Battlefield 2042 Boris Specialist Rehberi

battlefield-2042-boris-specialist-rehberi

Battlefield 2042 içerisinde daha önceki oyunlardan aşina olunan Engineer sınıfı daha defansif bir konuma sahip oldu. Bu sınıf sahip oldukları aygıtlarla bölgeleri korumakla ve rakiplerinin ele geçirmesini engellemekle görevli. Oyunun çıkışında bu rolde duyurulan iki Specialist ise Irish ve Pyotr “Boris” Guskovsky. Boris oyunda alan savunmasında en güçlü Specialist konumunda. Sahip olduğu taretle birkaç piyadeyi tek başına indirebilir. Tareti rakiplere hasar vermekle kalmıyor ayrıca onları oldukça uzak bir mesafeden saptıyor. Birkaç Boris oyuncusu bir bölgeye kurularak orayı geçilmez yapabilir. Battlefield 2042 Boris Specialist rehberi içerisinde sahip olduğu aygıtlardan ve onları en efektif şekilde nasıl kullanabileceğinizden bahsedeceğiz.

Battlefield 2042 Boris Specialist Rehberi

Boris oyundaki her aktivitede işe yarayabilecek bir Specialist. Sahip olduğu SG-36 Sentry Gun oldukça güzel hasar vermekte ve rakipleri Boris’ in indirmesi için işaretlemekte. Böylece saldırı konumunda Boris rakiplerini bulabilir ve yok edebilir. Savunmada ise Sentry Operator pasifi taretlerinin daha efektif hale gelmesini sağlar. Böylece savunmada da geçilmez olur.

Boris’in SG-36 Sentry Gun isimli tareti rakiplere kitlenerek onları işaretler ve ateş açar. Bu taret duvar arkasındaki rakipleri de işaretleyebilir. Hasarı düşük olsa da Sentry Operator pasifi ile bu durum iyileştirilebilir. Taret ile hasar alan düşmanlar yavaşlar ve Boris’ in son vuruşu indirmesi kolaylaşır. Bekleme süresi oldukça uzun ancak taretler yok edilene ya da Boris onları alana kadar yok olmazlar.

Pasifi 3 metrelik alan içerisinde bulunan taretlerini güçlendirir. Taretlerin rakipleri daha uzak mesafelerden saptamasını ve daha hızlı bir şekilde ateş açmasını sağlar. Böylece Boris tareti ile birlikte savaşarak rakiplerini indirebilir.

Boris oynarken kullanabileceğiniz birkaç yararlı bilgi de verelim.

  • Duvar arkası düşmanları taret ile saptayarak avantaj elde edebilirsiniz.
  • Taretinize tamamen güvenmeyin. Taretin kurulu olduğunu gören karşı takım oyuncuları Boris’ in yakında olduğunu düşünerek patlayıcı fırlatabilirler.
  • Boris ve tareti bir Ranger ile birleştirildiğinde çok daha etkilidir.
  • Irish ile takım halinde oynayarak defansif özelliğinizi katlayabilirsiniz.

Battlefield 2042 Boris Specialist rehberi içerisinde paylaştığımız taktiklerle savunmanızın geçilmez olmasını sağlayabilirsiniz. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.