Don’t Starve Beefalo Nasıl Evcilleştirilir

dont-starve-beefalo-nasil-evcillestirilir

Don’t Starve içerisinde yer alan Beefalo isimli canlılar Savana biyomunda bulunurlar. Beefalo’ lar 12 li gruplar halinde yaşarlar. Bu canlılar güzel bir gübre, beefalo yünü ve et kaynağıdır. Oyunda tarla yapmak için gübre oldukça değerli bir kaynak olduğundan dolayı bu canlılara yakın olmak önem arz etmekte. Bir Beefalo 500 cana, 375 açlığa sahiptir ve her vuruşu 34 hasar verir. Öldürüldüklerinde 4 et ve 3 Beefalo yünüyle birlikte %33 şansla Beefalo boynuzu düşürür. Bu canlıları evcilleştirerek gübrelerini kullanabilir ve daha hızlı seyahat etmek için kullanabilirsiniz. Sizlerle Don’t Starve Beefalo nasıl evcilleştirilir sorusunun cevabını paylaşalım.

Don’t Starve Beefalo Nasıl Evcilleştirilir

Evcilleştirme işlemi Beefalo’ yu bir adet otla beslediğinizde başlamış olur. Bu noktadan sonra Beefalo’ nuzun açlığını 20 gün boyunca 0 değerinden yüksekte tutmalısınız (eğer her gün fırçalarsanız 15 gün). Bu Beefalo’ nun her gün 375 açlık değerinin 300’ ünü kaybettiği göz önüne alındığında oldukça zorlayıcı bir görev. Her gün beslemek için 64 ota, 32 çubuğa, 8 Fistful of Jam’ a ya da 4 Dragonpie’ a ihtiyaç duyarsınız. Evcilleştirme değeriniz onu ne kadar uzun süre boyunca sürebileceğinizi de belirler. En düşük değerde onu 15 saniye sürebilirken bu süre 4 dakikaya kadar uzar. 20 gün boyunca ilgilendikten sonra bir parlama ile Beefalo’ nun tam olarak evcilleştiği belli olur.  Tam olarak evcilleştirilmiş bir Beefalo’ yu 13 dakika boyunca sürebilirsiniz ve o artık o kadar beslemeniz gerekmez. Ayrıca tam evcilleştirilen bir Beefalo en düşük itaatsizlik değerinde olur yani eyerini asla atmaz. Evcilleştirmeden sonra yapabileceğiniz bir Salt Lick Beefalo’ nuzu 15 gün boyunca beslemenizi gerektirmez. Evcilleştirilmiş bir Beefalo’ nun üzerinden bir Salt Lick yakınında inerek onu oraya park edebilir, bir yere uzaklaşmasını engelleyebilirsiniz.

Evcilleştirme konusunda dikkat etmeniz gereken husus bu canlıların çiftleşme dönemidir. Bu dönem içerisinde olduklarını arkalarının kızarmasından anlayabilirsiniz. Çiftleşme dönemlerinde Beefalo’ lar yakınlarına giren her türlü canlıya, siz de dahil, saldırırlar. Bu dönemde evcilleştirmeniz oldukça zor olacaktır.

Sizlerle Don’t Starve Beefalo nasıl evcilleştirilir sorusunu cevapladık. Daha fazla oyun rehberine sitemizdeki rehberler kısmından ulaşabilirsiniz.