Skyrim Yoldaş Rehberi

skyrim-yoldas-rehberi

Skyrim topraklarında maceradan maceraya atılırken keşfedilecek ve savaşılacak oldukça fazla şey bulunmakta. Zorlu zindanları temizlemek, unutulmaz görevleri tamamlamak harika hissettirse de tek başınıza oldukça zorlayıcı olabilirler. Neyse ki Skyrim topraklarında sizi yalnızlığınızdan kurtaracak birçok NPC yoldaş bulunuyor. Oyundaki en iyi yoldaş oyun stilinize göre değişse de bazıları daha yüksek seviyelere ulaşabiliyor ve yetenekleri genel anlamda daha kullanışlı. Skyrim yoldaş rehberi içerisinde oyunda bulabileceğiniz en iyi yoldaşları sizlerle paylaşacağız.

Skyrim Yoldaş Rehberi

Skyrim’ de birçok yoldaşın yanınıza katılmayı seçmesi için önce onların görevlerini tamamlamanız gerekiyor. Tabii direk para ile alabileceğiniz yoldaşlar da var ancak görevler ile elde ettiğiniz yoldaşlar genellikle daha güçlü oluyorlar. Görevi tamamladıktan sonra sadece konuşarak yanınıza alabilirsiniz.

  • Lydia: Whiterun Evi içerisinde yer almaktadır. Lydia birçok oyuncunun ana hikâyenin ilk görevlerinde yanına alabileceği bir yoldaş olarak karşısına çıkmakta. Oldukça değerli de bir seçim. Lydia 50 seviyesine kadar gelişebilen birkaç yoldaştan bir tanesi. Lydia oyundaki yoldaşlar arasında en fazla can değerine sahip olanlardan bir tanesi ve ağır silahlar ile zırhlarda yetenekli. Bu özelliklere yönelik ekipman seçimiyle Lydia sizin için ön saflarda savaşmaya hazır olacaktır.
  • Aela the Huntress: Whiterun’ daki Jorrvaskr içerisinde Companions görevini tamamladıktan sonra Aela’ yı yoldaş olarak alabilirsiniz. 50 seviyeye kadar gelişebilir ve sizin okçuluk seviyenizi 75’ e kadar yükseltebiliyor. Savaşta size okçu olarak destek olur. Eğer savaşçı tipi bir karakter oynuyorsanız arka saflardan oldukça fazla hasar verebilir. Güzel bir yay ve hafif zırh ile size oldukça destek olacaktır.
  • Argis the Bulwark: Hem bir savaşçı hem de bir komedyen arıyorsanız Argis sizin için uygun bir yoldaş seçimi olacaktır. Markart’ta bulunuyor ve Markarth baronu olduktan sonra yoldaş olarak alabiliyorsunuz. Ayrıca dilerseniz onunla evlenme seçeneğiniz de var. 50 seviye sınırı, tek elli silah, ağır zırh ve okçulukta ustalığı olan Argis, özellikle onu en iyi ağır zırh ve tek elli silahlarla desteklerseniz, oyunun herhangi bir aşamasında savaşta kullanmak için çok yönlü bir savaşçıdır. Ayrıca savaş dışında yaptığı espriler ile de sizi hep pozitif tutacaktır.
  • Serana: Dawnguard DLC paketinin bir parçası olan Serana güçlü bir vampirdir. Oyundaki Bloodline görevi sonrasında yoldaş olarak seçebilirsiniz. 50 seviye sınırına sahip ve oyundaki çağrı gibi büyü sınıflarında yeteneklidir. Bu yeteneklerini destekleyen ekipmanlar verirseniz Serana oldukça güçlü bir destek olacaktır. Önemli bir not olarak, Serana’ yı oyun boyunca yoldaş olarak istiyorsanız Bloodline görevini tam olarak bitirmemelisiniz. Serana sadece görev boyunca yanınızda yer alacağından görevi daha sonra uygun gördüğünüz bir zamanda bitirebilirsiniz.
  • J’zargo: Winterhold kolejinde bulunan bir Khajiit olan J’zargo, onunla konuştuğunuzda başlayacak olan görev örgüsünü tamamladıktan sonra yoldaşınız olarak yanınıza katılacaktır. Görevleri biraz zaman alabilir ancak J’zargo oyunda bulabileceğiniz en güçlü yoldaşlardan bir tanesi. Yıkım ve yenilenme büyülerinde yetenekli ve oyundaki en yüksek can değerine sahip olan yoldaş ve ayrıca 81 level sınırına sahip. J’zargo rakiplere büyülerle hasar verirken aynı zamanda sizi iyileştirecektir. Bu özellikleri onu oyundaki en iyi yoldaş yapıyor.

Derlediğimiz Skyrim yoldaş rehberi içerisinden size uygun olanını seçerek maceranıza devam edebilirsiniz. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.