Battlefield 2042 Sundance Specialist Rehberi

battlefield-2042-sundance-rehberi

Battlefield 2042 içerisinde duyurulan 10 adet Specialist yer almakta. Tüm bu Specialistler özel aygıtlara ve pasiflere sahip. Emma “Sundance” Rosier ise Battlefield 2042 içerisinde birçok stratejiyi engelleyen bombalara ve birçok araç kadar hızlı bir şekilde savaş alanına ulaşmasını sağlayan bir pasife sahip. Battlefield 2042 Sundance Specialist rehberi size bu karakter hakkındaki her detayı ve onunla nasıl daha iyi oynayabileceğinizi öğretecek.

Battlefield 2042 Sundance Specialist Rehberi

Sundance Battlefield 2042 içerisindeki araç metasına karşı en büyük alternatif. Grenade Belt isimli aygıtı Sundance’ e tercih ettiği üç bombadan birisini fırlatmasını sağlıyor. Saçılma bombası atarak askerleri öldürebilir, anti-zırh bombası atarak araçları yok edebilir, EMP atarak araçları ve aygıtları etkisiz hale getirebilirsiniz.

Wingsuit pasifi ise oyundaki en iyi mobiliteyi sağlıyor. Düşük zırhlı bir araç hızında haritanın karşısına çok az bir efort sarf ederek ulaşabiliyor. Bu pasifini sahip olduğu aygıtıyla birleştirerek düşman hattının arkasına kolayca sızıp etkisiz hale getirebiliyor. Şimdi aygıtı ve pasifi hakkında daha detaylı bilgiler paylaşalım.

  • Grenade Belt: Bu pasif oyunculara Plus Sistemi aracılığı ile 3 adet bombadan birini seçme imkânı verir. Scatter Grenade, patlama sırasında küçük parçalara ayrılarak alan hasarı veren bir bombadır. Anti-Armor Grenade, araçları etkileşim olana kadar kovalayan ve M5 roketinden daha fazla hasar veren bir bombadır. EMP Field, araçları ve aygıtları etkisiz hale getiren bir alan yaratır.

Diğer Specialistlerin aygıtları gibi Grenade Belt aygıtı da kullanmadıkça stoklanır. İki adede kadar taşınabilmektedir. Bu bombaların arasında en etkili olanı ise Anti-Armor Grenade. Araçları agresif olarak takip eder ve 3 vuruşta zırhlı araçları yok edebilir. Scatter Grenade ise savaş alanlarında tercih edilebilir ancak EMP Field oyunun şu anki seyrinde çok işe yaramamakta.

  • Wingsuit: Havadan serbest iniş için paraşüt açmak yerine Sundace bir Wingsuit kullanır. Bu olağanüstü bir mobilite sağlar ve bu pasifle 1-2 sektör seyahat edilebilir. Ayrıca istediğiniz zaman iptal edilebilir ve düşüş hasarı almazsınız.

Şimdi ise Sundance ile oynarken kullanabileceğiniz ipuçlarından bahsedelim.

  • Anti-Armor Grenade, araçları absürt mesafelerden takip edebilir. Bombaları kullanmayacağınız zamanlarda rastgele havaya atmanız işe yarayabilir.
  • Wingsuit kullanırken yüksek platformlara inip, hızlıca zıplayıp tekrar wingsuit açarak momentumunuzu koruyabilir ve daha çok mesafe kat edebilirsiniz.
  • Sundance ile oynarken Prox Sensor kullanmak mantıklı olabilir. Savaşın kızıştığı bir alana atarak rakipleri saptayabilir ve Scatter Grenade atarak işlerini bitirebilirsiniz.
  • Wingsuit ile uçarken hızlıca 180 derece dönmeniz gerekirse, wingsuiti kesin, dönün, bir saniye bekleyin ve tekrar açın.

Battlefield 2042 Sundance Specialist rehberi karakter ile ilgili işinize yarayacak tüm detayları içermekte. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.