Battlefield 2042 Dozer Specialist Rehberi

battlefield-2042-dozer-specialist-rehberi

Battlefield 2042 içerisindeki 128 oyunculuk savaşlarda hayatta kalmak birçok Specialist için oldukça zorlu bir görev. Yüksek sayıdaki araç ve savaşan oyuncu sayısıyla Specialistler göz açıp kapayıncaya kadar ölebiliyorlar. İyi bir Dozer oyuncusu savaştaki önemli bölgeleri ele geçirmede ve belirli araçları etkisiz hale getirmede oldukça etkili olur. Battlefield 2042 Dozer Specialist rehberi sizin yeni başlayan bir oyuncu seviyesinden yükselmenize yardımcı olacaktır.

Battlefield 2042 Dozer Specialist Rehberi

Dozer ön saflarda savaşan, mermileri ve patlayıcıları göğüsleyen bir Specialist olarak ön plana çıkıyor. Bunun asıl sebebi aygıtı olan Ballistic Shield. Bu aygıt ile Dozer sınırsız miktarda küçük silah ateşine karşı kalkanıyla dayanabiliyor. Bunun yanında Blast Resistance isimli pasifi adından da anlaşıldığı üzere patlamalardan daha az hasar alarak kurtulmasını sağlıyor. Tüm bu özellikleri Dozer’ i harika bir öncü yapıyor.

Yeteneklerinden biraz daha detaylı bahsedelim. Aygıtı olan Ballistic Shield aktif hale geldiğince Dozer herhangi bir silah, ikincil aygıt, bomba kullanamıyor. Bu aygıt sayesinde Dozer hiçbir piyade silahından ve mermi bazlı araç silahından hasar almıyor. Roketatar mermisi ise kalkana isabet ederse Dozer’ e hasar vermiyor ancak dağılma hasarı halen az bir miktar olsa da geçerli sayılıyor. Aynı kural helikopter roketleri ve tank mermileri için de geçerli. Dozer bu aygıtla koşabilir ve rakibe yaklaştığında yakın bir saldırıyla rakibini öldürebilir. Taktiksel koşu ve kayma kalkan ile gerçekleştirilemez ancak kalkan sonsuz bir can değerine sahip. Ek olarak Dozer’ in kalkanı direkt olarak önünden gelen mermileri geri yansıtır. Teknik olarak bir rakibi mermi yansıtarak öldürmeniz mümkün ancak bu pek gerçekleşmez.

Dozer’in pasifi olan Blast Resistance tüm patlayıcı hasarlarından %50 daha az hasar almasını sağlar. Tabii ki bir tank mermisi ya da helikopter roketi halen tek vuruşta sizi öldürebilir. Bu yüzden bu pasifi aygıtıyla beraber birleştirmek akıllıca olacaktır.

Şimdi de Dozer oynarken işinize yarayacak birkaç tüyodan bahsedelim.

  • Ballistic Shield Dozer’in birkaç araç atışından kurtulmasını sağlıyor. Araçtan bir hasar aldıktan sonra EMP ile onu etkisiz hale getirip C5 ile patlatabilir ya da güvenli bir alana geri çekilebilirsiniz.
  • Dozer fazladan zırh ile neredeyse ölümsüz oluyor. Dozer’i Angel oynayan bir arkadaşınızla ya da zırh plakaları ile destekleyerek Battlefield 2042’ deki tüm saldırılardan kurtulabilirsiniz.
  • Takım arkadaşınız kalkanınıza C5 yapıştırarak sizi yürüyen bombaya dönüştürebilir. Bu sayede biraz takım oyunuyla araçları yok edebilirsiniz.
  • Kalkanla alt etme kasmak için en iyi mod botlara karşı Breakthrough olacaktır. Kaleidoscope haritasındaki C1 bayrağı çevresinde botlara karşı kalkanla alt etme elde etmek oldukça kolay.

Battlefield 2042 Dozer Specialist rehberi bu Specialist ile girdiğiniz savaşları takımınızın kazanmasını sağlamanızda yardımcınız olacak. Daha fazla rehber için sitemizi takipte kalın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir