Tabii tüm bunları başarmak oyundaki diğer mekanikler gibi biraz öğrenme ve uğraş gerektiriyor. Graveyard Keeper taverna rehberi şehirdeki en iyi tavernayı işletmenize yardımcı olacak.

Graveyard Keeper Taverna Rehberi

Taverna işletmeye başlamak için önce oyunda kilidini açmanız gerekmekte. Oyunun erken safhasında kilidini açabiliyorsunuz. Görevin başladığını Gerry size konyak denemek istediğini söylediğinde anlayabilirsiniz. Bu sizi variz kazma görevine gönderecek ve sonrasında arazi satın almak için bir şans edineceksiniz. Bu görev sizi NPC’ den NPC’ ye gönderecek ve en sonunda 50 silver karşılığında tavernanızı inşa edebileceksiniz.

Tavernanız inşa edildikten sonra dekore etmek için gerekli planlarla etkileşime girebilirsiniz. Tavernanız iki bölmeden oluşuyor. Bunlardan birisi depolamanın da yapıldığı mutfak bölümü, diğeri ise tavernanın kendisin. Tavernanızı geliştirmek için ikisini de inşa edip büyütmeniz gerekiyor.

Müşterilerinizi mutlu etmek için raflar inşa etmeniz ve onları sürekli alkolle stoklamanız gerekir. Yiyecek satarak da para kazanabilirsiniz. Arada bir malzeme depolarını yenilemek için uğradığınız sürece tavernanız kendi kendini idare edecektir. Depolarınız dolu oldukça müşterileriniz de mutlu olacaktır.

Müşterileriniz mutlu oldukça daha fazla para ve yıldız kazanabilirsiniz. Böylece ileride etkinlikler düzenlemeniz de mümkün olur. Tavernanıza patronların oturabilmesi için masa ve sandalyeler, dört etkinliği de gerçekleştirebilmek adına fare yarış masası eklemelisiniz. Mezarlık Ziyafeti etkinliği ilk aşamada açık olacaktır. Ancak diğer üç etkinliği gerçekleştirebilmek için önce birtakım eserleri bulmanız gerekiyor. Bu eserler şu şekilde;

  • Ancient Pickaxe: Koukol lokasyonunda bulunmakta ve 2. seviye masaların kilidini açmakta.
  • Clay Shards: Adam lokasyonunda bulunmakta ve daha büyük tavernanın kilidini açmakta.
  • Amulet of the Ancient God: Lighthouse Keeper lokasyonunda bulunmakta ve Fare Yarışı Etkinliğinin kilidini açmakta.
  • Ancient Lockpicks: Miller lokasyonunda bulunmakta ve Komedi Şovu Etkinliğinin kilidini açmakta.
  • The Legionary Dagger: Krezvold lokasyonunda bulunmakta ve Ms. Charms etkinliğinin kilidini açmakta.

Tavernayı yükseltmek için hala malzeme bulundurmanız gerekecek, ancak bu size masalar ve variller için daha fazla alan ve toplam kârda % 10’luk bir artış sağlayacaktır. Yıldızlara ek olarak, bir etkinliğe ev sahipliği yapmak için beş inanç ve beş el ilanına da ihtiyacınız olacak.     Paranızı toplamak ve önceki gün kaç yıldız kazandığınızı görmek için tavernaya uğramanız gerekli. Şu anda tavernanız hakkında ne düşündüklerini görmek için köylünün kafalarının üstünde görünen suratlara dikkat etmelisiniz.

Graveyard Keeper taverna rehberi ile şehirdeki en iyi etkinliklere sahip tavernayı işletebilirsiniz. Daha fazla rehber için sitemize göz atabilirsiniz.